Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Ferguson 6480 VS John Deere 6630

60 odpowiedzi na ten temat

#21 Share grzegorz3512

grzegorz3512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 21:57

Massey Ferguson 6480 VS John Deere 6630 już nic

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson 6480 VS John Deere 6630 Dzisiaj, 04:12
  •  

#22 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 21:57

Massey Ferguson 6480 VS John Deere 6630 @grzegorz3512, mam do ciebie taką jedną wskazówkę, może dwie... ;)

Pierwsza z nich to to, żebyś nie pisał posta pod postem, używaj opcje EDIT... ;)

A druga z nich to to, żebyś nie pisał w "Enter trackback links (one per line)", tam można zamieszczać tylko linki, a jak chcesz coś napisać to używaj tego pierwszego pola... :)

#23 Share grzegorz3512

grzegorz3512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 22:00

Massey Ferguson 6480 VS John Deere 6630 Najlepiej kupić nowy ciągnik bo używane są lub mogą być przegrzane i przepracowane i to się wiąże ze słabą mocą silnika

a kolega to chce dostać bana za usuwanie dopisków moderatora?? bo ostrzeżenie zaraz wypisze.

Edytowany przez andrzej2110, 04 marzec 2008 - 22:15.

#24 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 22:01

Massey Ferguson 6480 VS John Deere 6630 Moze To wina McCormicka a nie Perkinsa??? a Czy słyszłes o tym aby Silniki Perkinsa w Ciagniku MF Dostawały zbyt wysokiej temperatury??? Ja Osobiście niespotkałem sie z takim stwierdzeniem.

#25 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 marzec 2008 - 22:02

No JD jest o wiele bardziej wytrzymalszy. Mam w McCormicku Perkinsa i drugiego ciagnika bym nie kupil z tym silnikiem chyba ze byla by cena bardzo atrakcyjna. N we wakacje pojdzie do glebosza to trzeba patrzec na temperature bo sie grzeje i jest ponadzawsze utrzymywana temperature. tzreba uwazac na ten silnik. Bynajmiej w JD nie slyszalem zby ktos narzekal na grzanie sie silnika. Oczywiscie nie jest to takie grzanie aby trzeba bylo prace przerywac.

W JD narzekają na coś innego ;) , ale to podobno nie prawda i wcale nie palą dużo( właściciel nigdy nie powie, że jego ciągnik dużo pali).Perkins to renomowana firma i te silniki to światowa czołówka pod względem osiągów i spalania.

#26 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 22:05

Massey Ferguson 6480 VS John Deere 6630 Mogłbys przyblizyć swoja wypowiedz ??? Naco narzekaja w JD?????

#27 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 22:09

Massey Ferguson 6480 VS John Deere 6630 "Perkins to renomowana firma i te silniki to światowa czołówka pod względem osiągów i spalania"-wszystko się zgadza-tylko dlaczego najbardziej renomowane firmy zajmujące się produkcją ciągników-czyli Fendt i JD nie stosują tych silników-normalnie to woła o pomstę do nieba-a może te silniki są zbyt dobre ?;)-stosować własne silniki lub Deutza kiedy pod ręką taki rarytas jest ?

#28 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 marzec 2008 - 22:10

Massey Ferguson 6480 VS John Deere 6630 Na spalanie, ale nie wypada o tym mówić ;). Jak sobie przeglądam raporty DLG to jednak często Perkins spala mniej od porównywalnego JD.
EDIT
Jaro
A dlaczego MF, McCormick, Landini je stosują? Nie napisałem, ze są najlepsze tylko, że są w czołówce. Dlaczego zakładasz, że nie można zabudować czegoś lepszego od JD?

#29 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 22:15

John deer ma zdecydowanie lepszy silnik niż ferguson. mam właśnie tego i tego i mogę porównać. MF jest dobry w lekkich pracach lecz JD w orce spisuje się doskonale. Miałem problem w fergusonie mianowicie taki ze skrzynia biegów się psuje nie mogę wsadzić biegu R

śilniki fergusona to lipa

Może napisz nam jakiego masz JD i jakiego MF...

#30 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 22:15

Massey Ferguson 6480 VS John Deere 6630 A co Powiecie o Silnikach " Sisu " W jakich Ciagnikach sa montowane ???? i jak sie Spisuja ?????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 22:24

Massey Ferguson 6480 VS John Deere 6630 "A dlaczego MF, McCormick, Landini je stosują? Nie napisałem, ze są najlepsze tylko, że są w czołówce. Dlaczego zakładasz, że nie można zabudować czegoś lepszego od JD?"
Stosują je ponieważ silnik Perkinsa jest sporo tańszy zapewne.Co do drugiej części pytania-odpowiem też pytaniem-dlaczego to właśnie JD a nie dajmy na to MF czy inny Landini uchodzą za "woły robocze"-przynajmniej taka jest obiegowa opinia-nie ma ona przypadkiem aby coś wspólnego z silnikami ?;)

#32 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 22:29

dlaczego to właśnie JD a nie dajmy na to MF czy inny Landini uchodzą za "woły robocze"-przynajmniej taka jest obiegowa opinia-nie ma ona przypadkiem aby coś wspólnego z silnikami ?;)

Pierwszy raz spotykam sie z taką opinią, a wołami roboczymi można równie dobrze nazwać serie ciężkich Ursusów mimo że silniki parametrami nie porażają ;)

#33 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 marzec 2008 - 22:32

Massey Ferguson 6480 VS John Deere 6630 Czyli twierdzisz, że MF nie nadaje się do pracy? Wg mnie się nadaje, nawet rekord w orce pobił...A czy obiegowa opinia o tym, że JD dużo pali też jest prawdziwa? Za woła roboczego uchodzi też Case(zwłaszcza Magnum), Fendt czy New Holland.
A tu masz dowód, że jednak wyprodukowano oszczędniejszy silnik od JD
6170
6600

#34 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 22:41

Massey Ferguson 6480 VS John Deere 6630 Porównywanie starych konstrukcji w tym temacie raczej mija sie z celem. Skupił bym sie na konkretnych modelach podanych w tytule czy choćby seriach. I niech najważniejszym aspektem będzie tu "co i za ile", a nie to co ma fajniejszy znaczek na masce czy silniku.

#35 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 22:41

Massey Ferguson 6480 VS John Deere 6630 @mirasek-miałem na myśli opinie wyrażane nie tylko w Polsce-było nie było oprócz naszego pięknego kraju jest też trochę innych na mapie świata ;)-a jakoś tak się składa że na świecie synonimem jakości i niezawodności nie wspominając o uciągu MF nie jest a JD i owszem ;)-zresztą podejrzewam że jeżeli chodzi o ciągniki ciężkie (a tam w/w cechy zaczynają odgrywać poważną rolę) stosunek sprzedawanych MF do JD ma się jak 1:10 :)-i pewnie wiele się nie mylę...

#36 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 22:53

a jakoś tak się składa że na świecie synonimem jakości i niezawodności nie wspominając o uciągu MF nie jest a JD i owszem ;)

Możliwe, jednak przy wyborze ciągnika dla siebie miałem to głęboko w... poważaniu ;) i dobrze na tym wyszedłem. Nie każdy musi jeździć takim cudem jak JD... Temat traktuje o MF 6480 i JD 6630 jednak do tej pory nie pojawił sie żaden konkret na temat wymienionych modeli :)

#37 Share Tomek34

Tomek34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 23:13

Massey Ferguson 6480 VS John Deere 6630 jak sie czyta niektóe posty to sie smiac np silnik Fergusona to lipa . nastepna osoba mu napisała podaj uzasadnienie , a on napisał dobra juz nic . niektózy niech sie zastanowia za nim cos napiszą . albo ze silnik Perkinsa sie grzeją hehe pierwsze słysze widocznie cos musiało byc ze sie grzał . woałbym jak by ktos pisał jakies konkrety i najlepiej te osoby które miały stycznosc z tymi maszynami

#38 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 04 marzec 2008 - 23:17

Massey Ferguson 6480 VS John Deere 6630 Tomek34 a masz stycznosc z silnikiem Perkinsa w soim gospodarstwie? Nie rozumie osob ktore mowia ze silniki sa dobre jak nie maja ich w swoich maszynach. Ja kazdemu tez moge powiedziec ze chodzi jak laleczka ale to nie jest cala prawda.
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#39 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 23:36

Tomek34 a masz stycznosc z silnikiem Perkinsa w soim gospodarstwie? Nie rozumie osob ktore mowia ze silniki sa dobre jak nie maja ich w swoich maszynach.

Ja mam dwa, w dodatku oba w MF, są dobre, nie grzeją sie. Cała prawda. A w temacie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 04 marzec 2008 - 23:47

Massey Ferguson 6480 VS John Deere 6630 W normalnej robocie mi tez sie nie grzeje. Tylko jak jest goraco nie ma wiatru i chodzi w ciezkiej robocie. Ale mysle ze kazdy ciagnik bedzie mial podwyzszona temperature
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Dodaj odpowiedź