BednaR

z224/1 - zewnętrzny sznurek jest dłuższy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BednaR    0

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie wymienionej prasy.Belki wychodzą z niej nieco nierówne. Sznurek od zewnętrznej strony prasy jest o 1-3 cm dłuższy od tego od strony pobierania materiału. Sznurek standardowy. Kwestia niezależna od prasowanego materiału (słoma / siano). Dodatkowo belki wychodzą różnej długości a nie tak jak jest ustawione na prasie. Z czym może to być powiązane? Dodam, że poluzowanie docisku przy wyjściu kostek z jednej strony nic nie zmienia.

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Co do różnej wielkości belek tam gdzie ustawiasz wielkość belki jest to kółko(jak belka wychodzi z prasy to obraca tym kolem i na nim jest zebatka która jest starta i nie zaskakuje zawsze wymień ja kosztuje 10 zł u siebie co roku ją wymieniam bo się ściera A jak wymieniłem ten plaskownik to nowy był do kitu całkiem inaczej wygiety i zaspawany i oddałem do sklepu jezdze dalej na starym.

Co do krzywych balikow możesz mieć wytluczona szyne i rolki i są luzy na tłoku ale to zwykle od strony prawej od noża występuje bo nóż nie docina dobrze lub masz przestawiony nagarniacz i wrzuca za daleko materiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

Dokręć naciąg sznurka zaraz tam przy wyjsciu z komory w której trzymasz sznurki, to powinno rozwiązać nierównych kostek. Co do dłuższego jednego sznurka, to sprawdz czy te plastikowe kółka przez które przechodzi sznurek nie są wytarte i nie blokuje sie tam, jesli nie to obserwuj supłacz czy nie ma tam problemu z naciąganiem sznurka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BednaR    0

Zębatka z plastikiem wymieniona była. Krzywka która załącza aparat i chodzi na zębatce pracuje cały czas tak samo, nieco wytarta ale powinno być ok bo nie przepuszcza raczej. Nóż dobrze docina a rolki były wymieniane. Tak samo ceramiczne kółka prowadzące sznurek. Dociśnięte były także wyprowadzacze sznurka z komory przechowywania. Wiązanie wiązek jest ok.

 

Nie wiem czy to ważne ale ciągnik 30 i około 2 tysiące obrotów przy pracy.

 

Co do nagarniacza (wideł), przy prostopadłym ustawieniu do powierzchni komory ma:

Pierwszy od podajnika - 14,5 cm

Pozostałe po 5 cm. (jeden - ostatni) był podnoszony o jedną dziurę.

 

Jakieś pomysły? Środkowy ząb podnieść o jeden slot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Skok nagarniacza reguluje się na pręcie, tym skośnym, jest na nim tuleja gwintowana i sworzeń z przetyczką. Jak za głęboko wrzuca to skróć długość pręta. Jak nie równe baliki to może za mały zgniot i to kolczate kółko idzie po zbyt luźnej słomie i się kręci z przerwami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co do długości kostek to podejrzewam że wyrobił się tzw. zacisk wyłącznika (ta blaszka ze śrubką od regulacji długości) , proponuję naspawać i podszlifować .1-3 cm , nie za dużo wymagasz od prasy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

Jak to za duzo? To po to jest prasa zeby robiła każdą kostkę inną? Jak ma robić jak chce to na złom a nie w pole. Maszyna w pracy ma pracować idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kolego Bednar  to że sznurek jest dociągnięty na wyjściu z komory nie oznacza że oba wyciągają się z jednakowym oporem ,to jedno drugie prasując 30tką cięzko jest dopasowac prędkość do np.słabszego pokosu a to tez ma wpływ na równość kostek ,jedyna rada to jedz tak aby podbieracz zabieral masę bardziej na żmijkę to powoduje równomierne podawanie do komory tłoka .Jeśli jest z reszta podzespołów  tak jak opisujesz to sprawdz jeszcze palce w komorze tłoka ,są trzy sztuki jeden na dole i dwa do góry przed aparatami ,możne jeden z nich sie wypiął ze sworznia i nie blokuje towaru po dociśnięciu tłoka .Sprawdz również przytrzymywacz sznurka ,oba półksiężyce powinny tak samo się wychylać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj