Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

MgrLukash    154

Dx 4.50 z 1987 w galerii mam kilka fotek.

 

 

Agroplus powinien sobie poradzic z tym rozsiewaczem u mnie z takim Zetor 7011 współpracuje ;)

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

A mógłbyś mi troche więcej powiedzieć na jego temat,a mianowicie takie podstawowe pytania,jak wypada jego spalanie w porównaniu z ciagnikami podobnej mocy,jak z jego awaryjnością,czy dał by rade z pługiem 4skibowym obrotowym(wiadomo jakimś lekkim) I jak byś mógł to tak szczeże od serca jego najważniejsze zalety i wady bo też zapewne jakieś posiada :)


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

O spalaniu nic nie powiem ponieważ nigdy nie mierzyłem :P

Co do awaryjności to praktycznie prawie bezawaryjnie pracował przez te lata Jedynie co przy nim było robione do wymiana kilku przewowodów hydr. i pompki paliwowej(najdroższa częśc bo kosztowała aż 120zł :lol:) ostatno zauważyłem że przednia prawa zwolennica lekko zaczyna cieknąc...

Ogólnie na ponad 900mth to chyba tragedii nie ma :)

 

Zależy od gleby, najlepiej poszukaj Dx 4.70 on już ma te kilka km więcej a technicznie jest taki sam ;)

 

Zalety:

- zwrotnośc

- wydajne wspomaganie

- przyzwoity komfort i ergonomia w kabinie(oczywiście jak na 80' lata)

- Otwierana przednia szyba

- skrzynia zsynchronizowana, łatwa w obsłudze (wszystko wchodzi lekko i bez zgrzytów)

- grupy M i R położone naprzeciwko (czyli jakby rewers z polowych na wsteczne nie musisz wajchowac)

- w miarę wydajna hydraulika

- chłodzenie powietrzem :D

- wydajne ogrzewanie kabiny

Wady:

- włączanie WOM ze sprzęgłem (dżwignia załącznia WOMu nie jest w zbyt dobry miejscu)

- Ciasna kabina mimo iż jest miejce dla pasażera to jazda na nim nie jest zbyt przyjemna <_<

- wysoka cena szyb do kabiny (naszczęście narazie żadnej nie zbiłem)

- Umiejscowienie akumulatora z przodu przed silnikiem (to nie na polskie drogi) ;[

 

 

jak coś się jeszcze mi przypomni to dopiszę ;)

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Ok wilekie dzięki za pomoc.Na 4.70 raczej sobie nie pozwole bo to troche większy wydatek ale dzięki za propozycje :)Po twoich postach przychylam sie jednak do wyboru DF chodziaż jeszcze dużo może sie zmienić ale do wiosny trzeba coś wybrać a już za dużo czasu to nie zostało :)


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Nie za ma co :D

4.50 i 4.70 mają raczej zbliżone ceny tylko ten mniejszy jest bardziej popularny :)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieter1224    0

Ja wiem jedno. DF są lepsze JD. Mój sąsiad ma JD 5820 i orce pali mu 16l na ha. Ja agroplusem i 2 obrotową 2*45 mieszczę się 10 literkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
255    95

Ja bym na twoim miejscu kupił Case, 956 6 cyl. 95km spalanie niskie kabina wygodna, czego więcej chcieć na 20 ha. A taki case z 1986-1992 nie kosztuje więcej jak 30-40tyś zł

http://www.konedata.net/Traktorit/caseih956.htm

Edytowano przez 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

To co z tego , że nie będzie w pełni wykorzystywany? Więcej km = mniej pracy dla traktorzysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieter1224    0

Ja wiem jedno. Maszyna ma pracować. Mam trochę podmokłych łąk na które ciężki sprzęt nie wiedzie. Dla wielu moje poglądy mogą być śmieszne ale w nowym sprzęcie robota to przyjmność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Ale weź pod uwage to że zapewne hektarów w najbliższym czasie troche przybędzie jak wszystko pójdzie zgodnie z planem i przede wszystkim ma być wźięta odrazu do niego presa dlatego też będzie pewnie jeździł sporo po usługach,dodatkowo wiadomo pare dni w roku do lasu trzeba sie wybrać,także sie tylko tak wydaje że 20ha ale jednak troche zrobić musi,co innego jak bym tylko wyjechał nim te 20ha obrobił i by stał cały czas wtedy to bym dokupił jakiegoś starego mtz i też by robote zrobił,ale nie o to mi chodzi żeby w następne buble sie pchać:)

,,255,,a twoim zdaniem jak by ten case wypadał w spalaniu bo troche jakoś nie jestem przekonany do tego że aż 6cyl w presie zapewne by swoje łyknoł


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
255    95
szlo elegancko, baloty super zbite az musiałem pozdejmować kilka zebow z widel bo byl problem z wbijaniem , dla tej prasy nie ma roznicy czy krotka czy dluga sloma ,szlo naprawde super az chciało sie robic, w pole wyjechhlem o 10.30 a skończyłem presowac o 13, niedaleko mnie sasiad zwijał duza sipma i widzialem ze sie meczy bo strasznie mu baloty się puszyły jak je wyawalal z prasy, w sumie to spresowalem wczoraj i dzisiaj okolo 180 balotow z chyba 8ha.

A co do spalania to roznie w plugu 3skiby obrotek 8-9 litrów na godzine a w zrywaczu ścierniska 3m kolo 9 litrów na godzinkę, wiec ogólnie nie mogę narzekać na spalanie

Dokładnie nie mierzyłem ile sypał jęczmień ale kolo 6 ton z ha na pewno.

 

Z nimi porozmawiaj

http://www.agrofoto.pl/forum/user/14468-szmekk/

http://www.agrofoto.pl/forum/user/4115-barthez96/

Edytowano przez 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zak8    0

ja bym ci polecał McCormick CX70L traktor barzo zwinny ma 70km 4 cyl o pojwmnosci 3,3l są naprawde bardzo oszczędne i nie są drogie i praktycznie bez awaryjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieter1224    0

Myślałem że chodzi C Max. CLa ma mój znajomy. Dobra maszynka. Robi nim w oborze. Tur się dobrze spisuje. Ma jedną wade sprzęgło spalone przez pracownika już dwa razy. Mówi że pracownika zwolni jak spali jaszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

A długo go ma? Dużo nim pracuje?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

,,@PREZES91WLKP w lekkich pracach napewno 4cyl. mniej spali ale w ciężkich może byc odwrotnie,,No racja tylko że znów do tego 6cyl bym musiał kupić większe maszyny,a po drugie właśnie mam dużo takich prac w których brakuje mi takiego średniego ciągnika bo 360 już za słaba a 6cyl znowu troche za dużo tak jak np w presie.Gdybym miał jeszcze jakiś ciągnik średniej mocy to pewnie bym kupił 6cyl ale tak to niestety musze wybrać ciągnik bardziej elastyczny co i w lżejszej robocie pójdzie(tur itp.) i ciężką też zrobi :)


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@PREZES91WLKP wiem, ale zaczep mu pożądną prasę walcową z rotorem i nożami to 4cyl. będzie miał w niej ciężko ;) ale z taką najprostrzą bez problemu będzie pracował :)

 

@Pieter1224 to w pełni wykożystany :)

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

Bież 1014

 

+10% brak uzasadnienia

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj