Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

DPro1993    0
W Farmtracu jest troche głośniej jak w NH a porównywalnie do Zetora 8441.Mogę tam spokojnie słuchać radia przy max. obciążeniu.Ja mam Farmtraca z kabiną ze Smolnik,a te nowe z kabiną Metal-Fach są dużo lepiej wykonane i sporo cichsze.

twierdzisz że w Farmtrac'u jest taki sam poziom hałasu jak w Proxie :) wątpię :)


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Ja bym Ci polecił jeśli z Polskich ciągników to u4514 zwinny i dobry ciągnik a z zagranicznych to NH TD80D :)


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2
jasne jak tylko sie uda to sie powieksze ale jak bym kupil mniejszy ciagnik to przy moich glebach(klasa 4,5 czasami 3) nic bym nieuciągnął tego typu jak agregat siewny czy 4 obracaną

 

 

ehę ehę przepraszam bardzo ale Ty mi tu nieprzesadzaj z tą 4 czy agregatem... ja obraotka 4 po górach i nie tylko na takiej samej kalsie ziemi ciągam 90km jelonkim i nic nie jeczy agragat 4,2 do tego bierny a od przyszłego roku chem mu doczepić aktywny 3m a 122Km to jest aż nadmiar... nie przesadzaj tu z tym zapsem mocy tak...


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

90km na 4-kr obracano to jest troche mało a na agregat aktywny uprawowo-siewny 3m tez.

A moze i to 90km daje rade w orce ale pytanie nie jaka głebokosc?

 

Mocy nigdy nie za wiele ale trzeba miec umiar i zakup ciagnika zalezy tez od tego czy sie bedzie powiekszac areał czy nie.

 

Na na ha to 80km wystarczy spokojnie ale jak sie chce powiekszac i ma sie kase to lepiej kupic wiekszy ok 100km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1804    10
twierdzisz że w Farmtrac'u jest taki sam poziom hałasu jak w Proxie :) wątpię :)

A ja nie wątpię tylko wiem bo jeździłem zetorem 8441 i stwierdzam z całą pewnością ,że poziom hałasu jest porównywalny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

pablo21 ja nie twierdze, ze do 4 obrotka nie jest lepszy ciągnik o mocy 100-120Km ja sie w zupełności z tym zgadzam... (orke wykonuje na ok 20cm) ale chciałem pokazać ze nasz kolega od zetora pierdoły gada, że na takich ziemaich do mniejszego ciągnika czegoś takiego nie doczepi... co do agregatu to zobaczymy 3m jest optymalny pozatym mój jelonek to wg jednych źródeł 90 wg innych 95 tak więc sam nie wiem... ale silnik ma 6 i pójdzie (przynajmniej powinien).... ale skoro mtz 82 z 4 obrotową na ziemiach 3a-4b sobie daje rade to uważm(znajomego) to uważam że powyższa wypowiedź którą skomentowąłem nie pokrywa sie z prawdą...


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

Sorry ze sie czepiam ale mnie to razi. Zetory to forterra a nie frontera. Frontera to opel moze byc :) A po za tym to to pytanie nie w tym dziale tylko w ceny ciagnikow. A jesli myslisz o takich ciagnikch na 20 ha no to spoko ;P


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosharks    0

http://www.korbanek.pl/spolka/pl/massey_fe...guson_5400.html

 

 

Jest to podstrona z właściwościami mechanicznymi ciągników MF, seria 5400. Nie wiem czym mam się kierować mocą nominalna czy maksymalna ??? Chce wziąć na PROW max jaki mi przysługuje to 120KM, pomóżcie, bo nie wiem co robić, za info będę wdzięczny!!

 

A ty bobert nie łap tak za słówka !!

Edytowano przez MarcinPykuS
Nie piszemy posta pod postem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil9161    0

Moim zdaniem to na 20 ha to ci wystarczy to co masz. A jezeli tak bardzo chce cos kupic to URSUS 3512. Oszczedny jest przedewszystkim. Z 20 ha to nie ma duzych dochodow i nie ma sie co pchac w ciagniki za 100tys zł. Ja 3 lata temu dwoma ursusami c330 i c360 3P obrabialem prawie 170 ha. Ale bardzo cierpaly te ciagniki.....


CASE 5140 MAXXUM 1995r
CASE 845XL 1993r
Ursus C330 1991r
Ursus C330 1984r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

Kamil z tymi 170h to chyba przesadziłeś ;) no chyba ze pracowałeś24h/7 a ursus3512 jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Zastanawiacie się o czym gadacie ?

 

przy 20 ha mając bydło mleczne jest tyle pracy że 80 km +30\40km jako "pomocnik" nie nudzą się napewno ;)

 

Mając 20 ha można mieć 50 sztuk bydła mlecznego, więc dlaczego nie można "pchać się" w "duże inwestycje" ? (to tylko przykład aczkolwiek znam osoby które przy takim areale mają taką obsadę krów ;))

 

Chyba ktoś nie wie ile czasu trzeba przeznaczać dla bydła mlecznego więc automatycznie skraca się czas na uprawy etc. dlatego potrzebny jesat większy ciągnik ;)

 

Przynajmniej ja tak to "pojmuje" jeżeli coś źle rozumuje to mi to wytłumaczcie ;)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Co byście mu nie założyli i jak nie nazwali to i tak będzie ursus i nigdy nie dorówna zachodnim ciągnikąa miedzy ursusem a np. CNH jest jakieś 10tys różnicy ;) kupicie co będziecie uważali, ale sądze że ursus to nie najlepszy wybór ;) a Ci co niejeździli żadnym innym ciągnikiem to mówią że inne nie mają szans ;) nie mam nic do ursusów bo sam mam c330 miałem 2812 prawie nówke ale sądze że jak za 100tys to powinien oferowac coś więcej, ale to jest tylko moje zdanie...


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil9161    0

damian18 ni eprzesadzilem. U nas jest rolnik co ursusem 3512 obrabia 100ha. I jakos daje rade.


CASE 5140 MAXXUM 1995r
CASE 845XL 1993r
Ursus C330 1991r
Ursus C330 1984r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak ;) to powiem szczerze że współczuje temu rolnikowi ciekawe co ile robi remont Ursusa?,moim zdaniem że na 20ha taki Ursus to troszkę przy mało. a na 100ha ;).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

100ha i 3512 mało prawdopodobne;p ja mam 30ha i ursus 3512 główny, c-360 tur, c-330 obecnie już na emeryturze (pracuje ale bardzo mało) hoduję bydło mleczne i te ciągniki w zupełności mi wystarczają. ale chętnie wymienił bym je na coś lepszego ale to dopiero za kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil9161    0

malo prawdopodobne ale możliwe.... <_<


CASE 5140 MAXXUM 1995r
CASE 845XL 1993r
Ursus C330 1991r
Ursus C330 1984r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193
damian18 ni eprzesadzilem. U nas jest rolnik co ursusem 3512 obrabia 100ha. I jakos daje rade.

Samego orania to wychodzi koło miesiąca. No chyba że cześć to łąki. Typek pewnie spędza więcej czasu w ciągniku niż na innych rzeczach razem wziętych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil9161    0

ornego ma chyba ok 60 ha, duzo laki ma.....no ale obrabia....


CASE 5140 MAXXUM 1995r
CASE 845XL 1993r
Ursus C330 1991r
Ursus C330 1984r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sinek    0

dlaczego fantazja u nas jest gość dobre 75lat kawaler c-360 i ponad 70ha ornej 4-ki i z 15 łąki i daje rade ursusik ma co 2 lata kapitalke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil9161    0
dla mnie ursus 3512 i 100ha to czysta fantazja chyba ze ma też ine ciągniki

posiada jeszcze wladymirca.......


CASE 5140 MAXXUM 1995r
CASE 845XL 1993r
Ursus C330 1991r
Ursus C330 1984r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj