Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

kubaguzik    321

tyko 3512 jest bardzo szeroki do sadu ja mam c-330 i akurat truskawki wisnie dobrze sobie tam radzi


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

tyko 3512 jest bardzo szeroki do sadu ja mam c-330 i akurat truskawki wisnie dobrze sobie tam radzi jesli chcesz moje gg 446701


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol22    1

Witam. Posiadam 20ha ziemi i obrabiam to ursusami c330 i c360. Chciałbym sprzedac jednego ursusa i kupić ciągnik który byłby glównym ciągnikiem (wszystkie cięzejsze prace plus tur). Jaki ciągnik byłby najlepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ale musisz jeszcze jakąś sumę określić bo mozna wybierać w najlepszych do 100 tys i do 200 tys... :blink:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol22    1

jestem młody wiec bede sie starał kupic cos z 50% zwrotem ale wiadomo ze z 20ha nie mozna sie za bardzo zadłuzyc bo dochody nie są wielkie i narazie sie rozwijam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

no to ja polecam sowjego faworyta w tej kalsie mocy :blink: SAME Roller 70W


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Ja tez bym brał na twoim miejsu takiego Same ,albo Deutza Agroplusa 67 . Jesli sie nie mylę to to samo ,ale deutz to zawsze jakos tak Deutz ehhe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol22    1

Tez tak mysle ze deutz ineczej brzmi. Ma ktos z was takiego rollera lub agroplusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja nie mam ale z tego co czytam to ma mało złych opini uzytkowników.cena nie jest az taka wysoka i podobno mało pali...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ja mam W55 iżeczywiście bardzo mało pali i jestem z niego zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Mój sąsiad ma Agroplusa 60 . I pwoiem tak mówił mi (chyba prawdę) ,że dał za niego 130tys. brutto . Nie orientuję sie zbytnio w wyspoażeniu dodatkowym tych modeli ,ale wiem ,że nie ma w nim rewersu ani biegów pod obciążeniem . ma za to klimatyzację .Z moich spostrzeżeń mogę powiedziec ,że jest strasznie głośny (ma 3 cyl. ,a jest duzo głosniejszy od mojego JD i Zetora ). W kabinie jest cicho choc troche ciasno praktycznie nie ma możliwości jazdy we 2 osoby .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol22    1

z tego co widziałem to większość nowych ciągników ma kabine tylko dla jednej osoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Nie u mnie tylko u sąsiada pracuje jako ciągnik pomocniczy . Nom ja widziałem juz sporo nowych modeli ciągników i przewaznie właśnie mają miejsce dla pasażera .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol22    1

ostatnio siałem kuukurydze sąsiada nowym MF 135mk z seri 60. Ciągnik super ale miejsce dla pasazera jest jak dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ja polecam Lambo W70 jest to bardzo ekonomiczny ciągnik i u mnie jest narazie bezawaryjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja mam same rollera 70 z 2001 roku i jestem z niego bardzo zadowolony ciagnik zwrotny malo pali czyli od 3 do max 7 litrow na godzine jest u mnie glownym ciagnikiem obecnie na 33 ha lak i ornych mam jeszcze 14 ha lasu ale tylko czasami zciagam nim dluzyce polecam ten ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

nie chcę się wymądrzać ale tytuł wątka jest zetor a w żadnym poście nie ma słowa o tym ciągniku. gdzie są moderatorzy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ciagnik pracuje od stycznia 2002 mam 1500 mtg przez ten czas nie mialem zadnej awari musialem tylko wyregulowac sprzeglo oraz przepalil mi sie automat od swiecy plomieniowej ciagnik spokojnie da sobie rade na 30 ha ja mam jeszcze dwie 60tki i mtz 82 ale tym ciagnikiem orze ,bronuje , agredatuje, czesto sieje ,tylko on pracuje w transporcie max 48 km/h prasuje prasa rolujaca sipmy i jeszcze inne pierdoly mogłby miec troszke wieksza kabine no ale to nie autobus pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj