Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wzięcie pługa na testy polowe ( Pług na testy)

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Deutz-Fahr-Team-18

Deutz-Fahr-Team-18

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 46 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 16:08

Witam

Jestem zainteresowany kupnem pługa głownie waham się nad Pottingerem lub Overumem pług gównie wykorzystywany do przyorywania resztek po kukurydzy na ziarno i poplonu. Chciał bym wziąć jakiś pług na testy w celu porównania czy może ktoś bliżej wie jak wygląda taki proceder z tymi testami . Jak to wygląda czy za takie coś sie płaci czy jak bo ja nie mam zielonego pojęcia w tym temacie .

A może od razu doradzili byście jakiś dobry pług 

Z góry dzięki . Pozdrawiam 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wzięcie pługa na testy polowe ( Pług na testy) Dzisiaj, 11:35
  •  

#2 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 26 sierpień 2015 - 17:13

Wzięcie pługa na testy polowe ( Pług na testy) No właśnie ja też bym chciał wiedzieć jak to jest z tymi testami :)

#3 Share Bottle609

Bottle609

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 18:06

Wzięcie pługa na testy polowe ( Pług na testy) z testami to zależy gdzie, ale często musisz sam jechać po pług przyjeżdża koleś(serwisant), który uruchamia czyli w przypadku pługa go ustawia i jedzie z tobą chwile i jedzie do domu a Ty odwozisz pozniej pług lub też serwisant przez całą pracę pługa jezdzi z tobą

#4 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 18:35

Wzięcie pługa na testy polowe ( Pług na testy) Ale trzeba za to płacić?

#5 Share Bottle609

Bottle609

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 19:55

Wzięcie pługa na testy polowe ( Pług na testy) nie, testy są za darmo, chyba że bierzesz ciągnik to musisz wlać swoje paliwo, a dopłaca się jeśli chcesz ciągnik czy maszyne na wiecej czasu np. masz ciagnik i mozesz nim zrobic 10 h a chcesz więcej to wtedy dopłacasz
przeważnie dają na dzień, więc trzeba dobrze bajerować pooglądac i troche pogadac ze sie patrzy na inne marki i sie zastanawiasz i chcialbys przetestowac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 20:51

Czyli jakby się chciało wziąć prasę to pewnie na określoną liczbę balotów? A to prawda że wóz paszowy można wziąć nawet na miesiąc? A już się bałem że za test trzeba płacić, bo z ojcem chcielibyśmy przetestować parę maszyn :D Co do pługa zastanawiałeś się jeszcze nad lemkenem i kvernelandem?

#7 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 21:22

co do testów to zapytam serwisanta z John deere i jutro napisze ,a co do pługów to polecam Francuza Charlier ,nie wiem ile nowy kosztuje ,ja mam używany i orze się pięknie .

#8 Share JacekMocny

JacekMocny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika, podróże.

Napisany 27 sierpień 2015 - 09:33

Na przykładzie jednego z dealerów znajdującego się pod Płockiem, mogę powiedzieć, że ciągniki New Hollanda na testy można było dostać właściwie za każdym razem bez problemu, z tego co pamiętam pierwsze 3 h były gratis, za kolejną godzinę była jakaś umowna stawka.

Jeżeli chodzi o pług - trzeba było trafić na moment, kiedy dysponowali egzemplarzem pokazowym.

Po testach jeżeli coś się kupiło - opłaty nie było, w przypadku zaorania kawałka pola i oddania ot tak sobie - jakaś tam stawka była ustalana.

Sprawdzam, testuję, prześwietlam.

Pozdrawiam,

Jacek Mocny

Znajdź mnie na facebooku i instagramie :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Bottle609

Bottle609

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 10:15

Ja jak miałem prase z agromixu to miałem na 1 dzień i nie mówili ile balotów a zrobiłem jakieś 350. Musisz popytać dilerów bo mi akurat dali nową prasę, która nie była używana tylko była ze starego rocznika, najczęściej dają sprzęt, którym robią pokazy. Tata też na jesień będzie brał jakiś pług na testy, więc jak niedługo będę u dilera to powiem Ci dokładnie co i jak z pługiem ;)