Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

Malutki    193
dlaczego fantazja u nas jest gość dobre 75lat kawaler c-360 i ponad 70ha ornej 4-ki i z 15 łąki i daje rade ursusik ma co 2 lata kapitalke

No w tym przypadku bym się mógł zgodzić - klient jest starym kawalerem to się realizuje na ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Może ursus 5024 ? Albo Zetek proxima 8441


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tores    1

temat rzeka <_< ja bym oscylował około 60 km ciągnik ma robić a nie stać zakuo ciągnika opłaca się (wg literatu) gdy w ciągu roku przepracuje ponad 400mth tak więc polecam policzyc sobie wydajnosc maszyn jakie sie do niego zaczepi i ile ten ciągnik tak na prawde będzie pracowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z 20 ha ziemi byli byście w stanie spłacić takie ciągniki?

liczba ha nie świadczy o zarobkach.,jeden leży na 40ha i niema na nic kasy a drugi myśli i pracuje racjonalnie wykorzystując posiadane ha żeby mieć dochód.jak na tuczu świnek tak i w hodowli krów mlecznych trzeba sie znać na żywieniu itd.nie mam pojęcia czym się dziwić ,jak kogoś stać i mu potrzeba niech kupuje i 120kmciągnik.każdy stara się ułatwić sobie życie.jak jest okazja(prow) trzeba kożystać, rozsądnie ale powinno się robić tak by ułatwić prace.znajomy ma 28ha i chlewnie postawił w tamtym roku jak kryzys był za 800000zł.we wsi na niego gadali ze bank go weźmie itd.martwili się za niego jak to spłaci a on ma wygodę i możliwość konkretnej hodowli.jest zadowolony i do przodu.stacje paszowe itd i luuzik.ma na wszystko czas a swinki się tuczą automatycznie <_<.jak ktoś się pyta jaki ciągnik to mu doradźcie.

moim zdaniem NH6010 PLUS lub JD 6320 COMFORT styka :)sprzęciki są mocne i posiadają masę adekwatną do posiadanych mocy.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd6330    0

witam

mam pytanie moj kolega chce kupic 90km, ale niewie jakiego bo wszyskie sie jemu pobobają :)

ma 18 ha i 230 000 netto,

fendt 310 vario, case cs95pro, claas ares 547, deutz fahr k410

poradzcie jakiego ma kupic? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

HAHAHAHAHAHA, ladna cena, powiedz koledze zeby chwilke sie zastanowil, bo za ta kase mozna kupic dobry ciagnik i maszyny-przynajmniej wieksza czesc.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1991    3
ehę ehę przepraszam bardzo ale Ty mi tu nieprzesadzaj z tą 4 czy agregatem... ja obraotka 4 po górach i nie tylko na takiej samej kalsie ziemi ciągam 90km jelonkim i nic nie jeczy agragat 4,2 do tego bierny a od przyszłego roku chem mu doczepić aktywny 3m a 122Km to jest aż nadmiar... nie przesadzaj tu z tym zapsem mocy tak...

 

na moje ziemie to sie boje nawet tej 4 do forterry 120 km podpiac a ty chcesz ja ciagnac 90 km ciagnikem zejdzcie na ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A co sądzicie o zetorku 8540 czy może lepiej 7745?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yeti    0

witam wszystkich,

chce kupic jakis ciagnik kupic 50-70km,moze byc do 110 000 netto i zeby mial dobre wyposazenie

bedzie pracował przy opryskiwaczu,rozsiewacz. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad92    0

może new holland td5010 czy td5020, zetor proxima 65?

 

Ostrzeżenie za posty bez uzasadnienia!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rexaw    0
Cześć. Dzięki za rady, czyli waszym zdaniem jak na razie nie opłacalne jest kupno tak dużego ciągniczka?

Dokładnie

moim zdaniem na 20 ha to trzeba kupic taki ciagnik który bedzie odpowiednio wykorzystany.

np. w moim gospodarstwie 26ha w tym 3 ha łak kukurydza 7 ha reszta zboza od 2004 zetor 7340 nakrecił 1300 mtg natomiast w ostatni rok 500mtg wraz z nim mf 255 1000mtg co rok - paszowóz 3m

od 2 sezonów mf 284 500mtg z tego 400 w sieczkarni 2 rzedy do kukurydzy. Zakup zetora był troche na wynos zwłaszcza ze dopiero teraz zaczał byc wykorzystywany- od 2 lat wczesniej wszystko robił mf255 .

Zetor 7340=

-pług 3 kverneland obrotowy 50cm na skibe

-włoka 6m expom

-siewnik zbożowo nawozowy tume 3m

-prasa krone kr 10-16 s

-rozsiewacz rauch 2t

-beczka joskin 7000l

dopiero po zakupie tych maszyn zaczał prawdziwa prace a tak to było przykro patrzec i jezdzic na pusto z jakims sprzetem od mf 255 wiec trzeba to przemyslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosharks    0

Siemanko ja sie nie zgodze pewnym kolega ze na 20h MF 5465 jest za duzy mi wsumie tetaz dojdzie 10 ha,jeden kolega pisal ze nie ma dochodów z 20ha ;) grubo sie myli:) w moim przypadku ,ma moze ktos mF 5465???moze ktos powie jak sie zprawuuujjeee???bo bede skladal w koncu wniosek.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

no to podaj cene cfaniaku :P


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Dlaczego odrazu cfaniaku ? Zapytaj się o cene to ci napisze a nie odrazu cfaniaku.

A tak cena Farmtrac'a 675 DT to teraz chyba 111 tyś. zł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

No mojemu koledze przywieźli 80 za 130tys brutto taki tani?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562
No mojemu koledze przywieźli 80 za 130tys brutto taki tani?

 

 

To chyba z pełnym wyposażeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Bez tuza przedniego takto klima szerokie opony i obciążniki. http://www.allegro.pl/item599544619_ciagni...ancja_raty.html ja bym wzioł to no ale każdy bierze co uważa :P


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Dzis kolega dzwonil i mowil ze nowy New Holland TD 5050, z wypasem(klima, haki,pneumatyka) kosztuje 140 brutto i ponad.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj