Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowości w rolnictwie, itp.

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mariush314

mariush314

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 19:45

Witam wszystkich,
Od dłuższego czasu śledzę sobie nasz rynek maszyn rolniczych, fora rolnicze i z tego co zauważyłem trudno w naszym polskim internecie znaleźć jakąś sensowną stronę, na której można by poczytać albo pooglądać różne nowinki związane z rolnictwem. Mam tutaj na myśli różnego rodzaju testy maszyn, wyniki badań naukowych, testów polowych, ciekawe nowe rozwiązania.
Z rozmów z wieloma róznymi rolnikami wynika, że oni szukają takich rzeczy, chcą być na czasie i wprowadzać ciekawe rozwiązania do swoich gospodarstw, ale dużo rzeczy trudno po prostu znaleźć.
Co myślicie o stworzeniu takiej strony? Czy interesowałyby was takie rzeczy?
Z tego co czytam po różnych wątkach to przewijają się tutaj tego typu rzeczy, ale raczej trudno coś znaleźć jak się szuka czegoś konkretnego. Także chętnie posłucham waszych opinii:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowości w rolnictwie, itp. Dzisiaj, 12:03
  •  

#2 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 20:05

jest tego dużo w necie, ale chętnie bym poczytal jeli forma była by przystępna a nie setki reklam jak tu, że aż stary komp sie zawiesza i jeszcze ten wyskakujacy sawicki juz sobie mogli darowac jego foto.

#3 Share mariush314

mariush314

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 20:49

Jak najbardziej się zgodzę, że jest tego sporo. Nie mniej moim zdaniem przeważają treści typu: "nowy ciągnik takiego producenta" "nowa prasa innego producenta". Sam pracuję w branży maszyn rolniczych, głownie działalność badawczo-rozwojowa. To czego mi brakuje w sieci to informacji o maszynach taki jak na przykład ten wózek:  to pierwsza rzecz jaka mi przyszła do głowy.

Mógłby ktoś przenieść wątek do działu informatyka, nie zauważyłem gdzie to wrzucałem;/

Edytowany przez mariush314, 17 sierpień 2015 - 21:27.

#4 Share mariush314

mariush314

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 19:20

Nowości w rolnictwie, itp. Kolega wspomniał, że jest tego dużo w necie, a moglibyście podać przykłady jakiś stron na których takie informacje są?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share l-uK-4sz

l-uK-4sz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 18 maj 2016 - 18:38

Właśnie założenie takiej strony byłoby strzałem w 10 !!! :) Z pewnościom zyskałaby w krótkim czasie na popularności o ile tak jak mówicie znajdowałyby się tam nowinki , testy i opinie o maszynach rolniczych .

#6 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 29 maj 2016 - 15:15

Jest setki, żeby nie powiedzieć tysiące takich stron i dziesiątki powstają nowych codziennie. Obecnie jest tego wg mnie za dużo. Jeśli ktoś nie potrafi znaleźć to nic mu nie da kolejna wśród tysięcy. Problem tkwi w odpowiednim szukaniu, czy konkretnie w znalezieniu, ale to już problem tych osób.

Co do "sensowności" - bardziej nazwałbym to braku obiektywnych danych i badań naukowych to już inna kwestia i tu faktycznie jest luka. Tylko jest pewien problem, bo takie badania kosztują i jeśli są sponsorowane to niestety brak im obiektywności a czasami nawet znamion naukowości.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#7 Share kuba1625

kuba1625

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 październik 2016 - 17:15

Nowości w rolnictwie, itp. Ile zarabia rolnik?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 15 październik 2016 - 13:48