Skocz do zawartości

Zdjęcie

akumulator - international 844s

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kolokamil

kolokamil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 17:42

akumulator - international 844s witam wszystkich
ma ciągnik international 844s. i niewiem jaki założyć do niego akumulator zastanawiam sie czy 120 Ah wystarczy? Ten traktor ma 4 cylindry pojemność chyba 4.6 litra i 80KM chciałbym zeby chociaż w temperaturze -5stopni dobrze kręcił. Myślice ze 120Ah wystarczy?

Edytowany przez Balzak, 04 marzec 2008 - 18:08.
Ortografi + literówki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
akumulator - international 844s Dzisiaj, 20:31
  •  

#2 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 17:43

akumulator - international 844s nie ten dzial przenosze

#3 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 18:05

akumulator - international 844s Liczba amperogodzin informuje jak długo będzie kręcił, a czy dobrze to już zależy od wartości prądu rozruchowego. Jaki jest tam alternator, tzn. ilo amperowy?

#4 Share kolokamil

kolokamil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 18:39

akumulator - international 844s jaki alternator mam to niewiem jutro sprawdze. a jaki powinien być prąd rozruchowy aby ten silnik dobrze kręcł?

#5 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 05 marzec 2008 - 10:05

jaki alternator mam to niewiem jutro sprawdze. a jaki powinien być prąd rozruchowy aby ten silnik dobrze kręcł?

Jaką masz moc rozrusznika?

#6 Share kolokamil

kolokamil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 05 marzec 2008 - 16:00

akumulator - international 844s a jak sprawdzić jaką mam moc rozrusznika bo niewiem?
alternator w tym ciągniku mam zamontowany chyba nieorginalny bo pisze na regulatorze iskra (regulator na alternatorze) a nigdzie na nim nie znalazlem ile ma amper. myślucie wiec ze jaki powinienem założyć akumlator do takiego sinika?

#7 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 05 marzec 2008 - 19:23

a jak sprawdzić jaką mam moc rozrusznika bo niewiem?
alternator w tym ciągniku mam zamontowany chyba nieorginalny bo pisze na regulatorze iskra (regulator na alternatorze) a nigdzie na nim nie znalazlem ile ma amper. myślucie wiec ze jaki powinienem założyć akumlator do takiego sinika?

120Ah to trochę mało, w/g mnie trzeba porównać z innymi o podobnej mocy i chyba w zakresie 170-190 Ah należałoby szukać. Jeszcze jeden aspekt - ile miejsca jest na akumulator i ja włożyłbym największy jaki się zmieści.

#8 Share kolokamil

kolokamil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 05 marzec 2008 - 20:27

akumulator - international 844s właśnie jest tam bardzo mało miejsca i wejdzie tylko 120Ah. Brakuje 1.5 cm żeby weszła 170. chyba nie mam wyjścia musze gdzieś zamontować skrzynke na akumlator. tylko w którym miejscu było by najlepiej??

#9 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 05 marzec 2008 - 22:23

właśnie jest tam bardzo mało miejsca i wejdzie tylko 120Ah. Brakuje 1.5 cm żeby weszła 170. chyba nie mam wyjścia musze gdzieś zamontować skrzynke na akumlator. tylko w którym miejscu było by najlepiej??

Poszukaj dobrze i może znajdziesz jakiś o większej pojemności w tych samych gabarytach, co do prądu rozruchowego - szukaj z jak największym.Ile masz miejsca, poszukamy razem.

#10 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:lubie wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 05 marzec 2008 - 22:35

akumulator - international 844s moim zdaniem to 120 wystarczy a co ma alternator do akumulatora jak jest mały altenator o małym prądxie ładownia to bedzie dłuzej doładowywac wszystko zależy od rozrusznika czy jest z pzekładnią planetarną czy bez czy posiada wlektro magnesy czy magnesy ale moim zdaniem jak dobrze kreci to na 120 powinno być dobrze ja w zime zapalałem zetora z akumulator a 45 ah i zapalił ;)
Zetor i tylko Zetor

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 05 marzec 2008 - 22:43

moim zdaniem to 120 wystarczy a co ma alternator do akumulatora jak jest mały altenator o małym prądxie ładownia to bedzie dłuzej doładowywac wszystko zależy od rozrusznika czy jest z pzekładnią planetarną czy bez czy posiada wlektro magnesy czy magnesy ale moim zdaniem jak dobrze kreci to na 120 powinno być dobrze ja w zime zapalałem zetora z akumulator a 45 ah i zapalił ;)

I pewnie spod chmurki. Z planetarną łatwiej ale zawsze jest ryzyko, że nie podoła. Kupić i potem narzekać . Nawet C-330 miał 165AH.

#12 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 05 marzec 2008 - 22:51

I pewnie spod chmurki. Z planetarną łatwiej ale zawsze jest ryzyko, że nie podoła. Kupić i potem narzekać . Nawet C-330 miał 165AH.

nie z pod chmurki jak jest silnik dobry to dwa , trzy oboty wałem i chodzi przy dużym mrozie a jak silnik do d*py t o nawet i elektrownia nie pomoze
Zetor i tylko Zetor

#13 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 05 marzec 2008 - 23:00

nie z pod chmurki jak jest silnik dobry to dwa , trzy oboty wałem i chodzi przy dużym mrozie a jak silnik do d*py t o nawet i elektrownia nie pomoze

Przy solidnym mrozie tym akumulatorem nie ma szans aby ruszyć wałem ponad 4-ro litrowego silnika z bezpośrednim wtryskiem, zakładam że ma zwykły rozrusznik. Pojemność mu spadnie do poziomu 20AH i z czym tu wojować. Weź pod uwagę, że z eksploatają spada pojemność i po pewnym czasie zamiast 170, ma zaledwie 100

#14 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 05 marzec 2008 - 23:07

akumulator - international 844s z tym sie zgadzam że mu spadnie najlepiej niech se kupi akumulator od malucha i do tego poządny prostownik z rozruchem i mu zawsze zapali a później to na ciepłym da rade bez pomocy :) ;) ;) :) :) :) :)
Zetor i tylko Zetor

#15 Share kolokamil

kolokamil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 05 marzec 2008 - 23:35

akumulator - international 844s w tym ciagniku mam rozrusznik zwykły to znaczy bez przekładni. w piątek zmieże dokładnie ile mam tam miejsca bo już niepamiętam a dość dawno temu to miezyłem. Wiem tylko że standardowy akumlator 170Ah niewejdzie bo jest zadługi o jakieś 1.5 cm. mam w domu dwa nowe akumlatory 170Ah cały rok leżą nieużywane (chdzą tylko w sieczkarni jak sie kosi kukurydze) to bym mugł jeden do traktora założyć tylko że sie nie zmieści

#16 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 05 marzec 2008 - 23:36

a co ma alternator do akumulatora

Ma całkiem sporo przy częstym uruchamianiu, szczególnie w niskich temperaturach. Równierz jeśli często używasz wielu odbiorników, akumulator może być stale niedoładowany co skutkuje spadkiem jego sprawnosci i żywotności. Aku powinien być tak dobrany pod alternator aby ten mógł go w pełni naładować w przeciągu godziny lub troche więcej.

#17 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 06 marzec 2008 - 09:13

akumulator - international 844s więc alternator jest dopasowywany do ilości odbiorników
Zetor i tylko Zetor

#18 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 06 marzec 2008 - 10:33

akumulator - international 844s W praktyce przekonałem sie że za duży pojemnościowo akumulator nie jest najlepszym rozwiązaniem. To o czym wspomniałem czyli częste uruchamianie + dużo odbiorników, gdzie alternator nie da rady w odpowiednio szybkim tempie całkowicie naładować baterii, co skutkuje ciągłym niedoładowaniem z dalszymi konsekwencjami i brakiem wykorzystania pełnej pojemności, czyli pieniądze wyrzucone w błoto.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 06 marzec 2008 - 19:52

akumulator - international 844s 120Ah powinien wystarczyć ja kupiłem niedawno sieczkarnie do kuku i silnik jest 11,6 l pojemności a akumulatory jeden ma 88 Ah a 2 - 95Ah I bez problemu odpalają rozruch 24V rozrusznik wg mnie kiepski bo z przesównym wirnikiem

Dzisiaj zabierał gość Fortschritta E 281 C cała noc stały aku 12V / 165 Ah podłączone pod prostownik , rozrusznik też z przesównym wirnikiem nówka od LIAZA , musiałem dać ognia do kolektora bo IFA nie chciała załapać

W MF ma sinik 6 cylindrowy i 2x 12V/66 Ah rozrusznik planetarny 12V nigdy nie było problemu z rozruchem nawet przy -30 kręcił super