Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

Kamil360    0

napęd niekoniecznie a w polu to pryskanie siew nawozów i zboża bronowanie itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Może jakiś zetor z serii 7211\7711 bardzo dobre ciągniki; komfortowa kabina ;) nie złe maja osiągi, i nie sprawdzają się legendy że dużo palą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil360    0

czy ja wiem wujek miał Zetora 7711 i ciągle narzekał że dużo pali

ale mówił że główny plus tego ciągnika to że jest mało awaryjny i ma dobry uciąg w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Muszę się nie zgodzić z @Kamil360 bo ja miałem 7711 i sprawował mi się świetnie owszem niektórzy mówią że dużo ta seria pali ale ja tego nie zauważyłem.;) Niewiele ale ma większą moc wiec może i trochę spalić więcej od innych zetorów z serii 7211\6211\5211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

No dobra więcej pali od jakich ciągników? ;) C330? Na pewno, ale jaki ciągnik tu porównujesz? Mi zetor pali 1l więcej niz c360


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Po przeżyciach sąsiada nie chce darmo bo się p******* co tylko może. Jeszcze nie widziałem ciągnika w którym psuje się wszystko (właśnie zobaczyłem), a mianowicie 5314. I on pali ok. 8l na mth a komfort mizerny. Ja bym ci polecił 7245 5245. Mi zetor pod pełnym obciążeniem 5l do 6l na mth i niech nikt nie mówi że słyszał że 10 bo to jest niemożliwe mam taki sprzęt 2lata i wiem co mówie. Komfort i niezawodnośc za małe pieniądze? Tylko zetor, owszem zachodniaki typu fendt, JD, case są dobre ale nie na małe areały i nie na polską kieszeń. Owszem też byłem posiadaczem ursusa z seri z perkinsem 2812 który się do niczego nie nadawał a zwłaszcza komfort. Nigdy nie kupie ursusa z perkinsem. Może kiedyś zarezykuje zachodni.


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

po twoich postach można dojść do wniosku że te perkinsy nieźle dały Ci się we znaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Jeszcze nie było osoby powtarzam nie było u mnie na wsi która chwaliła by perkinsa ;) Typowe usterki to: wyrwanie śrub ze spręzarką :) , rozwalenie pąpy paliwowej, spalenie się tłoków :P , ogólne problemy. :)

No i oczywiście olej ja paliwo lubią :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0
;):):P O czym ty mówisz?

“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil360    0

fakt perkinsy to nie są zbyt udane ciągniki jak brać ursusa to tylko 360

a co zetora to się zaczynam nad nim poważnie zastanawiać najbardziej nad

7211 i 7711

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja kupiłem 7211 i nie narzekam. Myśle że 7711 nie jest opłacalny ze względów ekonomicznych ponieważ spali ok. 1l więcej, a prawie więcej nie pociągnie od 7211 :P


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
fakt perkinsy to nie są zbyt udane ciągniki jak brać ursusa to tylko 360

a co zetora to się zaczynam nad nim poważnie zastanawiać najbardziej nad

7211 i 7711

Jeśli Twoim zdaniem perkins jest nieudanym ciągnikiem przy c 360 to ja nie wiem czego wymagasz od ciągnika :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Niezawodności i wszechstronności @Ferdek07


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil360    0

szczęście w nieszczęściu przyjechał do nas dzisiaj z rana rolnik zaproponował sprzedaż

360-3p z 1993r za 22tyś zł ciągnik nie zniszczony nie dymi skrzynia biegów cała

a ciągnik pracował na 10h gospodarstwie razem z zetorem 5320 więc mało robił ma

kabina Koja nowe gumy zarejestrowany i ojciec stwierdził że go kupi bo po żniwach i tak będzie

Fendt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
Niezawodności i wszechstronności @Ferdek07

 

to akurat 3p pasuje pod Twoje wymagania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas111    0

ja bym polecal New hollanda (ten mniejszy) 80-90 km nh daje rade ;D i raczej nie kosztuje ponad 100 tys


Ursus C-360 / Mtz 82 / Zetor 7340 / Ursus 1224

Moja Stajnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

330 zostaw sobie do oprysków siewu nawozów itp.Dobrą sprawą był by ursus 4514 ;)


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381
Znajomy zmienił ostatnio c-330 na John Deera 1040 ;) Za 330 wziął 14tyś,a za JD 22tyś :) Ciągniczek jak najbardziej godny polecenia w kabinie cichutko,wspomaganie super tylko wsiadać i jechać :) ciągnik pracuje na 5ha.Jest kilka ciekawych ofert na allegro własnie tych modeli z turem,a cena właśnie ok 25tys.Az mam chęć sprzedać swoją 360 i takiego Johna wyrwać :) :)

 

Dorzucam linka

http://allegro.pl/item626581308_john_deere...m_czolowym.html

 

 

Ten ciągnik jest już bardzo długo na allegro już. Wiem bo od początku roku jak szukałem ciągnika to często go widziałem w nowych ofertach. Przypuszczam że ma już silnik lub sprzęgło zjechane. No i jest cały malowany co ewidentnie pokazuje że był szykowany na sprzedanie. Oczywiście mogę się mylić. Co do zetora to kup 7211 lub 7245 tylko w krajowej wersji :) np taki jak był mój :)

http://www.agrofoto.pl/forum/Zetor-7245-image127454.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Zetor-7245-image125937.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Zetor-7245-image125899.html


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj