Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

jerzy    3

Kolego MasseyFerguson nie obraziłem się, rzeczywiście nie sprecyzowałem zdarzenia w wyniku którego doszło do uszkodzenia, spłyciłem to za bardzo, na przyszłość będę bardziej dokładny w opisie (młodzi górą), tak dla Twojej ciekawości jeździłem Fergusonem w 86 roku 255-tką (wtedy to było naprawdę coś);)

JarkuW bardzo dziękuję za wsparcie, bardzo się cieszę że moje posty są dla Ciebie wiarygodne, mam nadzieję że dla innych userów także, rzeczywiście pewne rzeczy przerabiałem sam i to co piszę jest z praktyki lub widziałem na własne oczy. Pracowałem w polu w lesie różnymi ciągnikami i wierzcie mi do lasu szczególnie trzeba maszyny "co to gniotsa nie łamiotsa" i dobrego kierowcy.

Pozdrawiam was serdecznie wszystkich MasseyFergusona JarkaW Pablo21 moderatora Miraska , jak macie jakieś pytania szczególnie dotyczące technologii uprawy zbóż rzepaku zapraszam na privaka, przyznam się bez bicia mechanizacja nie jest moją najmocniejszą stroną ale pewne rzeczy widziałem.

Ps ja też czasami zaglądam do Hyde Parku. pozdro B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no właśnie jerzy sprecyzuj dokładnie jaki to był model bo jeśli postlicencyjny MF robiony w ursusie to nie ma co się dziwić (255). Po prostu Polskie realia wzieli konstrukcje a nie wzieli składu stopów (np na skrzynie). Sąsiad miał pierwsze model (tylko składany w Polsce) ,sprzedał i kupił nowego (robiony cały w Ursusie) to niestety mówił że pierwszy był lepszy.

 

 

A wracając do tematu zainteresowany co robi ??? Za dużo rad i się pogubił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11

Nieco ponad rok temu zamieniłem Zetora 8045 (odpowiednik U-904) na DF-a 6 cylindrowego. Jestem pod wrażeniem jego zwrotności B) (pomimo, że jest dłuższy o dwa cylindry). Stąd wniosek, że U-914 nie jest zbyt zwrotny (bo inne mogą być lepsze). Na pewno pod tym względem będzie gorzej od U-912 - przedni napęd ograniczy zwrotność.

Weź też pod uwagę, że duża kabina w Ursusie jest dobra dla pasażera (nawet dwóch) ale można ją łatwiej uszkodzić gałęziami. Za to szyby nie są aż tak drogie jak w zachodnich. Nigdy nie miałem MTZ-a, ale może warto się o nim coś więcej dowiedzieć, bo rzeczywiście często można je spotkać w lesie.


Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finek    2

Witam ja bym ci poradził 6 link tego mtz widać że gospodarz, o niego dbał jest wręcz w idealnym stanie, do lasu sie jak najbardziej nadaje, tylko jak będziesz kupował sprawdź go dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

jezeli nie masz szans rozwoju(brak ziemi) to na twoim miejscu kupil bym sobie c360 ale jezeli masz szanse rozwoju to jakiegos mtz albo pronara jako ciagnik przejsciowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Trzeba isc do przodu a zakup C-360 na 20ha w dzisiejszych czasach to głupota ja wolałbym juz 5211 bo ma chociaz kabinę szczelna wyciszona i z ogrzewaniem.

 

Ale na 20ha to ja proponowałabym Zetora 7245 lub MF-a 3050 lub 3060.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

najlepiej wziąść MF wg,mnie najlepszy za tą cene,jest nowocześniejszy,ma wiekszy konfort i chyba mniej by palił od zetora ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4
Trzeba isc do przodu a zakup C-360 na 20ha w dzisiejszych czasach to głupota ja wolałbym juz 5211 bo ma chociaz kabinę szczelna wyciszona i z ogrzewaniem.

 

Ale na 20ha to ja proponowałabym Zetora 7245 lub MF-a 3050 lub 3060.

popieram pomysł kolegi ;) a może MTZ?? mysle ze byłby idealny B)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel423    0

Popieram "Rafal180" MTZ był by najlepszy sam posiadam Belarusa 820 na 30 hekterów.


MOJE CIĄGNIKI:
-Belarus 820
-C360
-T25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

nom.najlepiej wg.mnie to johna...... sądze że byłby dobry,nowy,konfortowy,ekonomiczny i też dość dużo pracy zrobi...ale nie wiem jak dla kogo,ewentualnie mógłby być,jeszcze żeby miał troche wiecej tych zielonych koni to by było dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

nowy ciagnik jest drogi a jezeli nie ma szansy rozwoju to po co ma kupic nowy ciagnik ktory sie nie zwroci na tym areale.ciagnik ma robic a nie ma stac w garazu no chyba ze masz szanse rozwoju wtedy mozna zrobic zakup na przyszlosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

tak,20 hektarowe gospodarstwo nie może sobie pozwolić na taki ciągnikbyłaby to zadroga inwestycja,wiec proponujcie coś tanszego i rozsądniejszego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A może by tak zefir yto 804 też mam 20ha i rozmawiałem z posiadaczem i bardzo sobie chwali przecież lepsze niż 10letni zachodni...

Przydałoby się zmienić ale jak narazie krucho z forchą a kredytu się boje...


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14
tak,20 hektarowe gospodarstwo nie może sobie pozwolić na taki ciągnikbyłaby to zadroga inwestycja,wiec proponujcie coś tanszego i rozsądniejszego ;)

przynajmniej ty sie ze mna zgadzasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

podzielam zdanie @Martinez i Daniel215. Jesli niezamierza sie powiekszac gosopodarstwa to nie opłaca sie ąz tak inwestować, no bo po co??? Wolałbym jakis starszy prosty w obsłudze ciągnik ,którego koszty eksploatacji były by wmiare niskie.Natomiast jesli gospodarstwo sie rozwija to owszem można kupić nowy dobry ciągnik ;)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

a tak wogóle jest ktoś w temacie kto na chwile obecną chce kupić taki ciągnik??

bo w przeciwnym razie.narazie nie ma sensu kontynuować tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Jakbym dostał dofinansowanie to tak... ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

a kiedy składałeś wniosek i keidy mniejwiecej dostaniesz decyzje..napisz coś wiecej o tym..

jest moze jeszcze ktoś na chwile obecną????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Coś nie tak z biznesplanem ;) musze robić od nowa :angry:


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14
tak,20 hektarowe gospodarstwo nie może sobie pozwolić na taki ciągnikbyłaby to zadroga inwestycja,wiec proponujcie coś tanszego i rozsądniejszego ;)

przynjamniej ty sie ze mna zgadzasz z gory sory do administratorow bo cos mi net nawala a nie wiem jak to usunac wiec go z edytowalem soryy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieszkol    0

ja tez mam 20 h i mam zamiar niedługo kupić nowego mtz belarus. słyszałem ze dobry ciągnik i sąsiad sobie chwali. (no i tani )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finek    2

A może lepiej trochę dołożyć i kupić zetorka ??? A jaki to belarus ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

wezcie chociaz nie porownujcie MTZ z Zetorem bo na dzis dzien za taka cene to bralbym nowego MTZ i niezagladal do niego znowu 20 lat, tak jest w moim przypadku ciagniczek wysluzyl juz prawie 20 lat i nawet gum nie zmienialem i mam podobne gospodarstwo 20 ha.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj