Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup prasy rolujacej co polecacie...

53 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 sierpień 2015 - 19:00

nie wiem moze w fabryce sipmy sie pomylili i zamiast napisac 279 napisali 569 ?  :D

jedno wiem na pewno, gosciu prasuje 3p, co prawda bardzo powoli jedzie, ale nie widac zeby ten ciagnik miał ciezko a belki dobite naprawde dobrze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup prasy rolujacej co polecacie... Dzisiaj, 03:36
  •  

#22 Share Grzegorz133

Grzegorz133

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 25 sierpień 2015 - 19:33

Zakup prasy rolujacej co polecacie... 3p z ta praso pali tyle co 914 a wydajnosc niewielka lepiej 3p sprawdza sie z warfarmo.

#23 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 25 sierpień 2015 - 19:36

Oczywiście nie zawsze polskie prasy były do bani np czerwone sipmy i zielone warfamy to bardzo wytrzymałe prasy

#24 Share Jano7711

Jano7711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 25 sierpień 2015 - 20:28

@odwajler A ważyłeś te belki? Czy podpatrzyłeś przez płot, że wyglądają na zbite?

Sprzeczacie się tutaj zupełnie bez sensu czy zachodnie lepsze czy polskie, a jak autor wolałby jednak zmiennokomorową pasową to co mu doradzisz za te pieniądze? Zostaje tylko zachodnia. Patrząc po sobie, to nie kupiłbym teraz prasy stałokomorowej, a dlaczego? Otóż u siebie robię 120tki, bo nie mam tura, ale na usłudze trafi się klient, który chce 150tki lub 180tki. Pod brykiet też chcą 150tki. Myślę, że jak kupię tura to również będę robił większe bele, bo to oszczędność czasu, i sznurka. Kolejny aspekt prasy pasowej - lepszy zgniot od walcówek i łańcuchowych. Jest to spowodowane tym, że materiał jest ''układany" w komorze od samego początku. Argument, że pasy mogą strzelić jakoś za mną nie przemawia, w łańcuchowej też może łańcuch walnąć, a w walcowej tryby. Poza tym prasą pasową można szybciej pracować i belka jest zbijana od samego początku, nie ma żadnego dobijania. Dlaczego wszystkie brykieciarnie, pelleciarnie mają pasówki? Bo zależy im na dużej wydajności, jaką te prasy oferują. I dajcie spokój z wypowiedziami w stylu "podobno", "a mój sąsiad", bo głowa boli od tej dziecinady. Do autora - jest sporo tematów o zaletach poszczególnych pras, więc jak Ci się będzie chciało to poszukaj, bo nie wiem czy tu ujrzysz jakąś konkretną opinię.

#25 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 sierpień 2015 - 20:54

to jaka pasówke polecacie do c360/c360 3p ?

#26 Share Jano7711

Jano7711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 25 sierpień 2015 - 21:06

U siebie tego nie praktykowałem, ale na forum jest kilka 360 śmigających z JD 550. Jest jeszcze rivierre rc 115 lub 112, która na pewno będzie dobra do 360.

Edytowany przez Jano7711, 25 sierpień 2015 - 21:08.

#27 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 sierpień 2015 - 21:09

a jak z czesciami do jd 550 ?

Edytowany przez odwajler, 25 sierpień 2015 - 21:10.

#28 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 25 sierpień 2015 - 21:22

Ja mam JD 550 rocznie robię 1500 bel słomy 300 siana i z 200 sianokiszonki belki 150, Belki są naprawdę dobrze zbite, jak się patrzy n te belki po walcówkach to kapcie luźne  w środku. Fakt te pasy mają trochę wad: u mnie często puszczają spinki na pasach,  zielonki zawijają się na wałki, zaczynanie belki w niektórych odmianach żyta to katorga później już chyba tylko wariacką jazdą da się ją zapchać w słomie. Zaletą jest że nie potrzeba smarować, poza pasami nic się nie grzebie przy niej. Jak będę zmieniał na nowszą to tylko na pasówkę

Edytowany przez szaman1, 25 sierpień 2015 - 21:23.

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 sierpień 2015 - 21:27

mi głównie bedzie potrzebna do sianokiszonki, gps itp słomy zero

#30 Share maroon88

maroon88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 25 sierpień 2015 - 21:40

no to zapodaj w tym temacie marki i modele pras zagranicznych na które warto zwrócic uwage i do których pasuja czesci z pras polskich, ja np chetnie bym sie dowiedział bo sam mam w planie zakup jakiejs prasy rolujacej 

aktualnie to interesuje mnie sipma 279 ewentualnie 569

Tak jak pisałem polska metalfach to replika welger rp 12 Jedyna różnica którą oczywiście Polacy musieli przerobić na niekorzyść użytkownika to że w welgerce masz tryby na mimośrodzie a w metalfach na klinie Zaś prasy unii df jak sam skrót mówi to replika deutz fahra Co do sipmy to trzeba by sprawdzić A co do tego na co zwracać uwagę przy kupnie to nikt nie wspomniał o tym aby ocenić stopień wytarcia bocznych blach w środku komory prasowania 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Skoczek1994

Skoczek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 25 sierpień 2015 - 21:52

Zakup prasy rolujacej co polecacie... A ja koledze proponuję prasę Welger RP 200 Master Cut. Posiadam taką od tego roku, i zrobiłem nią ponad 500 bel słomy i jakieś 450 sianokiszonki. Jak na razie zero problemów. Prasa chodzi cichutko i przede wszystkim bardzo lekko.Posiada rotor, noże, szeroki podbieracz, siatka/2 razy sznurek, centralne smarowanie, szerokie opony, i odrzutnik balotów dałem za nią 25 tyś. Wbrew szystkim opiniom pracuje z Mtztem 82 i uzyskuję całkiem niezła wydajność co prawda noży nie używałem, ale do rotora zupełnie wystarczy. Mtz smigam z nią 5-4 w słomie, i 4-3 w sianokiszonce. Bele suchej żytniej słomy ważyły od 250 do 270 kg wiem bo klika zważyłem. I najważniejsze nawet jedna bela mi nie stanęła ponieważ walce są w bardzo dobrej kondycji. Także polecam.

#32 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 sierpień 2015 - 21:56

jakie zapotrzebowanie mocy ma ten welger?

#33 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 06:09

Zakup prasy rolujacej co polecacie... Jd 550 będzie w miarę lekka do niego ale szału nie będzie, z 580 albo 590 to już pewnie nie da rady

#34 Share Skoczek1994

Skoczek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 07:34

Zakup prasy rolujacej co polecacie... Wiesz co kolego tak jak już pisałem wbrew wszystkim opiniom Mtz 82 radzi sobie bardzo dobrze. Do noży mocy pewno by trochę brakło ale do pracy z rotorem jest jak znalazł. Myślę że ok 70-80 koni w zupełności wystarczy aby uzyskiwać przyzwoitą wydajność.

#35 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 09:03

Welger rp 200 też bdb prasa ale nie mieści mu się w budżecie, podobno jak się robi na maks zgniocie to ciągniki 100 kM się męczą, mi się podoba rp 220. Zgadzam się z tb skoczek bo faktycznie w welgerach począwszy od rp 200 nie stają baloty w słomie, walce w nich są bardzo dobre, chociaż kto wie jak by to szło w bardzo suchej jęczmiennej, bo taka krucha i bardzo sucha słoma jest najgorsza

Edytowany przez mfek3050, 26 sierpień 2015 - 09:26.

#36 Share Skoczek1994

Skoczek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 10:06

Zakup prasy rolujacej co polecacie... mfek3050 Robiłem w tym roku, w każdego rodzaju słomie jęczmiennej też i zero problemów. Belowałem w samo południe i wszystko ok. Co do tego tego męczenia 100km ciągnika to chyba tylko gdy zapięte są noże. Wszystkie bele sianokiszonki robiłem na maksa, i na pewno nie powiem że ciągnik się męczył.Wręcz byłem zdziwiony jak lekko szło, po przeczytaniu wielu komentarzy na tym forum gdzie pisano że do tej prasy 100km to za mało. Nie wiem może moja prasa jest jakaś inna, ale bez załączonych noży to Mtz 82 w zupełności wystarczy. Jak dobrze poszukać to w granicach 21000 może by już znalazł fajny egzemplarz.

#37 Share maroon88

maroon88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 11:19

Welger rp 200 też bdb prasa ale nie mieści mu się w budżecie, podobno jak się robi na maks zgniocie to ciągniki 100 kM się męczą, mi się podoba rp 220. Zgadzam się z tb skoczek bo faktycznie w welgerach począwszy od rp 200 nie stają baloty w słomie, walce w nich są bardzo dobre, chociaż kto wie jak by to szło w bardzo suchej jęczmiennej, bo taka krucha i bardzo sucha słoma jest najgorsza

A ja co ciekawe w tym roku miałem taki problem w suchej słomie że nie stawała mi bela w komorze tylko ścinało zabezpieczenie śrubowe przy wałku Gdy prasowałem rano z rosą nie było tego problemu

#38 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 12:55

Zakup prasy rolujacej co polecacie... Skoczek ja też właśnie wyczytałem że 100 kM to mało i właśnie mówili że w słomie ciągnik ma najgorzej ale nie mówię że tak jest wierzę Ci

#39 Share Skoczek1994

Skoczek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 19:28

Zakup prasy rolujacej co polecacie... No ja zanim swoją kupiłem też sporo się naczytałem. Wybierałem pomiędzy pasówką JD i właśnie Welgerem. Łańcuchowe nie wchodziły w grę a to ze względu na hałas(mój sąsiad ma 4 letnią Feraboli entry 120 to słychać jak beluje z ponad 700 metrów).Jako że u nas kruluje właśnie Welger z tym że RP 12 wybór padł właśnie na nią. Wybraliśmy RP 200 Master Cut bo w planach jest większy ciągnik a jak kupować prasę to na kilka lat. Wyszliśmy z założenia że pomeczymy się rok Mtztem zanim nie kupimy większego. Ale jestem mile zaskoczony bo bez noży rusek daje sobie świetnie radę. To że słoma idzie ciężej od sianokiszonki to prawda. Lecz na sianokiszonce trzeba wolniej jeździć bo lepiej dobijesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 21:14

Nie każda łańcuchowa jest głośna są i cichsze, e tam przyzwyczaiłbyś się :D Pasówek się boję jak ognia (w dosłownym znaczeniu), co prawda są to dobre prasy ale ta łatwopalność przeraża strach tym w upał robić...