Skocz do zawartości

Zdjęcie

PRASA Unia Famarol 1.8 V (nowa) czy John Deere 590, 592 (używana) ?

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kamil199544

kamil199544

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 20 sierpień 2015 - 14:11

Witam
mam dylemat, planuje kupić prasę tylko ciężko jest mi się zdecydować którą wybrać i dlatego mam do was pytanie na temat tych pras i którą byście mi doradzili  i dlaczego? 
Z góry bardzo dziękuje :) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PRASA Unia Famarol 1.8 V (nowa) czy John Deere 590, 592 (używana) ? Dzisiaj, 07:25
  •  

#2 Share agrorobert

agrorobert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 20 sierpień 2015 - 14:28

na jaki areał i jaki masz max kapitał do wydania?

#3 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 20 sierpień 2015 - 14:41

PRASA Unia Famarol 1.8 V (nowa) czy John Deere 590, 592 (używana) ? lepiej zachonia uzywke niz polska nowka . jakosc trwalosc wykonania

#4 Share Milosz27

Milosz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika i hodowla.

Napisany 20 sierpień 2015 - 14:55

PRASA Unia Famarol 1.8 V (nowa) czy John Deere 590, 592 (używana) ? Ja mogę smialo polecić Ci john deerke. Prasy wytrzymale proste bez porownania lepiej zbijają i dużo mniej psujace. Famarola1.8c posiada sasiad i juz przy uruchomieniu w obecnosci serwisu podczas robienia drugiego balota powyginaly sie listwy w komorze i uszkodzily łancuch. Serwis odrazu ja zabral z powrotem. Pozniej znowu problem sie dalej powtarzal i serwis twierdzil ze nic za to nie moze. Od poczatku byl takze problem z owijaniem siatka takze byla na to w naprawie ale nic nie dalo dopiero po czasie okazalo sie ze zatarlo sie jakies lzysko jednokierunkwe w nowej prasie!!! Teraz dalej ją kula deliktnie powoli jedzie ale i tak po 2-3 baloty na polu zostaja rozwalone i juz zapowiedział ze po zakonczeniu prowu idzie na zyletki bo niema dnia zeby cos się nie dzialo. Taka mam opinie o famarolu. Ale wybor nalezy do Ciebie

Przyjmę deszcz w każdej ilości... B) 

#5 Share zimnyhaha

zimnyhaha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 sierpień 2015 - 15:24

PRASA Unia Famarol 1.8 V (nowa) czy John Deere 590, 592 (używana) ? chciałem ci polecić famarola, bo trzeba wspierać polskie ale po komentarzu @Milosz27 polecam ci john deree.

#6 Share PolonezAtu

PolonezAtu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 20 sierpień 2015 - 17:32

Według mnie co nowa to nowa, sam ją użytkujesz od początku, wiesz jak o nia dbasz itp. a po za tym masz gwarancje, czego w używce nie masz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PRASA Unia Famarol 1.8 V (nowa) czy John Deere 590, 592 (używana) ? Dzisiaj, 07:25
  •  

#7 Share Milosz27

Milosz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 20 sierpień 2015 - 18:16

PRASA Unia Famarol 1.8 V (nowa) czy John Deere 590, 592 (używana) ? No tak tylko co daje gwarancja jak sprzet nowy się od nowosci psuje i serwis rece rozklada. Nie twierdzę ze kazdy nowy zły ale daje jasny przyklad prasy famarola z jaka mam styczność i czym mnie to zrazilo. Osobiscie mam stara jd 550 od 2 dobrych lat i problemow z nia nie mialem zadnych odpukac. Na bierzaco przeglad i smiga. Znajomy z wioski tez przed sezonem kupil jd 590 i jest zadowolony. Moze trafil na pechowy egzemplarz famarola ale bez przesady... nowe moze miec jakies niedomagania wieku dzieciecego ale powinny byc sukcesywnie eliminowane a nie ze 4 ludzi przyjedzie kazdy co inne mowi i rozklada rece bo tak musi byc.

#8 Share Rebel21

Rebel21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 20 sierpień 2015 - 20:07

PRASA Unia Famarol 1.8 V (nowa) czy John Deere 590, 592 (używana) ? U nas znajomy ma famarolke i sobie chwali wiec ciezko powiedziec zalezy co sie trafi nawet najlepesze marki sie psuja a nawet pala co widac na agrofoto...

#9 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 20 sierpień 2015 - 20:43

W każdej marce trafiają sie wady fabryczne,w używanej też jest ryzyko bo nigdy nie wiadomo co nam się trafi i jak poprzedni właściciel obsługiwał się z maszyną.

Z nowych polskich pras rozważ jeszcze Ursusa.

Moim zdaniem Famarol i Ursus (Czyli dawna Warfama) to najlepiej wykonane prasy krajowych producentów ale używane zachodnie też mogą być ciekawą opcją.

#10 Share Milosz27

Milosz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 20 sierpień 2015 - 21:16

Kuzyn swego czasu miał Metal-Facha i sobie też chwalił zero problemów przez 6 lat wymienił 2 łożyska także co egzemplarz to inna historia się pisze. Ale zachodni sprzęt na pewno trwalszy lepiej wykonany i wydajniejszy ale trzeba liczyć się z tym ze jakiś wkład musi być ale coś za coś.

#11 Share alanc360

alanc360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 20 sierpień 2015 - 21:58

PRASA Unia Famarol 1.8 V (nowa) czy John Deere 590, 592 (używana) ? Ja wolalbym unie bo co nowe to nowe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Graham

Graham

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 21:11

Tak tak a u kuzyna ciotki.. Takie przykłady to każdy pisze. A ja polecił bym ci tą prasę z Famarola ładnie zwija i dobija nie wiem jak z żywotnością ale myślę że jest wytrwała bo na licencji DF. I nikt na nie nie narzeka.W internecie też je chwalą.Więc ja polecam ci Famarol.