Polecane posty

Kopek    0

280046831_1_644x461_agregat-podorywkowy-

 

Chciałbym się coś dowiedzieć na temat sprężyn ślimakowych. Czy zdają w polu egzamin i jak się zachowują podczas pracy. Odrazu dodam, że mam pola bardzo ciężkie w uprawie dużo kamieni itp. Czy warto kupować grubera na takich łapach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

kup sobie używanego lemkena na sprężynach i nie zawracaj głowy jakims gumowym gruberem. mam pola podobne do twoich i wiem co mówię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal04    11

U nas to jeden kupil takiego grubera i musiali mu caly czas przywozic sruby na pole bo tyle kamieni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kopek    0

jak śróby to miał bolcowe zabezpieczenia :) Interesuje mnie tylko to czy te łapy pękają ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

na lekkie ziemie sie nadaje ale na cięzkiej po kilku ha każda sprężyna będzie patrzyła w inną stronę. Tylko zabezpieczenia na podwójnej sprężynie jak np. ezpom ajax albo unia Kos (chyba dobrze model pamiętam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

mam pola różniste od piasku, glin, iłów i kamieniałomów i ten agregat nadaje sie tylko na pola czyste od kamieni, korzeni i stosunkowo łatwych w uprawie a na gliny tylko i wyłacznie zabezpieczenie non stop sprężyna robiłem również agregatem na zabezpieczeniach śróbowych tzw. bolcowych i na zakamienionym polu i w tych warunkach jak teraz nie nadążałem wymieniać śrub

ps. łapa taka jak wyżej to koszt ok. 400zł

bolcowym kosztem jest cena śruby

a w spręzynowym non stop prawie zero nie przewidzianych kosztów eksploatacyjnych pomijam fakt naturalnego wytarcią lemieszy i serduszek w redlicach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

na taką ziemię nie nadaje się żadna polska maszyna uprawowa, może ewentualnie jakiś agregat doprawiający z Unii i talerzówka od Burego jest solidna, reszta to lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

filantrop nie gadaj ze lipa bo brat 2 lata temu kupil expom ajax (masz w galeri zdjecia chuck00) i robi super lemken na identycznych łapach itp jest droższy o ok 35%, jedyne co ja bym dal to zamiast wału rurowego wał T-ring lub v-ring, ale to wiadomo szczegóły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam unię kos 3.0 s   zabezpieczenie sprężynowe dwa lata bez zarzutu jestem zadowolony B)   


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacki31    5

Mam grubera na sprężystych łapach 3 sezon(agromasz 2,6m 6-łap).Jestem z niego zadowolony.Jako ścierniskowiec robi całkiem dobrze do 12-15cm. Pola mam różne od piasku po gline i dużo kamieni  , i zęba żadnego jeszcze nie wymieniałem i nie są odkształcone. Zęby te po trafieniu na kamień  uchylają się nie tylko przód-tył ale i na boki. Ja ten typ zębów polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

a w spręzynowym non stop prawie zero nie przewidzianych kosztów eksploatacyjnych pomijam fakt naturalnego wytarcią lemieszy i serduszek w redlicach 

 

Nie jest tak różowo, co prawda nie mam lemkena ale Agro-Factory z elementami a'la lemken: Zgubiłem odkładnię boczną ale prawie zaraz znalazłem, później środkową - kupiłem drugą (40 zł)ale w tym roku starą znalazłem, w tym roku boczną - kupiłem nową (90zł) założyłem i tego samego dnia zgubiłem (obydwie jeszcze nie znalezione). W oryginale odkładnie (osłony grządzieli) są przykręcane śrubami 10.9 - ja przykręcam śrubami 12.9 i ta ostatnia też się urwała (odkładnie gubię w wyniku urywania się śrub mocujących). Ponadto pękła ta większa sprężyna zabezpieczająca - 150zł. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje - na odkładnie nie działają przecież tak duże siły i nie w tą stronę żeby śruby się rwały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

u nas w expomie nic sie nie urwało.

Co do twardosci sruby 12.9 tnie sie jak zyletka bo jest bardzo twarda, czasami 10.9 jest za twarda i dluzej wytrzymuje 8.8 bo jest bardziej elastyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

filantrop nie gadaj ze lipa bo brat 2 lata temu kupil expom ajax (masz w galeri zdjecia chuck00) i robi super lemken na identycznych łapach itp jest droższy o ok 35%, jedyne co ja bym dal to zamiast wału rurowego wał T-ring lub v-ring, ale to wiadomo szczegóły ;)

 

 

nie porównuj piachów z ostrowa do moich ziem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

a skąd wiesz że mam piachy co??

ziemia jest taka że w chwili obecnej pług wywrot 3 skiby co wazy lekko tonę ma biede wejsc w ziemie, agregat scierniskowy ślizga się w tej chwili po wierzchu, talerzówki też nie dadzą rady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Mam grubera na sprężystych łapach 3 sezon(agromasz 2,6m 6-łap).Jestem z niego zadowolony.Jako ścierniskowiec robi całkiem dobrze do 12-15cm. Pola mam różne od piasku po gline i dużo kamieni  , i zęba żadnego jeszcze nie wymieniałem i nie są odkształcone. Zęby te po trafieniu na kamień  uchylają się nie tylko przód-tył ale i na boki. Ja ten typ zębów polecam

 

Tylko pytanie  jak duzo masz kamieni na polu i jakiej wielkości ja co roku zbieram 2 przyczepy i non stop są nowe głazy :( ja nie zmieniam zdania i zobaczysz jeszcze za jakieś 2-3lata jak Ci te zeby polecą ja w ustach z próchnicą ja wolę kupić za 400zł śrub i wymieniać a niżeli za jedną łape bulić 4stóki. Oczywiście tego Ci nie życze ale ja to przeszłem a do tego spiralki w mocna gline bylejak wchodza nie ida na równej głebokości tak jak wspomiałeś pracuja non stop i chodzą na boki   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacki31    5

Ząb spiralny  nie kosztuje 400 zł, a 200 i przy 6szt jestem w stanie przeżyć wymiane co pare lat któregoś. A o kołku nawet nie wspominaj, nadaje sie tylko na pola bez kamieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2112    3

Podepnę się do tematu i zapytam na 100km ciągnik  ziemia 3-4 klasa  ile łap  w gruberze  da radę uciągnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJ30    5

Czy Fortschritt 323 z oryginalnym silnikiem IFA dałby radę z takim gruberem, ale 3 m na glinie? Najlepiej, żeby zabezpieczenie było sprężynowe. Chciałbym taki kupić. Może ktoś by doradził. Gleby od piachu po glinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

.

Edytowano przez adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Michalc355
      Witam!
      Mam dylemat, czy kupić talerzówkę henryka batyry lub mandamu, czy jednak agregat ścierniskowy mandamu? Jeśli kupiłbym talerzówkę służyłaby do talerzowania ścierniska i jako agregat uprawowo-siewny(miałbym 2 w 1 i troszkę grosza by zostało) ale czy agregat talerzowy będzie ładnie robił po oranym? Boje się, że kupie talerzówkę i jak wjadę na orane to d*pa a nie robota wyjdzie.
    • Przez deere2140
      Czy są jakieś korzyści , i jak się orze po gruberowaniu ?
    • Przez PanPawel
      Witam.
      Chciałbym sięgnąć waszej porady...
      Chciałbym kupić agregat ścierniskowy z siewnikiem do poplonów 2.6 m ciągał by to Fiat 1180 DT. I o to moje pytanie: jak taki zestaw się sprawuje czy poplon dobrze wschodzi? Jak tym się robi i czy mój ciągnik by sobie z tym poradził? Ziemie mam dosyć ciężkie borowiny i także przeważnie pod górę. Czekam na wasze opinie.
      Pozdrawiam
    • Przez mafiateamlubuskie15
      Mam zamiar zakupić agregat talerzowy dexwal tur. Może ktoś miał styczność lub posiada taką maszynę ?
       
    • Gość
      Przez Gość
      Mam stary już od paru lat nie używany agregat ścierniskowy. Myślę by może odjąć wał i może kilka redlic oraz noże boczne i używać do głęboszowania. Jak myślicie? Czy jest w tym sens, czy to jednak byłaby zbyt słaba konstrukcja? 130 KM by to ciągnęło. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj