Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bora    0

ten df nawet mi się podaba tylko ten tłumnik mi nie pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bora    0

właśnie dla tego nie mam do niego przekonania zastanawiam się czy nie będzie on przeszkadzał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Jedyne w czym mógłby tłumik przeszkadzać, albo nie, jedyne o co mógłby ten tłumik zachaczyć to kopiec z kukurydzy podczas grzęźnięcia w nim lub może on chaczać o gałęzie i krzaki w lesie lecz moim zdaniem do lasu to ciągniczek nie za tęgi. :) Takie moje zdanie :)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

na tyle ziemi to i nawet 60-tka wystarczy bo u nas facet ma coś około 18 ha i sie wyrabia jednym ciągnikiem, ale jak zamierzasz powiększyć gospodarstwo o kilka ha to dużej różnicy ci to nie zrobi i na pewno nie będzie ci potrzebny ciągnik o mocy powyżej 80 km, bo do większego trzeba by było zakupić większe maszyny i nie miałby co robić na tych hektarach, ja proponuje nowego belarusa 820 najlepiej na moście krzyżakowym z jakimiś bajerami który wyniesie cię około 75 tysięcy (brutto), i powiem si tyle ze ten ciągnik i tak nie będzie miał co robić na tym areale bo ludzie przeważnie obrabiają nim więcej niż 20 ha czyli średnio 30ha, a jak cię kompletnie nie interesują inne ciągniki niż zetor i masz dużo kasy to bierz zetora ale maksymalnie 90 konnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cez4R    1

Ja też noszę się z zamiarem zakupu ciągnika na 20ha. Też myślałem 80-90KM, ale faktycznie czy aż tyle potrzeba...teraz mam Zetora 7211 i Ursusa 4011 i w sumie nie mają co robić:P Chodzi mi o to żeby było czym ciągać agregat upr-siewny aktywny(brona wirowa) 2,5m. Do tego chyba jednak 80KM będzie konieczne? Może proxima 70KM by starczyła... Testowo jeździłem Zetorem 7211 z tym agregatem ale to dla niego zdecydowanie za ciężka maszyna(1600kg bez siewu) pomimo 400kg dodatkowego obciążenia na przodzie. Jak sądzicie czy do takiego agregatu wystarczy Proxima 70KM czy jednak 80KM? Mam trochę glinek i górek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

no to jednak 80 km na pewno będzie lepsze bo 70km to prawie to samo co 7211, 80km w sam raz bo 90 to trochę dużo bo jak ma pracować na 20 ha to nawet 80km będzie miało mało do roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

Do takiego arealu pola spokojnie wystarczy ciagnik 70km no max 80km. Polecilbym proxime np 7441...ciagnik w sam raz i do tego plugi 3 obrotowe i git> po co wiekszy????ale koledzy ten temat zostal juz zakonczony dawno temu... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

Troche za malo kasy sobie przeznaczyles ale jak juz to 914 904 lub MTZ troche powinien ci pochodzi ktorys z tych ciągników

 

Przedni naped to podstawa wiec kup MTZ ja mam MTZ82 z turem i jest bardzo dobry ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

JA powiem swoje zdanie a jest one takie jesli nowy to tylko ZETOR PROXIMA 8441:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

Nie radzilbym kupowac 6441- sporo kasy a ciagnik na waskich oponach i slaba moc. lepiej dolozyc i kupic albo proxime 8441, albo forterre 9641 ;) ja mam na 30 ha forterre 11441 i sprawuje sie b. dobrze, nie mialem z nia zadnych problemow- doslownie zadnych, a mam ja od 4 lat.

Ewentualnie moglbys porozgladac sie za pronarem albo zefirem bo sa w przystepnych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Nie radził bym Ci Pronara 5110 --- 80 km cena coś koło 142 tyś(skrzynia 16/8) więc lepiej wsiąść 5135 --- 100 km cena coś ok 143 tyś (skrzynia 16/16)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiano35    0

Ja poleca ursusa 4514 lub 5314 są ekonomiczne łatwy dostęp do części ,serwisu no i cześci są dość tanie a jak coś większego to ursusa 5714 ale to na 20 ha moim zdaniem zaduży traktor :D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ja poleca ursusa 4514 lub 5314 są ekonomiczne łatwy dostęp do części ,serwisu no i cześci są dość tanie a jak coś większego to ursusa 5714 ale to na 20 ha moim zdaniem zaduży traktor :D Pozdrawiam

a cena za takie cudo równie wysoka jak za proxime! :D

 

Na 20 ha to ja polecam coś zachodniego, np. same dorado lub lamborghini r2 target np. 76 (4 cyl bez turbo) lub jak jeden w gospdarstwie a ziemie lekkie to i 67 by styknoł i do tego piekielnie oszczedny a za 100 tyś z groszami można kupić

Lub r3 target albo agrofarm ecoline za około 120 tyś anpewno wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobiasz912    1

to dobry byłby Same Roller 70 turbo 70km. cholernie ekonomiczny i za 80.000tys. to na spokojne coś znajdzie


Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
A wiesz mam tu nieco odmienne zdanie co do tych wypasów i psucia się-mam (właściwie miałem :D ) Poloneza i Volvo -podobne roczniki ,przebiegi z tym iż Polonez jak to Polonez zero wypasu-w Volvo mam automat ,klimę ,elektryczne szyby itd-a teraz pytanie-zgadnij który był bardziej awaryjny ?:)Zgadłeś :D.Trochę też liczy się materiał,konstrukcja, wykonanie itd.Mamy tu w Polsce szczególne podejście do maszyn-a co będzie jak się zepsuje ?-bylebym sam dał radę naprawić-no i naprawiało się Poldolota,naprawiało bo konstrukcja prostawa,części dostępne.Szczerze mówiąc wolę jak coś się porządnie zepsuje raz na dziesięć lat niż co chwila jakaś pierdółka.Już nieraz czytałem posty typu-no ciągnik jest super i nie psuje się-no tylko trochę cieknie,oj jakieś tam cięgło się urwało,troszkę tam podnośnik źle działa ale jest super-pół roku i żadnej awarii :D-to albo jest bezawaryjny albo nie jest !-prawda ?

 

To słabego miałeś tego Poloneza. Mój jest z 94r. i od tego czasu wymieniłem tylko 2 razy tylny tłumik i tak poza tym to nic, zero awarii. Tylko raz miałem zapchany gaźnik (dysza wolnych obrotów) jak przejechałem się latem polną drogą bo był niezły kurz :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

proxima 6441 powinna wystarczyc ale jak bys chcial cos mocniejszego to za swiat ci wystarczy 7441 mam tak to nie narzekam sparawje sie bardzo dobrze , potem do same czy deutza bedziesz mial czesci drogie , a zetor jest dosc tani w ekploatacji. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. mysle ze ten zetor 7441 w zupelnosci wystarczy, dobra marka, bo posiadam zetors 5211 z 1989 roku i niemam z nim wiekszych problemów, jak np z ursusami. Wiec ten zetor powinien wystarczyc, chyba ze w przyszlosci zamierzasz powiekszyc gospodarke to bierz 8441, te 6441 to jednak troche za male a drogie


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

według mnie to proxima 6441 na te 20 hektarów z zupełności wystarczy, bo oszczędna w paliwie i dużo zrobia, a 8441 wiadomo że mocniejszy, ale znowu więcaj łyknie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Wielkiej róznicy w spalaniu między 6441 a 8441 nie bedzie więc lepiej wziąść 8441 i mieć więcej kucykow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

akurat 6441 łyka prawie tak samo jak 8441, więc jak na 61km jest paliwożerna, fakt duża masa i jak by wziąsć większe koła to możliwości ten ciągnik ma ale jak ma być oszczędny to napewno nie 6441!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj