Skocz do zawartości

Zdjęcie

bizon, fahr claas czy new Holland

183 odpowiedzi na ten temat

#101 Share PawelJanowski

PawelJanowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 15:51

bizon, fahr claas czy new Holland A jak byś przerobil na rekordowskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
bizon, fahr claas czy new Holland Dzisiaj, 13:03
  •  

#102 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 16:03

wole od stara

ale i tak bizon jest na sprzedaż prawdopodobnie po następnych żniwach idzie na sprzedaż albo do żniw się zobaczy jak z pieniędzmi będzie

#103 Share PawelJanowski

PawelJanowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 19:39

bizon, fahr claas czy new Holland http://olx.pl/i2/ofe...tml#:87bd45d9ee
Co myślisz o takim claasie

#104 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 19:58

trochę heder za duży najlepszy by był 3,60 kombajny ogólnie warte uwagi ale ja bym szukał wersji 75 bo mają rurę hydrauliczne

a masz części w okolicy do claasa ?

#105 Share PawelJanowski

PawelJanowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 20:45

bizon, fahr claas czy new Holland Jeśli chodzi o części to nie będzie problemu nie znalazłem żadnego 75 z hydrauliczną rurą są same z ręczną tylko w claasach nie ma łożysk na klawiszach tylko drewniane panewki i jak one się sprawują?

#106 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 21:00

bizonem to sie smiga bez hamulcow wiec sie przejmuj zbytnio jeszcze pare sezonow pokosisz i nabiezesz wprawy pozd

#107 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 21:18

Jeśli chodzi o części to nie będzie problemu nie znalazłem żadnego 75 z hydrauliczną rurą są same z ręczną tylko w claasach nie ma łożysk na klawiszach tylko drewniane panewki i jak one się sprawują?

wersja 75 w większości ma hydrauliczną rurę patrz tuhttp://olx.pl/oferta...html#dd735fb38d

a  miałem takie w 487 i bezobsługowe nic się nie działo z nimi te klocki są nasączone specjalną żywicą czy coś

bizonem to sie smiga bez hamulcow wiec sie przejmuj zbytnio jeszcze pare sezonow pokosisz i nabiezesz wprawy pozd

bizonem planuje max jeszcze jeden sezon kosić chyba że jesteś chętny na bizona to kontakt na priv

Edytowany przez Rolnik2517, 01 wrzesień 2015 - 21:19.

#108 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 01 wrzesień 2015 - 21:19

@PawelJanowski, ja mam dwa mercatory, 70 i 75. Jak coś to oba są na sprzedaż.

Panewki na wytrząsaczach sprawują się bardzo dobrze. Jak są luzy to kasujesz je wyjmując blaszane podkładki lub je delikatnie przyszlifować. Na luz boczny też jest sposób aby zlikwidować jak coś.`

Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#109 Share PawelJanowski

PawelJanowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 21:26

bizon, fahr claas czy new Holland A jaka cena mercatorow?

#110 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 01 wrzesień 2015 - 21:34

Przed żniwami na olx mercator 70 był wyceniony na 22500zł wiadomo że do negocjacji. 75 to nie wiem ile ojciec by teraz wycenił. Jest młodszy niż 70, ma hydrauliczną rurę, sinik Mercedesa, heder 3,6m i może mieć stół do rzepaku z elektryczną kosą boczną. Kwestia dogadania.

Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 22:19

dzieki za bizonka juz go przerabialem jakis czas temu zo56 1990r sprawdzony sprzet sprawowal sie naprawde super kiedys to nawet za sezon do 100hektarow golil poz

#112 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 22:51

zastanow sie dobrze czy na pare hektarow jest sens pchac sie w starego zmeczonego mercatora z lat 70? u mnie jest chlop ma senatora skarbonka bez konca na rzepakach ukrecil os odrzutnika slomy, senator przestal tydzien wszyscy pokosili w pszenicy na koniec urwal sie wytrzasacz i tak ma zawsze cos a to pasek tez trzeba szukac jezdzic czekac a w rzniwa to trzeba kosic a i ten kombajnik ma tylko na 25h jak jest dobry bizon to robota idzie a w razie jakiej awari czesci w kazdym sklepie sam to przerabialem to wiem rozumiem claas ale cos nowszego i tez go trzeba dobrze przejzec powymieniac lozyska paski i inne rzeczy zeby kosic a nie stac . chyba ze kapitalny remont przez zime zrobisz pozd

#113 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 05:12

Taki sam sens jak stary zmęczony Bizon :)

#114 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 06:57

tylko ze starego zmeczonego bizona naprawisz za chwile i za pare zloty, a zmeczonego mercatora zniwa przeleca a dalej czesci bedziesz szukal albo zaplacisz tyle ze glowa boli pozd

#115 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 09:28

zenek_19 ma rację bizon to bizon , zmiana na zachodni wytelepotany  to tylko kłopoty , każdy kombajn się psuje nie ma reguły czy bizon więcej być może ale taniej się go naprawi a jak jest przeglądany z roku na rok to żniwa przelata bez problemu , w czym mercator jest lepszy od bizona kabiny pewnie też nie ma heder czasami 3 metrowy 4 wytrząsacze , bizony mają lepsze hedery , nagarnie się wszystko wygoli po samej ziemi , czy groch czy położone zboże , na bizony nie ma ceny można kupić w niezłym stanie i za nieduże pieniądze jak się poszuka , na zachodnich zarabiają tylko ludzie którzy je sprowadzają i przeważnie maja też części bo to schodzi , a co ma nabywca robotę kłopoty i pustą kieszeń

#116 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 14:27

ale zrozum że do bizona części są słabej jakości i co stego że zrobisz go jak za dwa lata znowu a claasa zrobisz to pochodzi ta części minimum 5 lat tylko że musi być oryginał no i wiadomo że będzie z dwa razy droższa 

#117 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 16:12

@zenek_19, pojęcia nie masz o czym piszesz. Za darmo nie chce tych tanich części. Dolicz do zakupu części przestój kombajnu oraz koszt pojechania po te części do sklepu w zależności ile razy będziesz jeździł po tą samą część. Jest takie powiedzenie: biednego nie stać na tanie rzeczy.

Mamy Mercatory o 2005r. Jakoś zawsze dało się wykosić do samej ziemi i to nawet położony groch. Więc kiepski argument. Nie zdarzyło się też aby naprawiana lub wymieniana  część zepsuła się ponownie. A o ceny części do Mercatorów dowiadujcie się w innych sklepach niż Korbanek, wcale nie są takie wysokie jak na ich jakość. A co do dostępności to kwestia regionów , ale mając samochód, internet i telefon nie widzę żadnego problemu oprócz lenistwa i ograniczenia wiedzy do wszechwielkiego BIZONA.

#118 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 18:09

kamil mercator dobrze ze ty sie tak super znasz i masz POJECIE do opowiadania bajek juz wiem dlaczego bo pewnie co zniwa klepiesz i napawasz te swoje mecatorki wiem elektrody sa tanie w porownaniu do orginalnych czesci claasa cos ci sie pomylilo to nie claas z 90 lat tylko 70lata wiec go tak nie reklamuj jaka to super maszyna no chyba ze sprzedajez, pojecia nie mam bo jak mielismy bizon zo56 z 1990r to chodzil jak rakieta wiec nie napawalismy go bo byl bezawaryjny pozdrawiam wszystkich realnie myslacych

#119 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 18:53

Dobrze że ty wiesz lepiej co ja w domu robię :) I to wszystko? Czekam na dalsze twoje wypowiedzi :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 19:28