Polecane posty

Stiker    0

Witam

Mam problem z moim Deutz-fahrem agrotron 100 z 99r. Mianowice nie działa w nim podnośnik, a raczej raz działa raz nie działa ale coraz częściej nie działa, w sumie to już w ogóle. Albo się blokuje w  albo nie chce opuszczać. Podnośnik jest elektryczny więc gdyby ktoś miał schemat do niego lub jakiegoś pokrewnego to było by miło. Poza tym nie patyczkowałem się i od razu wezwałem do niego serwis. Serwisowi nie udało się podpiąć traktora do komputera -gość poklikał, pokręcił i stwierdził że to na 95% potencjometr od regulacji prędkości opuszczania chociaż wydało mi się to mało prawdopodobne. Do tego powiedzieli że ew. tą część mogą mi na zamówienie sprowadzić i słoną fakturę wystawili. Znajomy elektryk(naprawdę dobry fachowiec) sprawdził wszystkie obwody, złączki itd. oraz ów niepewny potencjometr i resztę przełączników i  stwierdził, że są w dobrym stanie.   Jego podejrzenie padło na centralkę. Coś wielkości 5cm na 15cm. Nie znam się na tym. Czy ktoś mi jest mi w stanie powiedzieć co  powinienem zrobić i jak ew. tą centralkę naprawić. Dodam że serwis nie mógł podpiąć się do komputera prawdopodobnie dlatego żę kable nie były do gniazda podpięte czego serwisant chyba nie zauważył.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Uśmiałem się do łez. Tylko nie bierz tego do siebie. Płaciłeś za niewykonaną usługę?! - dobre sobie.

Popytaj znajomych i sąsiadów, może ktoś ma taki model ciągnika w okolicy - podepnij centralkę i będziesz wiedział na czym stoisz.

I przestań płacić naciągaczom niemającym zielonego pojęcia - widły w dłoń i sper..alać z posesji.

Edytowano przez AlaCapone

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stiker    0

Zapłaciłem, aby gość pojechał z podwórka. Spisałem jednak protokół i mam na papierze że nic nie zrobili z ich podpisem. W sądzie mam wygraną sprawę ale póki co nie chciałem sobie drogi serwisu zamykać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Podłączanie komputera w tym roczniku? Chyba jakieś jaja sobie robisz. Najszybszą metodą jest podmiana sterownika. Poza tym w sądzie nie masz nic wygrane, bo zależy co napisali na fakturze. Serwisy biorą stawkę za robotę, nieważne czy naprawią, czy nie. Chyba, że udowodnisz, że myślałeś, że serwis bierze kasę tylko za wykonaną naprawę, (a tu okazało się, że biorą za robotę niezależnie od efektu), a o czym nie zostałeś poinformowany przed wykonaniem usługi. I wcale nie bronię tu żadnego serwisu, bo wiadomo, że to są idioci, ale chodzi o to, że trzeba było najpierw uzgodnić za co będziesz płacił. Skoro ten elektryk sprawdził przewody i są dobre, to pozostają jeszcze czujniki i sam sterownik. Należy posprawdzać, czy sygnały z czujników są prawidłowe, jeżeli tak, to sterownik do wymiany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Elektrotechnik swoimi postami pokazujesz jaki jesteś znafffca. Niby dlaczego ma nie diagnozować ehru komputerem serwisowym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

znafffca i ignorant Mam Same z 1998r jest zlącze diagnostyczne EHR kontrolka awarii i kodów błyskowych  oraz monitor który w trybie tekstowym wyswietla kod i opis błedu.

Stiker jest tam kontrolka, jakieś błędy miga?

Jak sobie poradziłeś ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to niech diagnozuje. Życzę powodzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jak ty nie potrafisz to nie oznacza, że inni też nie potrafią.

Kody błyskowe poprawnie pokazują uszkodzenia, tak samo diagnostyka fejsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam.
       
      Prośba skierowana przede wszystkim do elektroników serwisantów, ale również zwykłych użytkowników tejże prasy. Potrzebuję schematu sterownika tej prasy. Nie chodzi o schemat podłączenia sterownika do maszyny, ale o schemat wewnętrzny sterownika.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj