Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

hubertuss    4652

h, więc ciekawe jak z 7 h osiagnol 4 esu może wazywa sadzi ale w sumie nie mój problem niech mu dobrze jexdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

w jakim przedziale wiekowym?? do 5 lat czy pow 5, i czy te 100 tys to netto czy brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

No właśnie i tu jest pytanie czy zaryzykować i kupić nowy sprzęt gorszej klasy czy kupić coś zachodniego, czy nawet używkę zetora proxime... jeżeli nowy to popytaj u dealerów o ceny MTZ będzie pewnie kosztował mniej niż 100tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

w mojej okolicy są dwa, jednego sobie gościu chwali, a na drugiego właściciel narzeka bo ciągle coś się psuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

nie,

mając 100tys ( kredyt czy gotówka?) kupiłbym coś używanego niezbyt starego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

adammlodyrolnik

Bierz za te pieniądze tylko i wyłącznie nowego (z używkami różnie bywa a nowy to prawie dożywotnio). Zastanów się nad Pronarem, bardzo ładne i dobre ciągniki lub Zefirem jak ci się podoba. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tak dożywotnio, znaczy aż się zepsuje, i nie będzie mógł się go pozbyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Co według ciebie ma kupić sobie chłopak jakiegoś używanego (kilkunastoletniego) JD- hmm to wtedy zobaczy ile kosztuje tak naprawdę naprawa takiego ciągnika.

A po drugie nowy ciągnik kupuje się nie po to, aby zaraz go sprzedawać ("znaczy aż się zepsuje, i nie będzie mógł się go pozbyć)

Ja coś wiem co znaczy nowy- mam od nowości ciągnik, samochód, maszyny rolnicze i różne tam popierdułki- i co ???- nic do nich nie wkładam. Z używkami bywa różnie. Nikt nie sprzedaje bez powodu, aczkolwiek są przypadki, że można kupić coś tanio i w super stanie (jednak to rzadkość).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Bez przesady... Za 100tys kupi JD kilkuletniego a nie kilkunastoletniego...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a choćby coś takiego http://moto.allegro....307c_2000r.html i pewnie ten pochodzi jeszcze więcej jak taki nowy zefir że o komforcie pracy już nie wspomnę

 

co do dylematu nowy czy używany to ja jestem zdania że jak nowy to jednak z tych lepszych, bo jak mam kupić byle co aby nowe to wolę nic nie kupować, co do awaryjności nowych ciągników za małe pieniądze(o ile 100tys można nazwać małymi) to już nie jednego naprawialiśmy 3 czy nawet 2 latka, i o nie jednym przypadku bezawaryjności takich ciągników słyszałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no gazi podsuneles mi dobry ciagnik po swietach zaraz podjade tam i jak sie dogadam to kupie ten ciagnik tylko szkoda ze nie ma tura ale to nie jest problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

nie opieraj się tylko na tym co link wstawiłem, jak masz gotówki 100k to przewertuj allegro itp i szukaj ciągnika za ok 80-85 tys a resztę zostaw na pierwszy przegląd(wymiana wszystkich olejów i filtrów) i na ewentualne naprawy które mogą się zdarzyć, jak w taki sposób zrobisz to możesz mieć bdb ciągnik a w razie czego nie będziesz przerażony ewentualna jakąś naprawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo24    1

Ja kupiłem farmtraca 675DT 73,5km i pracuje na 20ha i do pomocy ma dwie C-360 z czego jedna jest praktycznie nieużywana do oprysków przeważnie będzie. Jak na taką powierzchnie to w zupełności wystarczy jako ciągnik główny. Agregat, pług, przyczepy, sieczkarnia kukurydzy w tym głównie będę go wykorzystywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek19953    0

moim zdaniem na 20 ha najlepszy byłby Farmtrac 80 4 WD dlatego że mało pali i prosty w obsłudze silnik ma Perkinsa wiec z częściami to nie problem i za przystępną cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miturskir    4

Ja tez bym brał na twoim miejsu takiego Same ,albo Deutza Agroplusa 67 . Jesli sie nie mylę to to samo ,ale deutz to zawsze jakos tak Deutz ehhe.

 

ja mam steyr 8150 i to mi wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz7245    1

jeśli to ma być z nowych to ja bym Ci polecił Zetora Proximę 8441 , Deutza Agroplus 85 , NH TD5030 , Case JX80 , John Deere 5080R , z tego co słyszałem z opinii ich użytkówników (oraz pracy niektórymi z nich) to bardzo sobie chwalą te ciągniki :rolleyes: pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj