Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

1820 odpowiedzi na ten temat

#1461 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 09 lipiec 2013 - 04:43

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) bardzo szybko kupiłeś. chyba pierwszy lepszy albo miałeś takie szczescie i znalazłeś zadbany egzemplarz
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ciągnik sadowniczy (kompaktowy) New Holland BOOMER 35

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki New Holland
  • 55580.00 PLN
  • 19 mar 2017
Ciągnik rolniczy Case 5150 Maxtrack ( SUPER STAN !!! )

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Case IH
  • 63000.00 PLN
  • 21 mar 2017
Ciągnik rolniczy John Deere 7710 Power Quad ( SUPER !! )

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki John Deere
  • 129000.00 PLN
  • 21 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 07:50
  •  

#1462 Share rafal2511

rafal2511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 09 lipiec 2013 - 07:59

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) w taki razie pozostaje życzyć bezawaryjnej pracy

#1463 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 20:07

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) kolego "andrejus" jak cos jest złozone dobrze i na oryginałach to nie ma mowy i musi chodzic ...jesli cos sie sypie nadal to albo to jest wina czesci a dokladnie materiału z jakiego sa zrobione albo rąk mechanika....spotkalem kiedys goscia w sklepie ktory do 60tki kupowal czeskie tłoki ceny nie pamietam ale byly najtansze . i gosc w sklepie sie go pyta ile czasu na tym chodzi a gosc odpowiada ze ok 1.5 roku i remont robi. to mechanik mowi zeby wzial dawny krotoszyn caly zestaw a on mowi ze za ten jeden zestaw to on 3 czeskie kupi i po temacie.....

#1464 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1223 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 20:57

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) padre to kup oryginalne prawdziwe częsci do ursusa...powodzenia

#1465 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 05:14

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Padre, , nie chce mi sie z tobą dyskutować. Żyj w świadomości że jeśli coś sie psuje to albo mechanik kiepski albo części do d*py. Nie mam zamiaru uświadamiać cię że może być inaczej bo uznajesz tylko swoje racje...
Pozdrawiam
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#1466 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 06:48

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Każdy inaczej rozumie słowo ''remont'' ...

#1467 Share rafal2511

rafal2511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 08:13

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) ja uważam że każdy podzespół już raz rozebrany i choćby nie wiadomo ile części by się nie wymieniło nawet na oryginalne to i tak nie będzie to samo jak w oryginale po wyjściu z fabryki. nigdy identycznie nie wpasujesz niektórych części.

#1468 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 16:58

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) rafał2511 dobrze gadasz ale nie mozna twierdzic ze jak raz zrobi sie remont od nowosci to juz caly czas dana czesc bedzie sie sypac.......trzeba wylozyc konkretna kase zrobic raz a dobrze i bedzie chodzic a znam ludzi którzy z gówna kręca bata i tak wychodzi....

#1469 Share rafal2511

rafal2511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 08:59

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) padre1989 fakt masz racje jak zrobisz remont porządnie to trochę wytrzyma pod warunkiem ze zrobisz totalny remont od podstaw a nie tylko wymienisz części najbardziej zużyte a połowę zostawisz bo jeszcze trochę wychodzi (ja w przypadku niektórych rolników bo za duże koszta będą) a i z jakością części u nas w okolicy to jest totalna porażka a dostać oryginały w rozsądnej cenie to jest ciężko. podczas remontu skrzyni zetora czekaliśmy na koła zębate 2-3 dni na ściągniecie z Czech bo w Polsce takich nie było gdyż w naszym jest zamontowana skrzynia modeli na eksport a te są inne koło niż te co były w Polsce i a cena ich sięgała 500 zł wiec gadanie przez niektórych że części do zetorów czy ursusów są tanie to jedna wielka bujda. aktualnie mam rozebranego deutza fahra agroprime 4.51 bp puściły uszczelniacze i silnik zaczął se pocić to po rozebraniu cześć są wszystkie oryginalne końcówki wtrysków oryginał pierścienie czy tuleje (które praktycznie nie są zużyte gdyż nie posiadają progów) wszystko oryginał. i takie pytanie ile zetorów czy ursusów wytrzymało taki przebieg bez remontu?

#1470 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 13:37

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) rozbierali ci silnik tylko dlatego bo się pocił?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 07:50
  •  

#1471 Share rafal2511

rafal2511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 14:35

rozbierali ci silnik tylko dlatego bo się pocił?

to że się pocił to tylko uszczelki miały być wymienione a silnik rozebraliśmy że tak powiem przy okazji jak już będzie rozebrany częściowo to czemu nie sprawdzić w jaki są stanie pierścienie czy tuleje czy wtryski potem drugi raz rozbierać dla mnie nie było by sensu. po rozebraniu okazała się że tuleje są w dobrym stanie i nie będziemy teraz wymieniać tylko się pierścienie powymienia i jeszcze pochodzi trochę a i wtryski już były dość słabe wiec będzie trzeba końcówki wtrysków wymienić a strasznie drogie nie są gdyż koło 60 zł netto sztuka za boscha to nie ma tragedii jak dla mnie. zrobi się to i i będzie śmigał z słomą w żniwa aż miło (tylko brak klimy w nim niestety ale okna się otwiera i heja do przodu :D )

#1472 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 20:43

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) W zetorze 8045 maszynka z lat 80 robiłem skrzynie posrednia zówia itd sa tam koła zebate pompa mikropompka zakpiłem nowe czesci czyste rzemiosło musiałem szlifierka kontowa przycinac korpusy pompy bo zęby koła zaczepiały o nowa pompe

jesli mamy naprawiac nasze ursusy zetory na takich czesciach to niestety długo to niebedzie pracowac...odpukac skrzynia głwna smiga jak złoto orginał czech pomimo swoich 30 lat pracy a u mnie 8lat

#1473 Share MAti21

MAti21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 11:22

Witam
Mam około 20h. Klasy IVb i V, bez górek. Poszukuję jakiegoś ciągnika na lata do max 50 tys. brutto. Będzie używany do wszystkich prac, od ciężkich do lekkich i zastąpi wysłużonego Zetora 8001 z 1975r. :).
Zależy mi na pewno na prostej naprawie i jakimś z dobrze wyciszoną kabiną (szumy uszne). No i może chciałbym zobaczyć jak to jest jeździć z klimą aczkolwiek niekoniecznie. Prosze o jakieś rozsądne propozycje
Pzdr

tak za 50 tyś to fajna opcja wydaje sie być np Case 4240 , ciagnik bez zbędnej elektroniki, 95 km silnik turbo, szybka skrzynia dosyć , rewers przy kierownicy, co prawda ze sprzęgłem ale jest;) oszczędny , prosta skrzynia biegów , 4x4 , niektóre maja klime, kabina komfortowa i fajnie sie jedzi ;)

#1474 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 17:21

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Witam,
Co polecicie na 20 ha jako ciągnik pomocniczy?? Mam ursusa c-330 do oprysków i nawozów, ale nie zdaje egzaminu bo gospodarstwo jest działalnością poboczną i nie poświęcam na nie całego swojego czasu, w związku z tym przydałoby się coś większego, żeby uniosło opryskiwacz 600 litrów i siewkę 500 kg aby te najważniejsze prace pielęgnacyjne przebiegały sprawnie. Myślę nad zetor 5211 lub ursus 3512, dobrze żeby ciągnik nie palił za dużo, budżet do 30 tysięcy max, Ursusa c-360/360 3p proszę nie proponować, głównie proszę o poradę który z tych dwóch podanych będzie lepszy?

#1475 Share MF6180Dynashift

MF6180Dynashift

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 19 sierpień 2013 - 10:39

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) @koczas, może Ursus 4512.. Tylko szukaj ze wspomaganiem, bo wiem, że mudżynom wysyłają bez wspomagania dlatego, że są silni :D

#1476 Share MAti21

MAti21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 10:40

Witam,
Co polecicie na 20 ha jako ciągnik pomocniczy?? Mam ursusa c-330 do oprysków i nawozów, ale nie zdaje egzaminu bo gospodarstwo jest działalnością poboczną i nie poświęcam na nie całego swojego czasu, w związku z tym przydałoby się coś większego, żeby uniosło opryskiwacz 600 litrów i siewkę 500 kg aby te najważniejsze prace pielęgnacyjne przebiegały sprawnie. Myślę nad zetor 5211 lub ursus 3512, dobrze żeby ciągnik nie palił za dużo, budżet do 30 tysięcy max, Ursusa c-360/360 3p proszę nie proponować, głównie proszę o poradę który z tych dwóch podanych będzie lepszy?

Zetor
waga : ok 2800
udźwig TUZ :1750
2 prędkości WOM 1000/540
pedkośc jazdy max 25km/h

Ursus 3512/MF 255
waga 2500kg
udźwig 1330 kg
prędkość do 25 km/h
WOM 540 obr/min

Zetor cięzszy ,wygodniejszy http://otomoto.pl/ze...45-A333514.html, ale za to więcej spali , a np taki mf 255 http://allegro.pl/ur...3454948390.html z komfortową kabiną tez juz sie nim dobrze pracuje .
W lekkich pracach właśnie typu nawozy oprysk ursus 3512/mf 255 no na prawdę malutko spalają więc są godne polecenia

#1477 Share MF6180Dynashift

MF6180Dynashift

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 19 sierpień 2013 - 10:49

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Zgadzam się z kolegą wyżej, mam MF 255 i niezamienił bym na żaden inny traktor :P

#1478 Share sebo19

sebo19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 11:33

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Jak na 20 ha to napęd by sie przydał :D

#1479 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 11:40

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) 4512 jest mi niepotrzebny bo mam jeszcze zetora 7711 do cięższych prac. Zależy mi tylko na ciągniku co podniesie pełny opryskiwacz 600 litrów i siewkę 500 kg, ewentualnie żeby dał radę w zwykłych bronach 5 metrow, których nie może na dobrej prędkości pociągnąć c-330. Jeśli ktoś ma 3512 albo 5211, bardzo proszę o pomoc czy te ciągniki podnoszą bez większych problemów jakieś 700-800 kg i czy nie podrywa im zbytnio przodu. Dzięki za odpowiedzi, dane katalogowe kiedyś znalazłem ale udźwig w teorii a w praktyce to jednak nie to samo, bo co z tego że podniesie podnośnik tonę w górę jak 2 osoby muszą siedzieć na masce bo nie da się jechać :)

Edytowany przez koczas, 19 sierpień 2013 - 11:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1480 Share dammat

dammat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 17:59

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) my mama case 856xl 85km i mf 260 60km na 26ha