Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Michal5245    6

Jeśli można wypowiem się krótko. Używanego traktora nie chcę, bo planuję kupić traktor na 15-20 lat. W planie mam powiększenie gospodarstwa, więc być może traktor będzie w przyszłości bardziej wykorzystany. Używany traktor miałby 10 lat, a tak przy pomocy PROW kupię w tej cenie nowy traktor. Może jestem w błędzie, ale takie rozwiązanie pozwoli rozwinąc gospodarstwo i uczynić pracę na polu bardziej przyjemną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek741    0

Witam

ostatnio dokupilem 8h i mam 19h.

Zamierzam kupuic ciagnik ok 70-75 km mysle nad zetorem 5340 i ursusem 5524

Co o nich myslicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol51    0

cześć radził bym ci wziąść deutz fahra agroplus 75 km ja mam agrotrona k110 i nie narzekam mam zamiar kupic do tura agrofarma 420 na twoje hektary to agroplus będzie najlepszy mam nadzieje ze dokonasz dobrego wyboru nara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Jeśli chodzi o nowe ciągniki to 5340 już dawno dawno temu nie kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Zamiennikiem tego modelu Zetora cchyba bedzie Proxima 65 ub 75 :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Za te pieniądze to już coś zachodniego bym brał. Ostatnio spodobał mi się Case Cs pro czy jakoś tak, w srodku bajka :) Ale jesli coś tańszego to i zetor proxa i JD seri M mogą być ciekawa propozycją. Tylko niestety za dobre wyposażenie trzeba płacić... :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati96    0

ja nie mam ale z tego co czytam to ma mało złych opini uzytkowników.cena nie jest az taka wysoka i podobno mało pali...

 

 

to ja będe tą złą opinią co mi się nie podoba to tłumik na dole pod schodami do kabiny mało miejsca w kabinie mojemu wujowi zaczął się po roku psuć coś z silnikiem dymił bardzo ale naprawiono bo był jeszcze na gwaranci plastikowa maska ? szok wałem w nią z pięsci to zaczeła latać a lekko walłem omg . ja nie polecam traktorem fajny ale to jest podróbka deuth fahra najlepiej to kup sobie zetora jak chcesz to nawet zetory są z turem starsze i z dobrą moca a jak nie to kup sobie coś np . jak maly jelonek z 80 koni używany z turem .. ;) to maleństwo to będzie śmigać ;d w razie jakiś pytań pisz na email do mnie mateuszfxx@onet.eu z chęcią odpowiem i napisz z jakiego tematu piszesz xD:D

 

Ortografia

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    51

Witam wszystkich.

Poszukuje traktora do gospodarstwa o mocy ok 90 KM (gospodarstwo ok 25 ha). Ma służyć głównie do orki (ze względu że dodatkowo pracuję zależy mi żeby zrobić to szybko i sprawnie). Interesują mnie tylko ciągniki nowe.

Co moglibyście mi polecić i na co powinienem zwrócić uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

MTZ 920 bedzie najtańszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o nowy ciągnik bo inne marki nie wchodzą w grę gdyż ich cena się nie kalkuluje z areałem chyba że masz duzo kasy to masz szeroki wybór, biorąc pod uwagę hektary MTZ to jedyny moim zdaniem wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    51

MTZ raczej odpada

Co do kwoty to myślę przeznaczyć 120-140 tyś.

Interesują mnie ciągniki "bez elektroniki" żeby w razie czego można było trochę pogrzebać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Deutz fahr podobno jest bez elektroniki albo Crystal w ekstra wyposażeniu, użytkownicy chwalą je sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Crystal?? Ja bym sie bał brac taka mazyne na plac. Wolałbym jakiegoś NH albo Zetora Proxime Power ;[


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jak myślicie czy Pronar 82SA to dobry wybór na 25ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperBabin    0

na taki areał proponuje case jx95. świetna maszyna bez elektroniki. Sam takiego uzytkuje i jestem bardzo zadowolony. 5 lat bez jakiejkolwiek awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

Faktycznie Proxima Power nie ma elektroniki... W ogóle! Sprzęgło elektrohydrauliczne, 2 półbiegi pod obciążeniem i rewers elektrohydrauliczny to nie elektryka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

A gdzie tu pisze ktos, ze Power jest bez elektroniki??


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

"Interesują mnie ciągniki "bez elektroniki" żeby w razie czego można było trochę pogrzebać."

 

"Wolałbym jakiegoś NH albo Zetora Proxime Power"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ghost7pl    0

Mama zamiar sprzedac ursusa c360-3p rok 1984 i kupic za okolo 50-55 tys zetora 6340 lub ursusa 5314 czy sa to dobre ciagniki czy poradzily by plug 3 skibowy obracany ? ile moge za 60 wziac kasy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

"Interesują mnie ciągniki "bez elektroniki" żeby w razie czego można było trochę pogrzebać."

 

"Wolałbym jakiegoś NH albo Zetora Proxime Power"

 

Napisałem to co ja wolałbym, no fakt Zetor ma tyle elektroniki ze hej, nawet mniej niz Fendt'y i MF...


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mksuzi    0

Czytam niektóre posty i śmiac mi się chce...że na 20 ha 80 ok wystarczy ...Powiem wam jestem w takiej sytuacji..rodzice posiadają gosp. 25ha ornej i 3ha łaki...coś tam troszke bawią się z bykami max 9 sztuk rocznie....zamierzam kupi ciągnik i patrzę tylko na 100km -120km...inne nie wchodzą w grę....wiadomo na wsi kokosów nie ma..ciężko wyżyc z 20 ha a co dopiero jeszcze kupi ciągnik więc kombinowac trzeba...dodatkowa praca...gospodarstwo raczej jako hobby:):)myśle że mając codziennie po 6 gdz na gospodarkę taki ciagnik mi wystarczy...gosp. zarabia na siebie i ciągnik a ja przyniosę pensje na utrzymanie rodzinki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Moim zdaniem 80km jest wystarczająco, szczególnie jeżeli mówimy o nowym ciągniku. Sam mam 25 ha z czego 10 to użytki zielone siane na gruntach ornych. Niedawno też zastanawiałem jaki ciągnik wybrać, z tym ze miałem ograniczone fundusze do 110tys bo wymieniałem cały park maszynowy i nie chcąc brać kredytu tyle zostało mi na ciągnik. Kupiłem nh td80 za 100tys ma klimę sprężarkę koguta radio rewers szybka skrzynie itd. zaczepiam go praktycznie do wszystkich maszyn i rocznie zrobię góra 300mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

80km na 20-25ha to jest max, chyba że komuś się marzy agregat uprawowo siewny na taką powierzchnię, 25ha to 3dni po 10godzinnej orki i mamy to zaorane, licząc jeszcze przejazdy zpola na pole, to nawet w 2dni da radę, tylko trzeba siedzieć 12h w traktorze. Ale co to jest, kiedyś orali 1koniem i pługiem 1skibowym i jakoś zaorali :D

mksuzi - to mi z ciebie się śmiać chce, 100-120km to ty nawet nie zrobisz nim w ciągu roku tyle mtg aby raz na rok olej w silniku wymienić, i co z nim zrobisz, nie wiem jaki miałeś wcześniej ciągnik, ciągałeś 4skiby i na ten traktor pług wymiana bo jeśli nie to po co z taką mocą kupować, agregat np. 2.7-3m, to takim ciągnikiem wstyd jechać z nim kolejna wymiana, 9byków to rozrzutnik np 4ton masz, to ten traktor z tym rozutnikiem spali tyle że ci sie w pale nie mieści, a 80km to spokojnie sobie z nim pojedzie, tak samo z przyczepami w zniwa też za małe będziesz miał :D 25ha to jesli masz 6h czsu to z palcem w d**** w 5dni zaorasz tymi 4skibami i 80km :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil385    1

Witam.

Chciałbym się was zapytać jaki ciągnik byście poradzili na 25ha miałby pracować z pługiem

zagonowym 4x35 agregatem 3m kombajnem buraczanym Kleine 7000 Automatic czasem z przyczepą

6t z pronara.W grę wchodzą ciągniki o mocy od 80 do 90 km w cenie od 80 do 95 tyś zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj