PawelJanowski

bizon, fahr claas czy new Holland

Polecane posty

STANK    15

z tych co wymieniacie żaden nie jest lepszym kombajnem od bizona , jaki jest sens kupić New Hollanda i kłaść części od bizona skoro te części to taki szmelc , i po co martwić się o części do NH , Mercatora , Deutza przecież są bezawaryjne podobno , nie znam tych wszystkich kombajnów o których piszecie tak dobrze żeby o nich wszystko wiedzieć , wiem że do NH 8050 od bizona kompletnie nic nie pasuje 8040 podobnie powiedział mi o tym facet który ma taki kombajn nawet łożysko się żadne nie nada tyle wiem ,przy NH nie jest silnik Deutza tylko Forda albo iveco , do jakiegoś modelu starszego NH podobno coś się dopasuje od bizona , kombajn ma kosić a nie się podobać , żniwa trwają 2 tygodnie i kombajn wraca pod dach , na gospodarstwo do 30 ha uwzględniając cenę zakupu naprawy ewentualne koszta poniesione najlepsza alternatywa jest bizonek , Rolnik 2517 napisz umotywuj to dlaczego na 100% nie kupił byś bizona teraz,dlatego że są na rynku inne marki a wcześniej nie było  ,podaj konkrety , powiem ci że ja miałem bizona zmieniłem na JD i wcale d--y tam nie urwał pewnie  sprzedam  i wrócę   do bizona ,czym kto woli robić  rzecz gustu i wolna wola

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

bizona 56 nie kupie bo ma słaby układ napędowy słabe półosie i słabe  hamulce ( naszczęście u mnie nie pękła jeszcze ani jedna ) i belka nad skrzynią biegów która przeszkadza w wymianie mechanizmu różnicowego żeby coś wyjąć z skrzyni trzeba się nakombinować ogólnie spalanie bizona nie jest złe ale podłóg e 514 to bizon to pijak czytałem na forum  forschnita że  e 514 silnik 4 ifa przy hederze 4,20 z sieczkarnią przy plonie 8 ton z hektara pali od 11 do 12 litrów to tyle bizon bez sieczkarni pali i plon z hektara 6 ton

jeszcze bym się skusił na rekorda ale to drogi kombajn za rekorda mam MDW e 514 niebieskiego z silnikiem perkisa i 1500 MTG gdzie bizon ma dwa razy tyle nastukane

a ty jakiego masz JD ?

Edytowano przez Rolnik2517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

NH 80XX miały silniki mercedesa,perkinsa,iveco i forda co do tych starszych nie wiem

Edytowano przez Rolnik2517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

w new hollandzie 1530 i 1540 występowały silnika deutza i są lepsze niż fordowskie.ja mam new hollanda 1530 z silnikiem fordowskim to jedyny problem jaki z nim miałem do uszczelnienie wału na wyjściu a poza tym kombajn godny polecenia i sądzę że będzie lepszym wyborem niż bizon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

Rolnik2517 uważasz że niemiec czy francuz sprzeda kombajn po przeglądzie i przygotowany do sezonu , i że jak się kupi to nie trzeba nic dołożyć  , przeszło tydziestoletnie kombajny mają po 3-4 tysiące godzin i z której strony by nie patrzeć trzeba jeszcze dołożyć bo handlarze raczej domyją go tylko , trochę pojeździłem trochę oglądałem im lepszy stan kombajnu tym cena cho cho cho , a jak kombajn taki taki sobie to też ładnie cenią  dopiero jak im wytkniesz co trzeba naprawić trochę inaczej gadają , wcale nie tak łatwo coś kupić , można się naciąć ,a czy ja kupiłem wyeksplorowany , po prostu zacząłem kosić JD nie był dobrze przygotowany bo zakupiłem tuż przed żniwami bałem się uszkodzeń żeby   nie narobić sobie kosztów  nie było czasu już na naprawy i przeglądy  , dałem sobie spokój a pokosiłem bizonem bo jeszcze był u mnie  , i teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłem kupując JD i czy nie lepszy byłby bizon , bizon się psuł ale był tani w naprawie , JD będzie się psuł ale to już są koszta większe , a chodzi o to samo czyli o skoszenie zboża a bizon nie zrobi tego gorzej podsumowując ten sezon na + byłby bizon , za JD przemawia tylko to że ma hydraulicznie rozkładaną  rurę wyładowczą większy zbiornik i nie trzeba czyścić chłodnicy  poza tym nie ma zbytnio wielkiej różnicy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

czyli nie kosiłeś jeszcze JD ? jaki to model napisz coś więcej o nim

akurat forschnita e 514 łatwiej kupić w "lepszym stanie" wiadomo że coś tam trzeba dołożyć

ja oglądałem claasa dominatora 76  to trup był a pieniędzy chcieli że dwa bizony w dobrym stanie by może starczyło

wiem że bizona można naprawić taniej ale pisałem już w tym temacie że do bizonów robią coraz gorsze części i nieraz nie warto kupować nowych tylko na złomowisko z bizonami i poszukać oryginalnych części

PawelJanowski

ten bizon nawed wart uwagi a ile nim będziesz kosił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

ja też mam 15 hektarów w tamtym roku bizon pokosił 50 hektarów a w tym roku 40 hektarów przez awarie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387
STANK    15

dobrze kombinujecie rekord będzie dobrą alternatywą  , jeśli już tak bardzo super 56 się sprzeniewierzył ,

ten mój JD to 1065 taki średni kombajn jak na mój areał  to taki najodpowiedniejszy by był ,trochę kosiłem na tyle że go wypróbowałem  , co mogę o nim napisać , jak trzeba by z dwa trzy sezony kosić żeby ocenić maszynę jak się będzie sprawowała , w tym roku dostał czerwoną kartkę i zjechał z pola bo był nie przygotowany , rozglądając się za kombajnem myślałem nad rekordem nawet oglądałem w lubelskim niebieskie rekordy ale to wraki były , a potem trafił się ten JD i wziąłem bo nie było już czasu się zastanawiać , 514 Forsznita ma gość na sąsiedniej wsi MDW zielony na perkinsie ale dał za niego grubo ponad 60 tys to ładny kombajn w dobrym stanie widziałem go w akcji a te zwykłe 514 to że nie za bardzo ,

 jeśli kosicie na usługach to szukajcie kombajnu który ma 5 wytrząsaczy tj .bizon rekord  , forsznit ma chyba 4 , ale szersze , claas dominator 86 to wtedy idzie robota bo są wydajne ,każdy kupuje dla siebie na swoje potrzeby , bizon tańszy w zakupie ,lepszy dostęp do części i tańsze , claasy i inne droższe przy zakupie drogie części nie zawsze jest zamiennik czy nawet używka pokombinujcie na pewno coś sobie wybierzecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

taki JD jak twój mi  się  marzy tylko 1075  :wub: jak nim będziesz  więcej kosił  to zmienisz zdanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj