adeq15

Jakim sprzetem kosice trawe

Polecane posty

adeq15    6

interesuje mnie to jaki ciagnik zaczepiacie do kosarki jakiej jest produkcja jakim biegiem i na jakich obrotach jezdzice bo ogladałem filmiki na yt i widzałem ze jedni jezdza szybko drudzy wolniej ja kosze 60tka z czska kosiarka na dwójce i gaz na fula 40tka z polska Kuzni Wrzesnia kosiarka i tak samo dwa i gaz w podłoge czasem jak kosze nie dojady po krowach to kosze czeska kosiarka i przeważnie trójka i gaz w podłoge

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Ja kosze zeotrem 7211 na 3 biegu i prawie na maxa gaz a kosiarka to polska 1.65m wcześniej kosiłem czeską 1.65 to to też 3 ale nie raz 2 ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

c330 na 4 i 2300 obr. kosiarka Mesko 1.35 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

zetor 5211 kosiarka 1,65 na 3 biegu i gaz do oporu i deutz z kosiarka 2,45 na 2 biegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niudizajn    13

C-360 na 3 i 2000 obr/min kosiarka Talex 1,65<<<to było w zeszłym roku a teraz bedzie Belarus 820 i Talex1,65.


Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

Ja kose mam ;)

 

A tak serio to łąki kosze 3P z polską rotacyjną na trzecim biegu.


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

mf 255 z rzemieślniczym wynalazkiem 1,65 ze zbuczyna, kosiarka jak kosiarka ale ciężko jakos idzie, tak normalnie 1 i 1700-2000 obr albo jak jest równo 2jka i tak samo obroty ale wtedy to ma bardzo ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

C360 Polska rotacyjna 1.65 na 3 biegu ;)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

czyżbym za szybko poginał Zetor 7211+czeska 165 na IV biegu i ok 1900-2000 obr niekiedy Zetor 7211+Samasz 210 na IV III biegu czwórką tylko po równym i długim kawałku .MTZ+Samasz 210 na VII-VIII biegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

3P + samasz 1.65 na 3 biegu obr. to tak 2200-2300 i C-330 z taka sama kosiarką na 4.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
czyżbym za szybko poginał Zetor 7211+czeska 165 na IV biegu i ok 1900-2000 obr niekiedy Zetor 7211+Samasz 210 na IV III biegu czwórką tylko po równym i długim kawałku .MTZ+Samasz 210 na VII-VIII biegu

jak sobie radzi 7211 z 2,1m bębnówką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5314    0

Ja koszę ursusem 360 z polską kosiarką na 3 biegu


..::-U-R-S-U-S-::..
moc , potega , siła , niezawodnosc , klasa , wytrzymalość , to tylko kilka zalet tej maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
mf 255 z rzemieślniczym wynalazkiem 1,65 ze zbuczyna, kosiarka jak kosiarka ale ciężko jakos idzie, tak normalnie 1 i 1700-2000 obr albo jak jest równo 2jka i tak samo obroty ale wtedy to ma bardzo ciężko

Faktycznie coś ciężko Ci idzie, ja MF 255 z dyskową 2 m. Famarolu poginam dwójką na podobnych obrotach chyba że jest wysoka ciężka trawa lub ciasne nawroty to redukuje na jedynke, bez redukcji dostaje konkretnie pod ogon. Z taką 1,65 m. to powinien spokojnie fruwać na dwójce ;)

 

MF 4255 z tą samą kosiarką jeżdże zazwyczaj na 4M na zającu, czyli jakieś 10-12 km/h - ogólne za mała do tego ciągnika, szukam czegoś 2,6 m. ze spulchniaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50

Kosimy C-360-3P z kosiarką famarolu 1,65 na 3 biegu i 2tys obrotów i t-25 na 2 biegu chyba(niepamiętam dokładnie)


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Ja kosze MF 235 4 biegiem kosiarka konna przerobiaona na traktor. a kosiarka ma 25 lat :)

Na którym zakresie, H czy L? ;) Pisząc o jedynkach i dwójkach miałem na myśli oczywiście zakres H w tym ciągniku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferguson235    0
Na którym zakresie, H czy L? :) Pisząc o jedynkach i dwójkach miałem na myśli oczywiście zakres H w tym ciągniku :)

 

 

oczywiscie ze na tych wolniejszych chyba H bo na tych szybszych to by sie kosiarka rozpier.......a a tak bezpiecznie i ekonomicznie :););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

gdybym miał kosić na 4L w U4512 bym szybko znienawidził sianokosy... ;)

 

u mnie wygląda to tak:

 

Ursus C-360 i ZTR 165 (bębnowa 1,65m)-III i IV bieg (jeżeli ojciec jeździ), wydajnośc- ja na trzecim biegu nie osiągam 1ha/h ale starszy na IV to juz robi ponad 1ha/h

Ursus C360 i Sipma Z184 (dyskowa 2,4m)-na III nawet łądnie się kosiłó ;)

 

U4512 i ZTR 165 1,2H, zależy od stau łąki (ilośc nierówności)

U4512 i Z184 1,2,3,4H, zależy od stanu łaki, ilości krtowisk, wieku trawy. wydajność na 2H ponad 2ha/h i ile w kawałku jest 2ha, bo z tym jest największy problem... :) łąkę 2ha koszę w 45-50min i zostaje mi objechać 1H dookoła od rowka.

na 4H kosiłem raz :) najgorsza była zmiana biegu z 3 na 4 i długośc łaki ok 250m :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Obecnie nie mam nic do koszenia na polu, zostały tylko trawniki w obejściu, które kosze kosiarką pchaną :huh:.

Jak mieliśmy jeszcze łąkę to jeździłem C 4011 z kosiarką starego typu (listwową) to za szybka prędk. nie była bo robiłem zazwyczaj na 2 1700-1800obr/min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj