kucharz457

Zakup prasy rolujacej co polecacie...

Polecane posty

kucharz457    1

Witam serdecznie 

 

koledzy przymierzam sie do zakupu prasy rolujacej bedzie to prasa uzywana  kwota jaka chce przeznaczyc na nia to okolo 18tys zł 

 

bedzie pracowac na okolo 20ha pol i okolo 25ha łak 

 

chcialbym wiedziec jaka bedzie lepsza tansza w utrzymaniu pasowa czy lancuchowa jakie sa zalety i wady

 

sianokiszonki raczej nie zamierzam robic ale moze sie zdazyc raz po raz

 

fajnie by bylo gdyby owijala siatka ale nie jest to konieczne  

pozdrawiam i czekam na wasze zdanie i propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15

mam mtz 82 i tez chce się kupić prase myślę nad krone vario pack 1500 ewentualnie 1800 co myślicie o takim wyborze będę pasował słomę i siano chce sobie trochę odpuścić z praca zawodową i latem prasować i sprzedawać słomę do bryciekarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

u mnie w okolicy wszyscy co maja prase jd narzekaja na nia a mianowicie wszyscy maja problem z wciaganiem słomy i ksztaltowaniem beli od poczatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Bo podobno żeby dobrze zacząć belę to trzeba powoli wjechać w pokos żeby dobrze się zaczęło i potem można śmigać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Nie proponuj mu metal-facha ani sipmy, ten claas jak na stracenie a ta morra hmm, on by chciał na siatkę, szeroki podbieracz to podstawa bo będzie żałować, ja proponuję tą jd

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wszedzie gdzie nie wejde w temat pras rolujacych to sipma szmelc, metal-fach szmelc tylko zachodni 30 letni złom to super sprzet i kosmiczna technologia  :D

 

u mnie jeden gosciu zestawem sipma 569 i c360 3p robi takie belki ze naprawde lepszych nie trzeba, a rocznie ich robi 1000 albo i wiecej, belki zbite i napewno nie robia sie znich takie kapcie jak u niektórych po tych 30 letnich złomach z zachodu ...

no ale wierzac tutejszym znawcom to do takiej prasy 3p nie ma szans  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

u mnie w okolicy wszyscy co maja prase jd narzekaja na nia a mianowicie wszyscy maja problem z wciaganiem słomy i ksztaltowaniem beli od poczatku

Ja mam JD 590, rocznie robie 2500 bel o średnicy 180 i nie narzekam. Tak to jest z prasami pasowymi bez rotora że trzeba powoli startować a jak zaciągnie to jedź ile chcesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

wszedzie gdzie nie wejde w temat pras rolujacych to sipma szmelc, metal-fach szmelc tylko zachodni 30 letni złom to super sprzet i kosmiczna technologia  :D

 

u mnie jeden gosciu zestawem sipma 569 i c360 3p robi takie belki ze naprawde lepszych nie trzeba, a rocznie ich robi 1000 albo i wiecej, belki zbite i napewno nie robia sie znich takie kapcie jak u niektórych po tych 30 letnich złomach z zachodu ...

no ale wierzac tutejszym znawcom to do takiej prasy 3p nie ma szans  :D

Co do technologii to o czym ty piszesz skoro polskie prasy to licencje tych 30-letnich złomów Metal fach to welger rp12 a unia to deutz fahr Co do sipmy to nie wiem ale pewnie coś z krone zerżnęli I na pewno te zachodnie są zrobione z lepszych materiałów i dłużej pochodzą niż te polskie marchewki  Co do wyposażenia to szeroki podbieracz to podstawa Do tego siatka albo chociaż 2 sznurki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co do technologii to o czym ty piszesz skoro polskie prasy to licencje tych 30-letnich złomów Metal fach to welger rp12 a unia to deutz fahr Co do sipmy to nie wiem ale pewnie coś z krone zerżnęli I na pewno te zachodnie są zrobione z lepszych materiałów i dłużej pochodzą niż te polskie marchewki  Co do wyposażenia to szeroki podbieracz to podstawa Do tego siatka albo chociaż 2 sznurki 

 

tylko ze ile zrobiła bel jakas stara 30 letnia prasa na zachodzie zanim została przytargana do Polski ? a ile np. 10 letnia sipma w za te same pieniadze ?  ile beda kosztowały czesci do sipmy a ile do tych wynalazków o których juz dawno słuch na zachodzie zaginał ? no i do sipmy czesci sa od reki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Pasy, pasy i jeszcze raz pasy. Jeśli celujesz w zmiennokomorową (tak wnioskuję) to to jest pierwsza rzecz na którą musisz zwrócić uwagę. Tzn ile mają warstw, żeby miały jak najmniej łączeń (tzw wstawek) no i żeby miały dobre spinki. Poza tym stan podbieracza, łańcuchów, czy np zawiasy od klapy nie były spawane, czy nie ma spawów w ważnych miejscach, ogólnie jak chodzi czy coś nie tłucze nie piszczy. Tak na marginesie to użytkuję JD 550 (3 sezon) i jest to bardzo dobra maszyna, a ma w końcu ponad 20 lat. A co do zapychania to owszem zdarza się, jak wjedziesz w jakąś sieczkę albo w słomę, która była przerobiona kilka razy przez kombajn. Wtedy potrafi się kruszyć i zapycha podbieracz. W tym roku nie zdarzyło mi się, żeby nie chciała wciągać. A i jeszcze jedno - w JD 550 (nie wiem jak w nowszych modelach) koniecznie musi być nóż przy walcu. W tym roku wjechałem w starą trawę z odsuniętym nożem, bo mi się nie chciało przestawiać i momentalnie prasa się zakołkowała. No chyba, że masz normalne łąki i nie prasujesz zielonego. Jak będę kiedyś zmieniał prasę to raczej na nowszą JD. I tak jak Ci pisali, koniecznie szeroki podbieracz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

tylko ze ile zrobiła bel jakas stara 30 letnia prasa na zachodzie zanim została przytargana do Polski ? a ile np. 10 letnia sipma w za te same pieniadze ?  ile beda kosztowały czesci do sipmy a ile do tych wynalazków o których juz dawno słuch na zachodzie zaginał ? no i do sipmy czesci sa od reki ...

Odwieczny problem tych co nigdy nie mieli zachodniego sprzętu na podwórku - "Gdzie do tego części panie znajdziesz?" A w sklepie panie A od ręki bo jak pisałem są takie prasy polskie robione na licencji zachodnich więc możesz wsadzić tam polskie części Owszem są różne wynalazki które nalezy obchodzić szerokim łukiem ale jak kupisz świadomie to z częściami nie będziesz mieć problemu Ale jak pisałem wcześniej jest to wybór indywidualny Ja na pewno wolę 30 letnią zachodnią niż 10 letnią polską marchewkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Dokładnie. Tak jak inni piszą. Kupując pasówkę Sprawdź pasy, a przy stałokomorowej Sprawdź, czy komora nie jest popekana, bądź czy nie była spawana. ;)
Nasza Krone Kr125 (1994r, u Nas od 2010) jest udaną prasą. Za 18k. Znajdziesz już coś porządnego (tą nowszą zieloną nawet), a jeśli chodzi o awarie, to rzadko się zdarzają (z raz na dwa sezony) :) w tym roku akurat siadło takie nietypowe łożysko, które trzeba było zamówić, bo w okolicznych sklepach nie było. Niestety nie Dostaliśmy już oryginalnego niemca, tylko Słowacki zamiennik. Koszt 70 zł. Jak dla mnie to sporo jak na łożysko, ale tak jak mówię prasa prawie się nie psuje, więc ogólnie Jesteśmy zadowoleni. W tym sezonie zrobiła ok 250 słomy i okolo 150 siana i kiszonki ;) a ogólnie jak ostatnio sprawdzałem jej licznik to ma 6989, więc chyba raczej ktoś musiał go zzerowac, albo już się przekręcil kilka razy ;)


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Odwieczny problem tych co nigdy nie mieli zachodniego sprzętu na podwórku - "Gdzie do tego części panie znajdziesz?" A w sklepie panie A od ręki bo jak pisałem są takie prasy polskie robione na licencji zachodnich więc możesz wsadzić tam polskie części Owszem są różne wynalazki które nalezy obchodzić szerokim łukiem ale jak kupisz świadomie to z częściami nie będziesz mieć problemu Ale jak pisałem wcześniej jest to wybór indywidualny Ja na pewno wolę 30 letnią zachodnią niż 10 letnią polską marchewkę

 

no to zapodaj w tym temacie marki i modele pras zagranicznych na które warto zwrócic uwage i do których pasuja czesci z pras polskich, ja np chetnie bym sie dowiedział bo sam mam w planie zakup jakiejs prasy rolujacej 

aktualnie to interesuje mnie sipma 279 ewentualnie 569

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

wszedzie gdzie nie wejde w temat pras rolujacych to sipma szmelc, metal-fach szmelc tylko zachodni 30 letni złom to super sprzet i kosmiczna technologia  :D

 

u mnie jeden gosciu zestawem sipma 569 i c360 3p robi takie belki ze naprawde lepszych nie trzeba, a rocznie ich robi 1000 albo i wiecej, belki zbite i napewno nie robia sie znich takie kapcie jak u niektórych po tych 30 letnich złomach z zachodu ...

no ale wierzac tutejszym znawcom to do takiej prasy 3p nie ma szans  :D

Ciekawe jak 3p ciąga z 569 skoro ona potrzebuje prawie 70 kM, ja mf 255 z sipmą czerwoną z 279 98 r nie jade więcej niżdo połowy czerwonego bo nie dość że klapa się uchyla ale mf zaczyna już ją nieźle czuć 

 

Słyszałeś o prasie carraro? Do niej pasują od sipmy...

 

Kucharz zerknij na tą nie wygląda na wylataną http://olx.pl/oferta/prasa-krone-kr130-szeroki-podbieracz-CID757-IDaAcLf.html#ff76a00a0f

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie wiem moze w fabryce sipmy sie pomylili i zamiast napisac 279 napisali 569 ?  :D

jedno wiem na pewno, gosciu prasuje 3p, co prawda bardzo powoli jedzie, ale nie widac zeby ten ciagnik miał ciezko a belki dobite naprawde dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Oczywiście nie zawsze polskie prasy były do bani np czerwone sipmy i zielone warfamy to bardzo wytrzymałe prasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

@odwajler A ważyłeś te belki? Czy podpatrzyłeś przez płot, że wyglądają na zbite?

Sprzeczacie się tutaj zupełnie bez sensu czy zachodnie lepsze czy polskie, a jak autor wolałby jednak zmiennokomorową pasową to co mu doradzisz za te pieniądze? Zostaje tylko zachodnia. Patrząc po sobie, to nie kupiłbym teraz prasy stałokomorowej, a dlaczego? Otóż u siebie robię 120tki, bo nie mam tura, ale na usłudze trafi się klient, który chce 150tki lub 180tki. Pod brykiet też chcą 150tki. Myślę, że jak kupię tura to również będę robił większe bele, bo to oszczędność czasu, i sznurka. Kolejny aspekt prasy pasowej - lepszy zgniot od walcówek i łańcuchowych. Jest to spowodowane tym, że materiał jest ''układany" w komorze od samego początku. Argument, że pasy mogą strzelić jakoś za mną nie przemawia, w łańcuchowej też może łańcuch walnąć, a w walcowej tryby. Poza tym prasą pasową można szybciej pracować i belka jest zbijana od samego początku, nie ma żadnego dobijania. Dlaczego wszystkie brykieciarnie, pelleciarnie mają pasówki? Bo zależy im na dużej wydajności, jaką te prasy oferują. I dajcie spokój z wypowiedziami w stylu "podobno", "a mój sąsiad", bo głowa boli od tej dziecinady. Do autora - jest sporo tematów o zaletach poszczególnych pras, więc jak Ci się będzie chciało to poszukaj, bo nie wiem czy tu ujrzysz jakąś konkretną opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to jaka pasówke polecacie do c360/c360 3p ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor7441
      Co wybrać oba ciągniki w tej samej cenie w podobnym wyposażeniu? Potrzebne mi informacje od użytkowników jak te ciągniki się sprawują jakie są koszty eksploatacji no i ogólnie wrażenia w pracy?
      Pozdrawiam
    • Przez mencher_21
      Witam, chciałbym poznać opinie na temat ciągnika John Deere 5065m.
    • Przez wojtekb333
      Witam jestem na kupnie pługa 4 skibowego obrotowego. Tylko pytanie czy lepiej dopłacić i kupić z systemem vario, czy zwykłego?
      Chciałbym, aby ktoś przybliżył dany temay, najlepiej kto użytkował, bądź użytkuje.
      Pozdrawiam
    • Przez MariuszChmielinski
      Zamierzam kupic ciagnik 75 konny biore pod uwage kubote 7060, NH T4 75 czy moze cos innego polecacie??
       
    • Przez rolnik147852
      Witam!

      Interesuje mnie zakup używanej ładowarki manitou. Cena ok 50-60 tyś. Jej głównymi zadaniami byłyby m.in. bele sianokiszonki, transport kukurydzy, załadunek obornika, pomoc przy tartaku itp.

      Chciałbym wiedzieć coś o osprzęcie m.in łyżkokrokodyl,chwytak
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj