Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

1820 odpowiedzi na ten temat

#361 Share mateusz1575m1

mateusz1575m1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 17:17

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Proponuje JD mam taki sprzęt tylko nieco większy i sprawuje się doskonale

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 14:34
  •  

#362 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 16 listopad 2008 - 17:18

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) szerokie kapcie, radio, klima, CBM, pneumatyka, tylnie obciazniki i cos tam jeszcze nie pamietam. A upuscik to i tak bedzie .
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#363 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 19:06

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Jaką wy macie produkcję ze z 20ha kupujecie nowiutki wypasiony ciągnik?

#364 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 16 listopad 2008 - 19:39

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) a jakos sie zbiralo a i jeszcze maszyn codzien nie kupujesz, ale zeby kupic jakis szajs to tez bez sensu
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#365 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 22:32

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Czytam posty kolegów którzy doradzają zakup nowego ciągnika na 20 ha to śmiech mnie ogarnia z tej argumentacji, gdzie sens ekonomiczny ,serwis. Trzeba poczytać instrukcje obsługi, tam jest napisane w jakich pracach jest konkretna wydajność na godzinę, taka maszyna musi pracować 8 godz. dziennie żeby zarobiła na siebie, a na 20 ha nie będzie pracować tyle, ja obrabiam grubo ponad 20 ha i daję radę zetorem 72 11 i perkinsem 3-p, czy nie lepiej kupić od polskiego rolnika tzw "używki" ( zetor 72 45, 77 45) Widzę moich kolegów jak mają problemy zespłaceniem kredytów pomostowych, kiedy przychodzi rata sprzedają zboże z miną nieszczęśników po cenie nieopłacalnej apeluję o rozsądek forumowiczów, rolnictwo to nie zabawa błyszczącymi zabawkami, na taką maszynę musi być odpowiedni dochód i areał. Ja bym wolał kupić lepszy sprzęt towarzyszący.Propnuję moderatowi który czyta wypowiedzi na ten temat aby założył nowy temat na temat sensu zakupu nowych ciągników. pozdrawiam

#366 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 07:29

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) bez przesady na 20 ha można kupić ciągnik jak się ma chodowlę lub zamierza się śmigać po usługach i ktoś jest obrotny to sobie poradzi, raczej bezsenbsem było by kupno 20sto letniego czy starszego 7211 czy 7245 za blisko połowę wartości nowego ciągnika przecież taki ciągnik jest tak wyeksploatowany że to jest dopiero bezssens takiego zakupu.
co do kredytów pomostowych i całego prow to kżdy powinien się zastanowić czy tak naprawde warto jest rzucać się na ten cały prow i nawet z dofinansowaniem spłacić ciągnik w 4-5lat na 10% kredyt a nie lepiej kredyt preferencyjny było wziąść? (koleś w okolicy wzioł kombajn za 400 tyś i mu odrzucili wniosek czy coś takiego )

#367 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 12:57

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Najgorszy jest fakt że jeśli mamy 4 zawory na cylinder to wymiana oleju jest co 500 mtg i ciekawe kto na 20 ha zrobi takim ciągnikiem tyle, bo przecież min. raz na rok trzeba olej wymienić. Koszty utrzymania idą wysoko w górę ;)

#368 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 13:21

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Wiekszość zachodnich ciągników podaje w instrukcji wymianę oleju co 500mtg nie tylko 4 zaworowe, a czy te 4ro zaworowe to muszą być na pełnym synetyku że to aż tak duże koszty?

#369 Share lechu0042

lechu0042

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 15:50

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) wymiana oleju to podstawa a bez przesady po pierwsze to tego oleju nie chodzi tam nie wiadomo ile wiec koszt takiej wymiany nie bedzie az tak znacznie wysoki

#370 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 22 listopad 2008 - 23:29

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Sory, że się dołączyłem ale mam pytanie jaki ciągnik byście oferowali za jakieś 50 tys., żeby był do małego agregatu, do orki 4 pługami grudziądzkimi i czasem do lasu tak 5 razy w miesiącu. Wiec musi być wytrzymały bo będzie dostawał po d***.
Najlepiej żeby miał ok 100koni no i żeby części były dostępne. Pozdrawiam

Może trochę kulturalniej??

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 14:34
  •  

#371 Share wojtas93

wojtas93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa

Napisany 24 listopad 2008 - 15:43

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Siema
Ja bym ci polecił Ursusa C385A polska maszyna dostęp do części bez problemu w każdym sklepie rolniczym znajdziesz(mogę się mylić) za tą cenę znajdziesz takiego

#372 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 16:51

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Za 34 tyś nie kupisz dobergo zetora, koledzy ci dobrze radzą kup zetora z przednim napedem dołóż 6-7 tyś i kupisz dobrego 72 45, jeżeli zamierzasz powiększać gospodarstwo ti ci sie przyda, za 34 tyś kupisz bradzo ładnego zetora 72 11, też jest chwalony, wszystkie części dostępne, ma swoją siłę i jest mało awaryjny, tylko trzeba dbać oniego. pozdrawiam

#373 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 24 listopad 2008 - 17:27

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Mój sąsiad ma JD 30COŚ TAM 80KM z turem. Co on z nim przeżyje piekło! Siadły mu pompowtryski po 2tys jeden. A jak mu sprzęgło siadło to przestawił dach w oborze ;) chodzi w 3 pługu a leje się ze wszystkiego jednym słowem "ZŁOM"!
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#374 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 17:57

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) W pewnym forum ciągnikach zachodnich pisałem że to złomy wyjeżdżone do spodu, motogodzin narobione multum jak niema 8 tyś to nie sprzedają, mój kolego kupil taki ale bezpśrednio u niemieckiego rolnika i jest w porządku, jak mówiłem aby rozpocząc rzeczową dyskusję o sprowadzanych ciągnikach to cisza do tej pory, wszystko to wymyte myjkami złomy, nie kupiłbym za półdarmo wystarczy spojrzeć jakie wyjeżdżone mają opony, pozdrawiam

#375 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 17:59

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Za 35 tyś spokojnie kupisz w dobrym stamie Mf 3060 ja sam niedawno kupiłem 3085 za 32 tyś w świetnym stanie, sam jestem w szoku że tak zadbany i w takiej cenie ale szczęśliwie mi się trafił a dodam że kolo go cenił 37 tyś, co przemawia za mf-em - przedewszystkim wygoda i komfort np ehr, klima napęd czy blokada załanczana elektrochydraulicznie czy cicha kabina pozatym ja mojego 3085 bym nie zamienił na 12245 a dodam że ten zetor jest droższy lub w podobnej cenie jak mf.

#376 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 19:51

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) ja polecił bym ci 7211,7711,lub te ciągniki w wersjach z napędem zetory są łatwe w obsłudze oraz wygodne

#377 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 25 listopad 2008 - 18:06

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) A co jest trudnego w obsłudze np mf 3060, jedynie może na początku dla niektórych ehr a wygoda jak dla mnie bez porównania lepsza jest w Mf niż Zetorach które wymieniłweś.

#378 Share lukas17

lukas17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 19:31

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) U 912 jest naszym głównym ciągnikiem na 20 ha ale chcemy go sprzedać i kupić coś w jego miejsce miałby być to ciągnik najlepiej z przodem który sobie poradzi z pługiem Akpil 4*35 i agregatem uprawowo siewnym czekam na wasze propozycje cena do 30 tyś zł

Załączone miniaturki

• 6_003.jpg

Edytowany przez robertbara, 06 styczeń 2009 - 13:23.
Literówki

sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

#379 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 29 listopad 2008 - 19:47

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Ciężko tu coś polecić z lepszymi parametrami w tej cenie... Ale ja bym ci radził założyć przedni napęd w swoim sprzęcie i będzie 914 :) , a jeżeli cię to nie interesuje to mógłbyś kupić sobie masseya - fergusona bo to solidne ciągniki proste w naprawie i dość dobrze wyposażone (w stosunku do ceny) http://www.allegro.p...eutz_fendt.html
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share pawelu

pawelu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 20:00

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Tak szczerze mówiac na miejsce 912 poleciłbym Ci 914 bo chyba bardziej sie opłaca kupic nowy ciagnik z przodkiem niz zakładac do starego. i to według mnie bedzie najwłasciwsze bo watpie czy kalkuluje sie brac jakis inny ciagnik na ten areał nowszy i jakiejs innej marki niz ursus czy zetor przy takich cenach płodów rolnych. a te ciagniki z tych lat sa proste jak budowa cepa i ewentualnie sam bedziesz mógł przeprowadzac remonty nawet takie skomplikowane jaka skrzynia czy silnik.