Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gruber Euro Masz

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kopek

Kopek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 sierpień 2015 - 20:07

Gruber Euro Masz

280046831_1_644x461_agregat-podorywkowy-

Chciałbym się coś dowiedzieć na temat sprężyn ślimakowych. Czy zdają w polu egzamin i jak się zachowują podczas pracy. Odrazu dodam, że mam pola bardzo ciężkie w uprawie dużo kamieni itp. Czy warto kupować grubera na takich łapach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gruber Euro Masz Dzisiaj, 05:44
  •  

#2 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 20 sierpień 2015 - 20:58

Gruber Euro Masz

kup sobie używanego lemkena na sprężynach i nie zawracaj głowy jakims gumowym gruberem. mam pola podobne do twoich i wiem co mówię

#3 Share Michal04

Michal04

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 20 sierpień 2015 - 20:59

Gruber Euro Masz U nas to jeden kupil takiego grubera i musiali mu caly czas przywozic sruby na pole bo tyle kamieni :P

#4 Share Kopek

Kopek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 sierpień 2015 - 21:25

Gruber Euro Masz

jak śróby to miał bolcowe zabezpieczenia :) Interesuje mnie tylko to czy te łapy pękają ;) 

#5 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 20 sierpień 2015 - 21:29

Gruber Euro Masz

na lekkie ziemie sie nadaje ale na cięzkiej po kilku ha każda sprężyna będzie patrzyła w inną stronę. Tylko zabezpieczenia na podwójnej sprężynie jak np. ezpom ajax albo unia Kos (chyba dobrze model pamiętam).

#6 Share Kopek

Kopek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 sierpień 2015 - 21:44

Gruber Euro Masz

to co mi doradzacie ? rozważę każdą maszyne

#7 Share URSUS16

URSUS16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 21 sierpień 2015 - 01:06

Gruber Euro Masz http://olx.pl/oferta...57-IDaPjqn.html a taki model?

#8 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 21 sierpień 2015 - 07:31

Gruber Euro Masz

mam pola różniste od piasku, glin, iłów i kamieniałomów i ten agregat nadaje sie tylko na pola czyste od kamieni, korzeni i stosunkowo łatwych w uprawie a na gliny tylko i wyłacznie zabezpieczenie non stop sprężyna robiłem również agregatem na zabezpieczeniach śróbowych tzw. bolcowych i na zakamienionym polu i w tych warunkach jak teraz nie nadążałem wymieniać śrub

ps. łapa taka jak wyżej to koszt ok. 400zł

bolcowym kosztem jest cena śruby

a w spręzynowym non stop prawie zero nie przewidzianych kosztów eksploatacyjnych pomijam fakt naturalnego wytarcią lemieszy i serduszek w redlicach 

#9 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów

Napisany 21 sierpień 2015 - 07:50

Gruber Euro Masz

na taką ziemię nie nadaje się żadna polska maszyna uprawowa, może ewentualnie jakiś agregat doprawiający z Unii i talerzówka od Burego jest solidna, reszta to lipa

#10 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 21 sierpień 2015 - 07:56

Gruber Euro Masz

filantrop nie gadaj ze lipa bo brat 2 lata temu kupil expom ajax (masz w galeri zdjecia chuck00) i robi super lemken na identycznych łapach itp jest droższy o ok 35%, jedyne co ja bym dal to zamiast wału rurowego wał T-ring lub v-ring, ale to wiadomo szczegóły ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share RafaSadowski

RafaSadowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,produkcja zwierzęca
    konstrukcje maszyn itp.

Napisany 21 sierpień 2015 - 08:11

Gruber Euro Masz

ja mam unię kos 3.0 s   zabezpieczenie sprężynowe dwa lata bez zarzutu jestem zadowolony B)   

Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

#12 Share Kopek

Kopek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 sierpień 2015 - 10:23

Gruber Euro Masz

najlepiej to by mi pasował lemken ale nigdzie nie idzie fajnego znaleźć

#13 Share jacki31

jacki31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 21 sierpień 2015 - 12:57

Gruber Euro Masz

Mam grubera na sprężystych łapach 3 sezon(agromasz 2,6m 6-łap).Jestem z niego zadowolony.Jako ścierniskowiec robi całkiem dobrze do 12-15cm. Pola mam różne od piasku po gline i dużo kamieni  , i zęba żadnego jeszcze nie wymieniałem i nie są odkształcone. Zęby te po trafieniu na kamień  uchylają się nie tylko przód-tył ale i na boki. Ja ten typ zębów polecam

#14 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 21 sierpień 2015 - 21:03

Gruber Euro Masz

a w spręzynowym non stop prawie zero nie przewidzianych kosztów eksploatacyjnych pomijam fakt naturalnego wytarcią lemieszy i serduszek w redlicach 

Nie jest tak różowo, co prawda nie mam lemkena ale Agro-Factory z elementami a'la lemken: Zgubiłem odkładnię boczną ale prawie zaraz znalazłem, później środkową - kupiłem drugą (40 zł)ale w tym roku starą znalazłem, w tym roku boczną - kupiłem nową (90zł) założyłem i tego samego dnia zgubiłem (obydwie jeszcze nie znalezione). W oryginale odkładnie (osłony grządzieli) są przykręcane śrubami 10.9 - ja przykręcam śrubami 12.9 i ta ostatnia też się urwała (odkładnie gubię w wyniku urywania się śrub mocujących). Ponadto pękła ta większa sprężyna zabezpieczająca - 150zł. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje - na odkładnie nie działają przecież tak duże siły i nie w tą stronę żeby śruby się rwały...

#15 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 21 sierpień 2015 - 21:26

Gruber Euro Masz

u nas w expomie nic sie nie urwało.

Co do twardosci sruby 12.9 tnie sie jak zyletka bo jest bardzo twarda, czasami 10.9 jest za twarda i dluzej wytrzymuje 8.8 bo jest bardziej elastyczna.

#16 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów

Napisany 21 sierpień 2015 - 22:16

Gruber Euro Masz

filantrop nie gadaj ze lipa bo brat 2 lata temu kupil expom ajax (masz w galeri zdjecia chuck00) i robi super lemken na identycznych łapach itp jest droższy o ok 35%, jedyne co ja bym dal to zamiast wału rurowego wał T-ring lub v-ring, ale to wiadomo szczegóły ;)

nie porównuj piachów z ostrowa do moich ziem

#17 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 22 sierpień 2015 - 08:30

Gruber Euro Masz

a skąd wiesz że mam piachy co??

ziemia jest taka że w chwili obecnej pług wywrot 3 skiby co wazy lekko tonę ma biede wejsc w ziemie, agregat scierniskowy ślizga się w tej chwili po wierzchu, talerzówki też nie dadzą rady...

#18 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 23 sierpień 2015 - 08:05

Gruber Euro Masz

Mam grubera na sprężystych łapach 3 sezon(agromasz 2,6m 6-łap).Jestem z niego zadowolony.Jako ścierniskowiec robi całkiem dobrze do 12-15cm. Pola mam różne od piasku po gline i dużo kamieni  , i zęba żadnego jeszcze nie wymieniałem i nie są odkształcone. Zęby te po trafieniu na kamień  uchylają się nie tylko przód-tył ale i na boki. Ja ten typ zębów polecam

Tylko pytanie  jak duzo masz kamieni na polu i jakiej wielkości ja co roku zbieram 2 przyczepy i non stop są nowe głazy :( ja nie zmieniam zdania i zobaczysz jeszcze za jakieś 2-3lata jak Ci te zeby polecą ja w ustach z próchnicą ja wolę kupić za 400zł śrub i wymieniać a niżeli za jedną łape bulić 4stóki. Oczywiście tego Ci nie życze ale ja to przeszłem a do tego spiralki w mocna gline bylejak wchodza nie ida na równej głebokości tak jak wspomiałeś pracuja non stop i chodzą na boki   

#19 Share jacki31

jacki31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 23 sierpień 2015 - 19:12

Gruber Euro Masz

Ząb spiralny  nie kosztuje 400 zł, a 200 i przy 6szt jestem w stanie przeżyć wymiane co pare lat któregoś. A o kołku nawet nie wspominaj, nadaje sie tylko na pola bez kamieni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Konrad2112

Konrad2112

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 24 sierpień 2015 - 20:59

Gruber Euro Masz

Podepnę się do tematu i zapytam na 100km ciągnik  ziemia 3-4 klasa  ile łap  w gruberze  da radę uciągnąć?