Skocz do zawartości

Zdjęcie

czas siania

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share damian4dz

damian4dz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 21:06

czas siania Mam pytanie związane z sianiem poniewaz mój tata mówi że po orce do siania trzeba co najmniej odczekać 1 tydzień. A czy ktoś z was praktykowal sianie od razu po orce??? I jak ze zbiorami potem???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czas siania Dzisiaj, 13:52
  •  

#2 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 17 sierpień 2015 - 21:16

czas siania Ja zawsze orze, uprawiam i sieje od razu. Nie widzę różnicy w sianiu w świeżą orke, a w odleżaną. Napewno łatwiej uprawiać świeżą glebę niż zaschniętą. Zwłaszcza w takie suche lata.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#3 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 21:42

czas siania

Warto poczytać na temat orkowego systemu uprawy zamiast zakładać temat na forum. Po orce siewnej gleba powinna odleżeć odpowiedni okres czasu zależny od tego, co będziesz siał. Szczegóły znajdziesz zarówno w metodykach integrowanej ochrony roślin jak i na tym forum.

Kolega master nie napisał, jakie zboże sieje zaraz po orce. Z żytem taki numer nie przejdzie bez echa (zniżki plonu).

Edytowany przez a1fe26c2, 17 sierpień 2015 - 21:45.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#4 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1702 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 05:54

czas siania albo trzeba po orce zagęścić glebę wałem pierscieniowym zaczepionym do pluga
ZETOR TEAM

#5 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 18 sierpień 2015 - 07:05

czas siania

Warto poczytać na temat orkowego systemu uprawy zamiast zakładać temat na forum. Po orce siewnej gleba powinna odleżeć odpowiedni okres czasu zależny od tego, co będziesz siał. Szczegóły znajdziesz zarówno w metodykach integrowanej ochrony roślin jak i na tym forum.

Kolega master nie napisał, jakie zboże sieje zaraz po orce. Z żytem taki numer nie przejdzie bez echa (zniżki plonu).

Fakt, nie napisałem. Sieję tak wszystko łącznie z rzepakiem oprócz żyta bo go nie uprawiam. Po orce 2x bronowanie na ukos i jest mocno ubite pole.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 18 sierpień 2015 - 07:47

czas siania

Ja sieję zwykle minimum 2 tygodnie po orce ale w tym roku tylko pod żyto zaoram prędzej. Pod pszenżyto i kawałek pszenicy będę uprawiał od razu po orce i siew mniej więcej po dwóch dniach, obawiam się po prostu że nie uda mi się doprawić pola przez posuchę.

#7 Share APT

APT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 10:05

czas siania

jak jest sucho to na drugi dzień bronowanie, potem siew wirnikową i wtedy są najlepsze wschody (dotyczy się rzepaku) dla pszenicy najlepiej odczekać chwilę ale trzeba łapać wilgoć bo rok temu niejeden przesiewał bo przespał

8 ton musi być, 9 jest dobry rok, 10 jest przyjemnie, 14 był rekord po warzywach full ochrona, nawożenie i pogoda :)

#8 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 19 sierpień 2015 - 16:22

czas siania

Ja mam taką ziemię, że albo zaoram i czekam 3 tygodnie - przejdzie parę deszczy to zmoczy i wtedy uprawa i siew albo druga metoda oram i od razu uprawa i siew. W plonach różnicy nie zauważyłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share rudi0018

rudi0018

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 05:37

czas siania

Gleba powinna odleżeć pod zboża ozime, ale w takim roku jak ten, gdzie susza panuje od lipca, nie ma opcji aby zaorać pole wcześniej. Ja czekam na deszcz i dopiero będę orał a myślę, że jak ziemia odleży jakiś tydzień lub dwa też wystarczy.