ranczo1318

Problem z podnośnikiem EHR FENDT 824

Polecane posty

ranczo1318    0

Koledzy mam problem z podnośnikiem w Fendt 824 Favorit 2000r. Ogólnie nie wyświetlają się żadne błędy jednak gdy ciągnik pracuję podnośnik ciągle pulsacyjnie podnosi góra-dół tak po dwa centymetry obojętnie jakie jest obciążenie. Gdy podniosę jakąś ciężką maszynę i go zgaszę nic nie opada. Dzieje się tak tylko przy włączonym silniku. Sprawdzałem już siłowniki i są ok, taż sprawdzałem czujniki w sworzniach od cięgieł dolnych które podobno za to odpowiadają i nic. Czy może ktoś mi doradzi lub miał już taki problem....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Sprostowanie małe, gdyż czujniki na dole w cięgnach nie są od tego, one są od regulacji siły uciągu, od regulacji wysokości jest czujnik pozycji od góry podnośnika na wtyczkę 3piny, miałem kiedyś przypadek że kulka na końcu była ułamana i robił takie głupoty. Do sprawdzenia:

podnieś podnośnik na środek zakresu i gdy zacznie wariować odepnij wtyczkę od czujnika pozycji podnośnik powinien przestać wariować i działać. Jeżeli tak się stanie uszkodzony owy czujnik, można pokusić się o jego naprawę.


Elektronika  Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Naprawy Sterowników, Liczników, Modułów, czujników itp

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ranczo1318    0

Witaj kolego, możesz wytłumaczyć dokładniej gdzie znajduje sie ten czujnik? Czy znajduje sie on pod kabiną tam gdzie jest kilka czujników z wtyczkami? Jak tak to który to jest czujnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeslaw123    0

Witam, ja niestety również mam problem z podnośnikiem przy moim 312. Otóż kiedy mam zawieszoną maszynę, a dźwignia EHR jest w pozycji podnoszenia to podnośnik opuszcza się tak o około 2 cm i podnosi i tak co około 20 sekund. Kiedy maszyna jest zawieszona a dźwignia EHR jest w pozycji stop to maszyna opada (kiedy ciągnik jest odpalony i kiedy jest zgaszony). Dodatkowo kiedy zamknę zawór dźwignią z czujnikiem za kabiną to maszyna i tak opadnie. Proszę o jakąś pomoc, może chciaż podpowiedź. Dodam, że z ciągnika nic nie kapie, jest suchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz elektrozawory od podnoszenia i opuszczania z tyłu ciągnika, istnieje wysokie prawdopodobieństwo że cóż mogło podejść pod nie i się nie domknęły,

lub też już nie trzymają uszczelnienia, ale zacznij od najprostszego.

 


Elektronika  Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Naprawy Sterowników, Liczników, Modułów, czujników itp

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeslaw123    0

Koledzy, problem z podnośnikiem udało mi się rozwiązać (śiłowniki w środku były źle złożone, być może wada fabryczna, być może działania poprzedniego właściciela). Wystąpił jednak teraz inny problem raczej czysto elektryczny. Wstając z fotela (z zaciągniętym lub niezaciągniętym ręcznym) włącza się błąd 04.1.78. ''Usterka trybu uruchamiania przełącznika fotela dla trybu sterowania za pomocą pedału.'' i uniemożliwia on korzystanie z pedału gazu i z kulki, gdyż jakby wyłącza się TMS. Można tylko jechać w trybia przełączania zakresów kulką przy jednoczenym dodawaniu nożnie gazu ( wyłączony TMS). Stąd moje pytanie, czy może spotkał się ktoś z podobnym problemem, albo czy zna możliwą przyczyne tego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ClaasDominator
      Witam serdecznie mam taki problem Fendt 818 Vario w czasie pracy odcina czasmi TMS .Zaczelo sie od tego ze przyciskiem na pulpicie nie załaczalo TMSa  ale ale tym przyciskiem z pedalu jazdy bylo ok . teraz w czasie pracy calkowiecie odcieło tmsa . wyskoczył bład i taka wajcha narysowana. Prosze o jakies podpowiedzi .Uprzejmie z góry dziekuje i pozdrawiam
    • Przez stanrol
      Witam. Mam problem z ciągnikiem. Zapala się błąd 4.1.45 który mówi że jest uszkodzony czujnik obrotów zębnika stożkowego. Czujnik wymieniony na nowy tzn sam środek, obudowa została stara bo trzeba olej spuszczać. Niestety błąd dalej się wyświetla,  od razu po przekręceniu zapłonu wchodzi w tryb awaryjny i wyświetla błąd. Bezpieczniki przejrzane nawet te w środkowym słupku, wtyczka od czujnika rozebrana,kable przejrzane na tyle ile się dało.  Co może być przyczyną.
    • Przez JaskoDeere
      Od pewnego czasu zaczałem zmieniać swoją wiare w stronę innego odcienia zieleni i czerwonych felg. Z racji tego, ze potrzebuję ciągnika, ktory jest bezawaryjny komfortowy i mało pali postanowiliśmy zakupić Fendta 828 Vario TMS. Chciałbym zapytać na tym forum co o nim sadzicie, ile pali, jak jest z serwisem.
       
      Liczę na jakąś odpowiedź z waszej strony. Pozdrawiam J.D. B)
    • Przez nowyrolniks
      Witam,
      niedawno zakupiłem ciągnik Fendt Com 2 i mam problem. Nie mogę zaprogramować przycisków Go i End.
      Próbuję i próbuje ale nic mi nie wychodzi.
      Dlatego proszę Was o pomoc. Co i jak muszę zrobić żeby w końcu udało mi się je zaprogramować.
       
      Z góry dziękuję za każdą pomoc.
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Marcinppppp
      Witam chodzi mi o wyliczenie podkładek pomp i teraz tak .np.120.3-127+0.34=-6.36
      Numer EP, wysokość pompy i odchyłka...ale za duży wynik nie ma takiego w tabeli podkładki


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj