Bercik92

Młody rolnik a ziemia na własność

Polecane posty

Bercik92    2201

Witam mam 2 pytania odnośnie "Młodego rolnika"

1. czy trzeba mieć na siebie gospodarstwo rolne aby ubiegać się o premie?

2. czy osoba która ma co najmniej 1 hektar ziemi na własność może po około 2-3 latach ubiegać się o premie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Są już tematy dotyczące premii dla młodych rolników. Wołam moderatora o zamknięcie :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?
       
      Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/
       
      Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez trivian
      Witam, otóż sprawa wyglada tak: obecnie mam ok 12 ha ziemi oddaną w dzierżawę z czego 3 ha jest w umowie pisemnej a reszta na słowo. Właścicielem jest mój ojciec ale za kilka lat będę ziemię przejmował. Dzierżawca chciał umowę pisemna na cześć ziemi w celu otrzymania premii dla młodego rolnika. Jest ona na 10 lat z adnotacją o wczesniejszym wypowiedzeniu na okres 7 lat. Tu pytanie czy jeżeli zerwe umowę po tych 7 latach to dzierżawca bedzie musiał premię zwrócić? Czytajac wymagania MR umowa dzierżawy ma być na conajmniej 10 lat...
    • Przez przemyslaw111187
      Witam
      Czy jest mozliwosc kozystajac z premi dla mlodego rolnika na lata 2007 2013 kupic uzywany sprzet do 5 lat?
      Jezeli tak to jakie sa warunki?
      Kupował ktos to jezeli chcesz podziel sie swoimi spostrzezeniami czy warto
      na co uwazac?
       
    • Przez Wald3k
      Witam wszystkich,
      jak myślicie, czy po wprowadzeniu ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego 30 kwietnia br. ceny ziemi spadną, utrzymają się czy dalej będą rosły?
      Chodzi oczywiście o rynek prywatny, bo jak wiemy na grunty państwowe wprowadzony będzie pięcioletni zakaz sprzedaży.
    • Przez mogilnik
      Witam, mam na sprzedaż grunt rolny w Bukówcu Górnym pow. leszczyński woj. wielkopolskie.

      Grunt znajduje się na jednej działce. 

      Łączna powierzchnia działki to 7,38 ha w tym: 0,14 ha lasu oraz ok. 0,6 ha zadrzewień.

      Klasy od IIIB do VI.
       
      Cena za całość to 350 tys. zł do negocjacji.
       
      KONTAKT: 885-242-365
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj