Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z podnośnikiem EHR FENDT 824

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ranczo1318

ranczo1318

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 20:40

Koledzy mam problem z podnośnikiem w Fendt 824 Favorit 2000r. Ogólnie nie wyświetlają się żadne błędy jednak gdy ciągnik pracuję podnośnik ciągle pulsacyjnie podnosi góra-dół tak po dwa centymetry obojętnie jakie jest obciążenie. Gdy podniosę jakąś ciężką maszynę i go zgaszę nic nie opada. Dzieje się tak tylko przy włączonym silniku. Sprawdzałem już siłowniki i są ok, taż sprawdzałem czujniki w sworzniach od cięgieł dolnych które podobno za to odpowiadają i nic. Czy może ktoś mi doradzi lub miał już taki problem....?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z podnośnikiem EHR FENDT 824 Dzisiaj, 19:51
  •  

#2 Share krzysztof898

krzysztof898

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 21:04

Witaj. Sprostowanie małe, gdyż czujniki na dole w cięgnach nie są od tego, one są od regulacji siły uciągu, od regulacji wysokości jest czujnik pozycji od góry podnośnika na wtyczkę 3piny, miałem kiedyś przypadek że kulka na końcu była ułamana i robił takie głupoty. Do sprawdzenia:

podnieś podnośnik na środek zakresu i gdy zacznie wariować odepnij wtyczkę od czujnika pozycji podnośnik powinien przestać wariować i działać. Jeżeli tak się stanie uszkodzony owy czujnik, można pokusić się o jego naprawę.

Elektronika  Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Naprawy Sterowników, Liczników, Modułów, czujników itp

#3 Share ranczo1318

ranczo1318

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 sierpień 2015 - 21:31

Witaj kolego, możesz wytłumaczyć dokładniej gdzie znajduje sie ten czujnik? Czy znajduje sie on pod kabiną tam gdzie jest kilka czujników z wtyczkami? Jak tak to który to jest czujnik?

#4 Share Czeslaw123

Czeslaw123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 wrzesień 2015 - 20:22

Witam, ja niestety również mam problem z podnośnikiem przy moim 312. Otóż kiedy mam zawieszoną maszynę, a dźwignia EHR jest w pozycji podnoszenia to podnośnik opuszcza się tak o około 2 cm i podnosi i tak co około 20 sekund. Kiedy maszyna jest zawieszona a dźwignia EHR jest w pozycji stop to maszyna opada (kiedy ciągnik jest odpalony i kiedy jest zgaszony). Dodatkowo kiedy zamknę zawór dźwignią z czujnikiem za kabiną to maszyna i tak opadnie. Proszę o jakąś pomoc, może chciaż podpowiedź. Dodam, że z ciągnika nic nie kapie, jest suchy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share krzysztof898

krzysztof898

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 03 wrzesień 2015 - 20:32

Rozbierz elektrozawory od podnoszenia i opuszczania z tyłu ciągnika, istnieje wysokie prawdopodobieństwo że cóż mogło podejść pod nie i się nie domknęły,

lub też już nie trzymają uszczelnienia, ale zacznij od najprostszego.

Elektronika  Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Naprawy Sterowników, Liczników, Modułów, czujników itp

#6 Share Czeslaw123

Czeslaw123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 wrzesień 2015 - 20:48

Problem z podnośnikiem EHR FENDT 824 krzysztof898

Ja właśnie myślałem, żeby zamienić cewki od podnoszenia i opuszczania bo chyba są takie same, ale najpierw zrobię tak jak napisałeś.

#7 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 04 wrzesień 2015 - 08:04

Nie są takie same...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Czeslaw123

Czeslaw123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 20:56

Koledzy, problem z podnośnikiem udało mi się rozwiązać (śiłowniki w środku były źle złożone, być może wada fabryczna, być może działania poprzedniego właściciela). Wystąpił jednak teraz inny problem raczej czysto elektryczny. Wstając z fotela (z zaciągniętym lub niezaciągniętym ręcznym) włącza się błąd 04.1.78. ''Usterka trybu uruchamiania przełącznika fotela dla trybu sterowania za pomocą pedału.'' i uniemożliwia on korzystanie z pedału gazu i z kulki, gdyż jakby wyłącza się TMS. Można tylko jechać w trybia przełączania zakresów kulką przy jednoczenym dodawaniu nożnie gazu ( wyłączony TMS). Stąd moje pytanie, czy może spotkał się ktoś z podobnym problemem, albo czy zna możliwą przyczyne tego problemu?