Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

qazi    61

a my na to jak na lato :D

 

ja bym ci proponował landini 6550, silnik perkins taki jak w ursusie 4514, skrzynia 12/4 i można go już mieć na niewielkie pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil02052    0

ale na co tylko na 20 ha i od razu brac jakies wynalazki......skoro takie mile zetorki jak 7711 zrobily wielka furore poniewaz sa niezawdone a przedeszwszystkim odpowiednio skonstruowane i maja super moc jak na swoje gabaryty...

 

Nie cytuj poprzedniego postu!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

wiesz, niemiec, francuz czy włoch tak samo mówią o zetorze

 

na zachodzie jest więcej takich wynalazków niż zetorów, to co napisałeś o zetorze to równie dobrze można napisać o każdym innym, napisz mi czym zetor jest lepszy od takiego landiniego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil02052    0

W tym ze landini wchodzi dopiero na głowny rynek i dopiero montuja tą cała elektronike a zetor jest prosty mocny i tani i nie psuje sie czesto......jak zetor był liderem na rynku i pojawił sie juz na rynku z takimi pierwszymi Hitami jak ZETOR MAJOR 3011 lub zetor bocian lata 50 i 60 to landiniego jeszcze na swiecie nie było......wiec sorki ale zetor wyrobił sobie i zdecydowanej wiekszosci osób lepsza opinie niz landini...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Najlepszym rozwiązaniem był by 7711 tak jak koledzy wyżej piszą że solidna firma, mocny, mało awaryjny, i palącym w granicach rozsądku... nie tak jak niektóry twierdzą, no ale cena :D no ale MTZ już za te pieniądze będzie przyzwoity i pewnie młodszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek85    0

ja bym tobie radził już 80 koni takiego wziąśc np new hollanda TD5030 on kosztuje 120 tysięcy brutto

ja tez mam 16ha plu pare hektarów dzierżaw i biore nh TD5030

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Słyszałem od znajomego że silniki perkinsa przegrzewa się tylko raz :) czy to prawda? Bo w zetorze to się zagotuje, i się nowej naleje i jedzie isę dalej, a w perkinsie potrzebny jest remont :) przegrzał ktoś kiedyś perkinsa? Prosze o odpowiedzi


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

hmmm-są tam bardzo cieniutkiee tuleje jak wiesz-2-3mm, a więc łatwo by się tecza na nich zrobiła, a wtedy to juz tylko remont, ale jeśli tylko co zdązyło ci wode wyrzucic i zareagowałeś na czas to nie sądzę by miały gilzy popękać albo co innego.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

zależy co kto ma na myśli mówiąc przegrzać, nasz 3p był raz zagotowany że aż płyn wyrzuciło, i nic się nie stało na szczęście, ale przegrzewanie wpływa negatywnie na wszystkie silniki nie tylko na perkinsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 65-75tys można mieć nowego belarusa, a co nowe to nowe i jeszcze sprzęt mógłbyś sobie do niego dokupić to tych 120tys. Może że i ruski są trochę dziwne, ale do prac ciężkich(orka,uprawa+siew itp.) świetnie się nadają. Sam mam MTZ to wiem, przyznaje że do niektórych rzeczy nie są stworzone, ale nie ma na co tyle narzekać. A jeśli przyjdzie o remont to części w cenie jak do c360. A do tych zachodnich itp. nie powiedziałbym ze będą w takiej cenie. NA komfort w tej dużej kabinie nie narzekam, poziom hałasu niski, miejsca pod dostatkiem, tylko radyjko na "on" i w pole.


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ta, i tuba z tyłu :) Jeździłem TS'em i radjo nie mogło zaguszyc pracy silnika :) Za 70 tys możesz miec Deutza Agrotrona z roku 2000, a w nim klime, ehr, rewers i jeszcze pare fajnych bajerów :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

daj sobie spokój z nowym traktorem na 20 ha przy aktualnej opłacalnosci produkcji nie ma to sensu lepiej kup 914 albo 1014 i styknie w sumie na 20ha t i tak za duzo a w tych czasach pieniadze trzeba szanowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ892    1

tylko jak kupi 20 letniego ursusa to będzie cały czas w niego wkładał kasę i dalej będzie miał starego trupa a jak kupi nowego belarusa to przynajmniej 10 lat z głowy bez ważniejszych napraw


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

10 lat bez ważniejszych napraw jest możliwe, ale chyba, że się robi rocznie ok20mtg. Zarówna belarus jak i pronar to badziewie. Świadczą o tym coraz niższe wyniki sprzedaży i ogóle niezadowolenie ich właścicieli. Tak się składa, że wuja pronar 1221a ma ok3000mtg, jest z 2004roku i jest w znacznie gorszym stanie technicznym niż nasz zetor 8145 z 1990 roku przy ponad 4000mth i 7211 przy ponad 8000mtg i wymienione jest w nim więcej części w trakcie tych 3000mtg niż w 7211 w trakcie 8000mtg.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ892    1

chyba 200h a nie 20 rocznie,mój belarus ma 3 lata i 600h bez żadnych wkładów,mój sąsiad robi mtz 82ts rocznie ok 500h ma go 10 lat i bez poważnych awarii,więc po co kupować stare wyeksploatowane sprzęty i śię tylko denerwować i dokładać w starocie?jak można mieć nowy traktor i masz spokój


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Tak mtz to badziewie? ale tych ciagników wyprodukowano jak do tej pory 35 milionów a nie jak Ursus 1 milion przez 60 lat. Wiec jednak firma jakos prosperuje. Ciekaw jestem kto z tych osob ktore mówia o tych psujacych sie mtz ma takiego na podworku troche przesadzacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja kupiłem zetora 7211 mam go 3 lata, zrobiłem 600 mtg i ciąga maszyny od 80KM i nic się nie popsuło :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta, i tuba z tyłu :) Jeździłem TS'em i radjo nie mogło zaguszyc pracy silnika :) Za 70 tys możesz miec Deutza Agrotrona z roku 2000, a w nim klime, ehr, rewers i jeszcze pare fajnych bajerów :)

 

 

Chyba zapomniał Ci ktoś powiedzieć, ze należy założyć tłumik. Ja mam MTZ z 1996r i poziom hałasu bardzo mały, jeździłem kiedyś zetorem 7211 i wcale dużo ciszej nie było. Więc nie wiem co się tak do nich czepiacie że jest tak głosno chyba ze mówicie o tych w tzw. łupinkach z 80 lat.


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Nie, jeździłem Pronarem 82TSA z otwartymi drzwiami (gorączka w prasie) oprócz tego że się zagotował :) to radio go nie mogło zagłuszyc :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Witam. W przyszłym roku planuje złoży wniosek o dofinansowanie na sprzet i zacząłem sie rozgląda za ciagnikami. Moc jaka mnie interesuje to 55-65km w tym że ma to byc ciagnik kompaktowy o niewielkich gabarytach. Moimi faworytami są NH T3040, McCormick GM55, Kioti Dk551c. Chciałbym dowiedziec sie co nie co o nich i jezeli ktos posiada taki ciagniczek lub mial z nim stycznosc z milą chcenia przeczytal bym jego opinie. Obowiązkowo ciągniczek wyposażony bylby w przedni WOM, TUZ i klimatyzacje. A mnoże polecicie jakis ciagnik innej marki... czekam na wasze odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek4x4    0

W typowym gospodarstwie jakie u mnie w okolicy występuje czyli produkcja roślinna na potrzeby gospodarstwa mlecznego to według mnie jako główny ciągnik w gospodarstwie polecam:

1. Jako nowy to Belarus 820 (z pompą rotacyjną nie sekcyjną) jesli kupujemy za własne oraz przy małym kredycie

2. Jako nowy na PROW (lub jak mamy inny dochód poza gospodarstwem) to skłaniał bym się w kierunku Lamborghini R2 można oczywiście R3 (albo ich bliźniaka DF lub Same) będą bardzo zwrotne i oszczędne. Polecić mogę także następcę NH TD80 Z tymi ciągnikami miałem doczynienia więć mogę polecić.

3. Jako używany skłaniał bym się w kierunku Ursusa lub Zetora, ale nie jest to sztywny kierunek wyboru.

Najważniejsze niech będzie to ciągnik w dobrym stanie technicznym

 

Według mnie lepiej kupić taki który nie zachwieje płynnością finansową gospodarstwa niech będzie miał moc w granicach 60-80KM, niech posiada napęd 4x4, nieźle by było jak by posiadał klimatyzację, powinien posiadaś rewers może być mechaniczny. W przyszłości dokupić można ładowacz czołowy, a jak przybędzie ziemi stanie się pomocniczym, a wtedy będzie można pomyśleć nad większym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj