2013

Fendt Favorit 514C nieprzyjemny dźwięk

Polecane posty

2013    1

U Ciebie też tak było jak miał ciężej silnik, szybko przyspieszasz to dzwoni. Przy przegazówkce to nic.

Edytowano przez 2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZULEK    8

Na wolnych obrotach na zimno pracował nierówno, przy przyśpieszaniu stukał po regulacji było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2013    1

Dzisiaj na zimnym silniku przyspieszałem ciagnikiem najszybciej jak się da i zero jakiegokolwiek niepotrzebnego hałasu, była tylko jedna kreska temperatury. Zajechałem na pole z pługami, była 2 kreska temperatury i cicho, 3 kreska już tak leciutko momentami coś zalatywało, 4 trochę więcej i 5 bez większej różnicy i tylko do 5 kreski dochodziło najczęściej to na 4 jest podczas orki. Jak jest gęstszy olej w silniku to on zagłusza. Wiecie jakie podzespoły smarują się olejem z silnika? Czy temu może być wina pompa paliwowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co mówi mechanik który porozbierał silnik na uszczelkę zarobił i umył ręce na temat panewek brak odpowiedzi 

jak będziesz pytal czy może opona to znajdą sie taczy że ci przytakną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2013    1

Mechanik nie wie co to może być, umywa ręce, bezradny jest. Panewki są nowe założone. Stare były w db stanie z tego co pamiętam. Ale nowe to nowe.

Edytowano przez 2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja  jestem innego zdania nie naprawiam dobrych rzeczy jeśli podjoł decyzie o wymianie to powinny być uszkodzone ile miały wybicia wał iaki miał owal o ile miał i czy sforznie tłokowe nie miały luzu w korbowodzie mechanik jak podioł decyzię o rozbieraniu silnika na uszczelkę

to coś podejrzewał czy to może nie był mechanik tylko wymieniacz części który nawet nie potrafi zweryfikować rozebranego silnika i zmierzyć podstawowych rzeczy jak wał .

nie obraż się ale jak by mechanik chciał wymienić blok bo mu sie tak wydaje czy byś sie zgodzil?

tak samo jest z panewkami można założyć gorsze niż były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZULEK    8

mwm posiada wałek wyrównoważający ,pod wałem korbowym w misce ,pracuje w panewkach, może to jest przyczyna

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2013    1

Ja wszytko oglądałem po rozebraniu silnika. Stare panewki napewno były gorsze od nowych wszystko zostało wykonane solidnie części były bardzo dobrych firm. Jedyne nie był ruszany to wał. Ale mam dobre wieści bo mam wrażenie jak by ten dźwięk pomału ustępował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

a wał był pomierzony?


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam kolego 2013 mam taki sam problem w fendt 512 rozwiazales problem bo ja juz przewalilem silnik i nic nie znalazlem przewalalem wszystko rozrzady szklanki walek rozrzadu. prosze o wiadomosc czy udalo ci sie zrobic ten silnik

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilioo    0

Witam, i u mnie występuje ten dźwięk (514c) . Czy udało się Wam namierzyć problem ?

Edytowano przez emilioo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez resters
      Szukam dobrego mechanika od tego sprzętu. Ciągnik 1995 rocznik. Do naprawy turbo-sprzęgło

      Lubelskie- Macie kogoś polecanego? 
    • Przez Grzesiek90
      Witam
      Mam problem z hamulcem ręcznym w Fendt 515C. Po zaciągnięciu nie trzyma wcale. Gdzie szukać przyczyny? Ręczny hamuje tym hamulcem na wale czy przy kołach są jakieś szczęki? 
    • Przez Profesor
      Fendt 515c - na załączonym resorowaniu przedniej osi gdy przekrocze 2 km/h slychac wycie hydrauliki przez 3-4 sekundy, traktor wyraznie traci moc. Po 3-4 sekundach wszystko wraca do normy. Co to moze byc?
    • Przez SZWAGIER1999
      Witam.zastanawiam się nad kupnem Fendt favorit 515c, chciałbym poznać opinie użytkowników fendt-a.Jego wady,zalety,najczęstsze usterki,spalanie itp.
    • Przez Maxer
      Witam
      Mam problem nie działają w moim Fendt'cie 510 C światła robocze oraz podświetlenie wyświetlaczy na desce rozdzielczej.
      Na początku nie działały jakiś czas później znowu działały co najdziwniejsze przestawało to działać razem, nie podświetlają się przełączniki świateł roboczych, reszta podświetleń kabiny i światła działają bezpieczniki wszystkie dobre od tych świateł.
       
      Spotkał się ktoś z czymś takim?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj