Nowak006

John Deere 6410 nie moge wylaczyc przedniego napedu pomocy :( !!

Polecane posty

Nowak006    0

Witam :)!

mam taki problem otoz jechalem z przyczepami ze zbozem i chcialem lekko przychamowac i zalaczyl sie przedni naped i nie mozna go w zaden sposob wylaczyc :(. Wie ktos jaka moze byc przyczyna ?

A i jeszcze dodam ze przestaly dzialac swiatla stop, pedal hamulca po nacisnieciu jakos tak pulsuje dziwnie i nie mozna zalaczyc blokady mostow niewiem czy to przez to samo ale od tego momentu sie wlasnie te wszystkie problemy zaczely :( 

Z gory dziekuje kazdemu za pomoc kto tylko zainteresuje sie moim problemem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1

Sprawdz dokładnie wszystkie bezpieczniki,w moim Case CS przepalił się bezpiecznik od swiateł i też nieszło wyłączyć napędu.Kliknij czy popogło i szerokośći

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Być może poszedł elektrozawór od hamulców. Ale zacznij od bezpieczników, bo cewka będzie paliła bezpiecznik. Jak zgasisz  i odpalisz ciągnik napęd jest włączony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

albo elektrozawor od przedniego napedu najlepiej przelozyc elketrozawor od przedniego napedu np. z tym od polbiegow i bedzie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Przyczepa zrobiła zwarcie i bezpiecznik poszedł na 99%. Stopy i załączanie przodu są na tym samym bezpieczniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miałem identyczny objaw w 6115M. Po ruszeniu ciągnikiem przedni napęd się załączał, nie można włączyć blokady mechanizmu różnicowego i światła stop nie działały. Powód to przepalony bezpiecznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowak006    0

okey ;) dziekuje wszystkim za pomoc :D czyli jutro przeszukuje skrzynke bezpiecznikow i mam nadzieje ze sprawa sie wyjasni jak cos znajde do bede pisal ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

A po aż przeszukiwać. Na odwrotnej stronie pokrywki bezpieczników są przecież oznaczenia który jest od czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowak006    0

wszystko sie wyjasnilo :D dziekuje wszystkim za pomoc ;) faktycznie walniety byl bezpiecznik choc wygladal na dobrego :P po wymianie go wszystko dziala jak nalezy ;)

Dziekuje i Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W nowym ciągniku na gwarancji 6115M zerwało mi blokadę przedniego napędu. Serwis z pretensjami wymienił uszkodzone elementy (tarczki i przekładki w skrzynce rozdzielczej - przekazującej napęd na wał przedniej osi).

Teraz boje się nim pracować. Praca polega na nabieraniu piachu i ziemi w łyżkę i wycofywanie do tyłu. Z każdym razem dołek jest coraz głębszy i ciągnik ma za każdym razem trochę ciężej. Oczywiście nie są to 2 metrowe dołki. Po prostu muszę wykorytować 3000m placu na głębokość 60 - 80 cm. Pracuję w najgorszym wypadku z obciążnikiem 1150 kg albo więcej kg na tyle. Pierwszy raz stało mi się to gdy wybierałem piach z żwirowni i wtedy miałem podczepiony 3m agregat o wadze 1700 kg, który wystaje dużo do tyłu.

 

Objawem uszkodzenia było, mimo włączonego przedniego napędu brak reakcji kuł przedniej osi podczas wycofywania z ładunkiem na ładowaczu oraz dźwięk skrzypiących, wyjących tarczy które między sobą się ślizgają.

 

Czy waszym zdaniem nie powinienem pracować w ten sposób ciągnikiem rolniczym, gdyż narażam go na awarię?

 

Czy ktoś już miał podobny problem?

 

Moim zdaniem nie jest to normalne zjawisko i podejrzewam że jest uszkodzone coś innego, które oddziałowy-wuje na skrzynkę rozdzielczą (załączająca napęd) i ta z tego powodu nie spełnia odpowiednio swojej funkcji.

 

Ta skrzynka rozdzielcza działa na zasadzie sprzęgła we WSK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Korytowanie turem, delikatnie mówiąc to nie jest doby pomysł, pomijając kwestię ciągnika co zostanie z tura po takiej robocie.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Ale fakt faktem nic nie powinno wyc i nawet na obiązonym przodzie powinno normalnie działąc

 

Ludzie zakładają z przodu 1000 kg i z tyłu przyczepa rolnicza więc nic nie odciąża przodu i się zakopują po same mosty więc coś nie działa u Ciebie \

 

Zresztą 2 lata temu kumpel johnym 6910 przyjechał mi wytargac przyczepę i miał z przodu 1200 kg i zakopał się na 4 koła i nic nie zgrzytało, tylko ciągnęło do przodu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj