Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

Massey1993    15

myślisz że zetor da rade? ;) może i jest dobry ale bez przesady może ciągać ale podniesiony po drodze 4 skibowy obrotowy


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam 20ha ziemi i obrabiam to ursusami c330 i c360. Chciałbym sprzedac jednego ursusa i kupić ciągnik który byłby glównym ciągnikiem (wszystkie cięzejsze prace plus tur). Jaki ciągnik byłby najlepszy?

To masz tyle hektarów co ja i taki sam sprzęt a ile lat masz ? Bo ja po 40 i z młodego rolnika nie mogłem korzytstać ! Sprzedałem 60 i kupiłem Zetora Proxime 8441 85 KM bo najtańszy New Holland lepszy ale na 20 ha skąd kasę !

Przeszedłem na VAT odliczyłem i spałciełem 10 000 z sprzedanego c 360 i pozostało 4 raty po 8 tys a ciągnik mam nowy do orki i uprawy a capek do prac lekkich !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

MogęCi polecić Belarusa 892 sam takiego użytkuje i jest super... Tylko gorzej z ceną bo nie wiem jaka jest ja za swojego 3 lata temu dałem 69000 brutto...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

teraz za podabną kasę też można kupić ale lepiej wyposażony będzie droższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Zeby nie zakladac nowego tematu spytam tu.Jaki polecilibyscie ciagnik na gospodarstwo 15 ha?Ciagnik ten pracowalby z ursusem c330.MOj limit pieniedzy to ok 35 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

może zetor 8011 ? http://www.allegro.pl/item941354708_zetor_8011_komfortowa_kabina_scieta_maska.html stan nie jest najgorszy , w opisie pisze ze wymiana skrzyni biegów i silnika więc może porządny ciągnik lub jakiś bubel chyba ze coś z przednim napędem http://www.allegro.pl/item942265305_case1394_mozliwosc_zamiany.html - 86KM , skrzynia Hydra-Shift 12/4 , halogeny a nawet radio czasem umila pracę


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Na 15 ha wystarczy 3512 chyba że masz większe maszyny lub planujesz w przyszłości powiększyć gospodarstwo to wtedy 4512. Chyba że chcesz odrobinę większego komfortu to Zetor 7211.

A czemu nie chcesz nic z 4X4 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Nad 4x4 sie nawet nie zastanawialem ^^Tak mam zamiar powiekszac gospodarstwo gdzies tak do 30-40 ha ale wszystkow swoim czasie. Za pieniadze ktore dam na 3512 to spokojnie bym kupil 4512.NIedaleko mnie gosc za 3512 krzyczal 30 tys a za 4512 33 tys.3512 nie mialo nawet kabiny a w 4512 byla kabina komfort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

3512 na te hektary wystarczy ale to dość drogi traktor i mały lepiej weź sobie 4512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ziomek1994

Ja bym na twoim miejscu za te pieniądze postawił na MTZ 82. Jest to naprawdę super maszyna i co najważniejsze ma przedni napęd, który dużo dużo daje w pracy z maszyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a może na te hektary Zetor 7245 będzie dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Zetor 7245 z przednim napędem byłby nawet i lepszy od MTZ- 82, ale raczej i droższy. Jeździłem tym zetorkiem z turem, nawet miałem zamiar sprzedać swojego MTZ i kupić tego Zetora (ostatecznie zrezygnowałem- kosztował ok 50 tys zł). Te ciągniki są bardzo dobrze ułożone, dociążone oraz bardzo zwrotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy    0

Który z tych ciągników byście polecili do: (praca z ładowaczem, prasa, opryskiwacz, ale także czasem orka)

 

Valtra N92

MF 5455

JD 5100R

JD 6230

NH 6010 Delta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr301976    1

Witam! Szczerze mówiąc też przymierzam się do kupna ciągnika tak ok 80 km 4x4 i mam ok 18 ha może przesada ale czas mnie zawsze goni a taki sprzęt by pomógł , myślałem o mf 6xx tylko nie wiem czy za 30tys coś się trafi ;)


Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

Ja mam 15 ha i szukam jakiegoś fajnego MF 3065 za max 40 tys. Posiadam C-330 oraz MF-255 z turem. Muszę małego MF-a czymś zastąpić bo ma 9500 mth bez remontu i w tym roku przy balotnicy Krone go "zajadę". Co o takim MF serii 30xx myślicie? piotr301976 Pomyśl nad takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr301976    1

wiesz co , tyle sie nasłuchałem i naczytałem odnosnie tej serii mf że odechciało mi go ponoć dużo lepsza jest seria 6xx bo nie siada elektronika (nie posiada takowej :) ) i mają lepsze skrzynie


Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jak myslicie na ile km max wyznaczyl by limit ARiMR na zakup ciągnika przy powierzchni gospodarstwa około 20 h na terenach równinnych bez hodowli. Ciagnik był by jedynym ciągnikiem w gospodarstwie. Czy są jakies ograniczenia odnosnie ceny czy powiedzmy mozna wybrac np zetor mf fendt o podobnej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

do @hubertuss

Kumpel ma 7 ha ornego i przyznali mu na to 80 km :) teraz sobie śmiga nowym NH ;p Ale warunkiem było to że to bedzie jego jedyny ciagnik w gospodarstwie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

hodowli nie ma, a co do tego czy się łąki liczą to nie wiem, ale on napewno nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj