Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
morowa91    6

na, ale 6441 napewno jest tańszy, a wiadomo, że znowu na 20 ha w dzisiejszych czasach żadnych cudów się zarobi. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabek27    1

Ja bym ci radził kupić new hollanda td80 dobry do pracy z turem a zapłacisz za niego jakieś 120tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

zetor nie bo dużo pali ursus taki se kup mtz

 

Dostajesz ostrezenie za głupi post

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ty masz Zetora ze mówisz że duzo pali czy gdzies to tylko uslyszales??? Jak do Zetora podczepisz odpowiedni sprzęt to spali normalnie jak kazdy ciągnik.

dopiero dołączyłes i juz piszesz bezsęsowne posty i robisz balagan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ej @ pablo przeciez ty tez nie masz zetora ;) ale masz racje ze zetor jak ma odpowiednia maszyne do swojej kcy to bedzue jego spalanie na normalnym poziomie tak jak moj taki znajomy mowi co z tego ze do zetora 7711 co posiada wiecej w leje ale i wiecej zrobi od mtz 82 ktorego wczesniej posiadal...


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

A czy ja powiedzialem że mam Zetora ;):)? ale ja nie opowiadam glupot ze zetor to smok itp bo gdzies tak usłyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal94    0

nowe zetory typu 7441 czy 8441 odpadają, są paliwożerne i dość awaryjne. na 20...ileś ha wystarczy ciągnik 70-80km. polecałbym jakiegoś NH lub Farmtrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prolnik    1

Potrzebuje jakiegos dobrego ciągnika do 34 000zł. Oto dylemat. Zastanawialem sie z ojcem nad Zetorem. Ja bym wolał 7245, a on 7211. Moze jakieś propozycje? Moze być na przedni napęd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Jak kupujesz już ciągnik za taką kase to bierz 4x4 bo zaś będziesz załował, a za taką kaske znajdziesz dobre 914lub zetora 7245 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

Też bym proponował 914 albo MTZ 82 ;)

 

Masz ostrzezenie za nieuzasadnione wypowiedzi!!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Koledzy mają rację - napęd 4x4 to w dzisiejszych czasach podstawa, nie rozumiem uporu niektórych osób z pokolenia naszych ojców, którzy jak ognia unikają ciągnika z przednim napędem ;) Polecam Ci te same ciągniki co @morowa91 lub ewentualnie coś pomiędzy nimi czyli Zetora 7745.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

A ja polecam Ursusa 914 lub jakiegoś Zetora.

 

Masz ostrzezenie za nieuzasadnione wypowiedzi!!!

Edytowano przez robertbara

U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Moze być Zetor 7745 ale za ta kase nie kupi. Jak trafisz to jakiegoś 7245 pwinienes kupic moze nie ideał ale zawsze komfort i 4x4 mie bierz ciagnika bez przedniego napedu bo nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Szukać 7745 ! ale moze być niestetty ciezko zwlaszcza trafic na model z turbo..

Na serie MF 30X0 też może być mało ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Napisz jeszcze jakim ciągnikiem pracowaliście do tej pory, bo jeśli była to np. C-360 to i z ewentualną naprawą Zetora sobie poradzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Na MF 30x0 tak jak mówi @Hinco też masz za mało kasy no i w MF trzeba się liczyć że coś może wysiąść w skrzyni no i remont trochę kosztuje( ja się z tym liczę i ciezko bedzie mi wybić MF z glowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
Szukać 7745 ! ale moze być niestetty ciezko zwlaszcza trafic na model z turbo..

Na serie MF 30X0 też może być mało ;/

 

7745 to nawet w średnim stanie nie trafi w tej cenie co on chce. nawet 7245 nie bedzie łątwo dostać bo te zetory są w cenie a to świadczy o jakości ;) można jeszcze pomyslec nad 7045. a spalanie nie bede wiele większe jak w 7211


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Za te cene ja bym popatrzył za MTZ -em , za 30000 zł. można go dostać w b.dobrym stanie , pozatym niema wielkiego apetytu na paliwo, i ma 4x4 ( model 82), jedyna dziwna żecz w tym ciągniku to skrzynia - z jednej strony biegi dziwnie wchodzą i zestopniowanie jest dziwne ( np. nie ma tak że na 3 jedzie szybciej jak na 2 bo ta dwójka jest szybsza) z drugiej strony ma aż 5 biegów w zakresie 6,5-8 km/h ( wiem to od dwóch właścicieli tych ciągników którzy je mają od nowości od 17 lat) , może się wydawać za wielki jak na 20 ha , ale ten ciągnik nadaje się do dużego przedziału areałowego w przeciwieństwie do np. mojej 914-stki która ma w prawdzie tą samą moc ale jest dużo cięższa i mniej zwrotniejsza od MTZ.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj