miles3147

Ursus 4514 Problem w zwolnicy

Polecane posty

miles3147    42

Witam . Czy ktoś może mi podpowiedzieć co się mogło stać w tej zwolnicy ? Satelita czy łożysko ? Trzeba to rozebrać czy tak można jeździć ? https://www.youtube.com/watch?v=LH7NAUN8GUA 

Dodam że uniosłem się na turze do góry i bez ciężaru ciągnika jak kręciłem kołem nie było słychać nic. 

Edytowano przez miles3147

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

nie jeździj na tym, chyba, że rob isz experyment ile pojeździsz. Być może łożysko, albo hamulce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Sprawdź dokręcenie koła do piasty/zwolnicy i skręcenie koła tarcza - pierścień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Spuść olej i odkręć pokrywę to zobaczysz co go boli. Chyba że ten odgłos pochodzi z mostu. Ciężko coś poprzez neta więcej ale wydaje się że coś na satelitach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Z włączonym napędem tryby są obciążone, a z wyłączonym tryby się tylko toczą. Ja stawiałbym na łożyska główne: nr. 18, 19, 23, 25; str. 15: http://tractoor.pl/images/stories/Schematy/mf/mf3031/MF303111.PDF

Na tym schemacie jest praktycznie identyczna zwolnica jak w 4514. Stawiam na łożyska, bo to skrobanie jest powolne (przy tarciu elementów przy większej prędkości jest bardziej pisk), a reszta elementów w zwolnicy obraca się szybciej od łożysk głównych. Do tego tryby by "grały" o siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

Koledzy przepraszam za gafolca z hamulcami, nie otwierałem filmiku i nie przyglądałem się temu kułkowi wiadomo, że ich niema na przodzie.
Fakt jest jeden, nie można tego użytkować i trzeba rozebrać bo poleci coś. Ja stawiam na łożysko, a jeśli niema oleju to cała przekładnia jest do przeglądnięcia, a jest tam tego troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

szaleniec.... a pod tym łącznikiem satelit masz podkładke miedzianą ??? Naprawa to nie,rozbiórka i złożenie, może łożysko na półosi, a może dyfer. Szukaj problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

Sprawdź dokładnie łożyska. Ja ostatnio miałem podobny objaw w Fendcie i rozebrałem przekładnię i wszystko wyglądało jak nowe, i już miałem ją składać i szukać gdzie indziej problemu, ale zauważyłem, że jedno z głównych łożysk luźno rusza się na ośce. Wymieniłem oba i jak ręką odjął. Wałek był lekko obtarty, ale pod nowe łożysko dałem Loctite, i póki co pracuje poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles3147    42

To był banał. Niepotrzebnie wszystko rozbierałem. Wystarczyło dokręcic śruby co łączą felge z tą gwiazdą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

przecież przechodząc koło ciągnika widać poluzowane śruby, pękniętą farbę albo nawet błoto, a na końcu opiłki.
Teraz będie ci się to często rozkręcać więc pilnuj.
Też ci pisał tarcza pierścień, najpierw,sprawdza się to co nawierzchu.

Edytowano przez vademecum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Sprawdź dokręcenie koła do piasty/zwolnicy i skręcenie koła tarcza - pierścień.

 

Pisałem o tym :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles3147    42

No na jednej nakrętce tak deczko było widać jakby farba odskoczyla. Przyznaję się bez bicia :D
Właśnie mi to zaczęło skrzypieć po wywozeniu takiej wykopanej gliny. 50 łych było i przy każdej z napędem się wbijalem i ciężko było bo tylko dotknął i koła mieliły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Dobrze, że to tylko felga. Gdyby coś w zwolnicy to nie byłoby przyjemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj