Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cyklop t-214 problem

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share milosz1713

milosz1713

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 20:18

Cyklop t-214 problem

Witam kolegów z agrofoto. Kupiłem cyklopa od znajomego trochę stał, zmieniłem olej wyczyściłem filtry. uruchomiłem go i chodził z godzinę ładnie wszystko w miarę chodziło tak mi się wydaję bo mam pierwszy raz cyklopa wrzucałem ostanie łyżki i nagle chciałem otworzyć powoli się otwierała bardzo powoli ruszałem wajchą ciut szybciej ale mała różnica i patrze ja otwieram a ona sie sama zamyka z powrotem. I tutaj mój probłem co się mogło stać coś z rozdzielaczem?? Dziękuję za pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cyklop t-214 problem Dzisiaj, 13:20
  •  

#2 Share sadek9

sadek9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 21:54

Cyklop t-214 problem moze byc przestrzal tak zwany na silowniku albo rozdzielaczu ja podlaczylbym przewody od tego silownika do innego i jedno z dwoch sie wylkuczy

#3 Share kwiapa

kwiapa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 04 wrzesień 2015 - 22:20

Cyklop t-214 problem

Panowie,

czy jak słabo podnosi na siłowniku głównym (zużyty rozdzielacz)  to czy można przełożyć węże tak, żeby używać do podnoszenia np. tego od podpór bo on w praktyce jest mało co używany.

#4 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 05 wrzesień 2015 - 14:23

Cyklop t-214 problem

Możesz spróbować jak to będzie "chodzić" w praktyce. W teorii to wygląda tak że nie będziesz mógł jednoczesnie podnosić i się obracać. Nawet jak będziesz tylko podnosił to będzie to dość wolno bo na rozdzielacz dwusekcyjny "skierowane" jest tylko 13 l/min i to niezależnie od obrotów, na rozdzielacz trójsekcyjny - dwa razy tyle - przy znamionowych obrotach WOM-u - 430obr/min.

#5 Share motorman93

motorman93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 19:20

Cyklop t-214 problem

A czy ktoś wie może, czy w takich rozdzielaczach http://allegro.pl/ro...5672021838.html

działają dwie funkcje na raz???

Pytam bo chcę zamontować 2 takie do ładowacza "skrzat", a do kopania były by wygodniejsze

P.S Sory za off-top ale nie chciałem zakładać nowego tematu

#6 Share milosz1713

milosz1713

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 28 październik 2015 - 20:00

Cyklop t-214 problem

witam ponownie kolegów z AF mam problem z obrotem słabo obraca czy to może być wina siłowników zurzyte te gumy w środku??i mam jeszcze jedno pytanie olej jest zmieniony w cyklopie siłe ma podnosi bez problemu mokry obornik ale jak na mnie strasznie wolno chodzi jak zawsze sąsiad przyjeżdzał wozić obornik to chciało się patrzeć jak ten cyklop fika z obornikiem a mój jest taki wolny siłe ma ale nie ma szybkości co może być winna??dzieki za pomoc

#7 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 28 październik 2015 - 20:06

Cyklop t-214 problem

filtr wycztść

#8 Share volvo1150

volvo1150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 28 październik 2015 - 21:47

Cyklop t-214 problem

dodaj gazu w ciągniku bo może pompa ma słabsza wydajność lub rozdzielacz pada

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 28 październik 2015 - 22:47

Cyklop t-214 problem

Nie wiem czy wszystkie modele to miały u nas jest pod podłogą taki łącznik rurek od obrotu w kształcie litery"H" i to on jest odpowiedzialny za szybkość obrotu wiem że podkładałem tam podkładki pod sprężynki aby szybciej się obracał.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#10 Share milosz1713

milosz1713

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 29 październik 2015 - 18:42

Cyklop t-214 problem

filtr wycztść

witam olej był zmienianiany nie dawno i filtr był czyszczony wiec jest ok ale własnie coś mi w głowie świta bo ojciec mi dzisiaj mówił ze sekcja od łap chodzi ale jakby słabiej a ta od obortu prawie wcale może to wina rozdzielacza co mam zrobić na początek co radzicie?? jutro chce się za to zabrać

#11 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 29 październik 2015 - 21:06

Cyklop t-214 problem

Czytajac Twój pierwszy post to coś  walnęło od razu więc albo podeszło cos w rozdzielaczu (piszesz że stał troche )lub po wymianie oleju pompa szwankuje ,może nie poszedł sam simering (bo by wyrzucał olej do przekładni)ale jest jeszcze uszczelniacz miedzy pokrywą a korpusem pompy ,to co opisujesz to nagły spadek ciśnienia wiec albo pompa albo rozdzielacz

#12 Share milosz1713

milosz1713

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 31 październik 2015 - 18:41

Cyklop t-214 problem

Czytajac Twój pierwszy post to coś  walnęło od razu więc albo podeszło cos w rozdzielaczu (piszesz że stał troche )lub po wymianie oleju pompa szwankuje ,może nie poszedł sam simering (bo by wyrzucał olej do przekładni)ale jest jeszcze uszczelniacz miedzy pokrywą a korpusem pompy ,to co opisujesz to nagły spadek ciśnienia wiec albo pompa albo rozdzielacz

Dzisiaj znajomy podrzucił mi ten regulator co mi pisaliście ze mam go rozebrac itp przełożyliśmy go do mojego o dziwo łapy i obrót ożył wszystko śmiga już się cieszyłem i na 3 sekcyjnym rozdzielaczu podnosiłem ramie główne to ledwo ledwo podnosił tak samo z łyżką. Z powrotem przełożyliśmy moj regulator i znowu to samo 3 sekcyjny działa bez zarzutu a 2 sekcyjny czyli łapy i obrót wcale już mi ręce opadają...prosze o pomoc

#13 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 31 październik 2015 - 21:17

Cyklop t-214 problem

Czyli masz odpowiedz ,regulator szwankuje, nie kojarzę dokładnie jak w cyklopie (mam UNHZ),ale regulator ma wejście i dwa wyjścia ,podepnij nanometr i sprawdz czy dobrze podaje ciśnienie .

#14 Share milosz1713

milosz1713

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 18:12

Cyklop t-214 problem

Czyli masz odpowiedz ,regulator szwankuje, nie kojarzę dokładnie jak w cyklopie (mam UNHZ),ale regulator ma wejście i dwa wyjścia ,podepnij nanometr i sprawdz czy dobrze podaje ciśnienie .

ok rozumiem ale słuchaj wkreciliśmy z kolegą jego regulator to lapy i obrót działał aż miło ale za to w rozdzielaczu 3 sekcyjnym wszystkie trzy pozycje działały słabiej nie szlo pracować a na moim odwrotnie te 3 pozycje chodzą płynie a te 2 od łap i od obrotu nie działaja

#15 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 22:12

Cyklop t-214 problem

Czyli szukaj przyczyny w tym regulatorze ,dlatego  pisze ,abyś sprawdził ciśnienie na wyjściach to że podłączysz dwa różne  to nie oznacza ze bedą działały prawidłowo  ,nie chce się przedrzemać ,to moje porady ,może któryś z kolegów  coś doda i pomoże rozwiązac problem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share kwiapa

kwiapa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 25 luty 2016 - 10:25

Cyklop t-214 problem

Nie wiem czy wszystkie modele to miały u nas jest pod podłogą taki łącznik rurek od obrotu w kształcie litery"H" i to on jest odpowiedzialny za szybkość obrotu wiem że podkładałem tam podkładki pod sprężynki aby szybciej się obracał.

Panowie, ja chciałbym osiągnąć efekt odwrotny tzn, żeby wolniej obracał ale z możliwością łatwej regulacji.

Chodzi o to, że najczęściej używam cyklopa do big bagów i wtedy chciałbym, żeby obracał się wolniutku bo tak to majta za bardzo ale czasem też używa się do np. przerzucenia obornika na pryzmie i wtedy powinien chodzić w miarę szybko.

Moje pytanie jest takie, jaki zawór czy dławik i gdzie zamontować żeby uzyskać efekt o jakim piszę?