Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z gruberem - czy wy też tak macie?

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share cyprian1219

cyprian1219

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 11:49

No to przy 2 jeździe zobacze z podniesionym wałem a talerze i tak są uniesione.

Co to znaczy, że zagłębial się nie równo? z podnosnikiem wszystko w porządku?
Kolejna sprawa, waga raczej nie wiele tu ma do rzeczy, bo pługi 2 czy 3 skibowe to ile ważą? koło 300 kilo i ziemię ryja.

To znaczy że 4 weszły głęboko a prawa była w powietrzu a za 5 metrów prawa weszła a lewa wyskoczyła, a jeszcze później wszystkie weszły no i na koniec cały wyskoczył... podnośnik wypoziomowany, wszystko ok po za wyciekiem  ^^. Zobacze jeszcze włożyć od spodu jakieś bolce żeby usztywnić wał na wysokości i go troche uniosę.

Słupice nie mają jakiejś regulacji kąta natarcia , np. drugiego otworu w który można przełożyć śrubę zabezpieczającą tak aby dolna część słupicy była bardziej "podana" do tyłu? Jeśli jest taka możliwość to może warto by było wykonać takie otwory? Jak jest sucho to może nie wchodzić ale normalnie to powinien wejść nawet przy takiej niskiej masie. W zasadzie jeśli go "sześćdziesiątka" podniesie to strach go za bardzo obciążać...

Nie można ich w żaden sposób regulować można tylko odwrócić.

A takie jeszcze pytanie, czy to że ciężko wchodzi może być winą ścinaczy lub samych łap, a dokładniej ich rodzaju, sąsiad przy swoim firmy rolmako ma krótsze ścinacze pod innym kątem i przy łapach ma dłuższy czubek, w innym krztałcie.

Edytowany przez cyprian1219, 18 sierpień 2015 - 11:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z gruberem - czy wy też tak macie? Dzisiaj, 21:55
  •  

#22 Share grzesiek88

grzesiek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko dookoła tego tematu:)

Napisany 18 sierpień 2015 - 16:34

moim zdaniem masz za bardzo pochylone talerze do poziomu, jak jedną stronę wsadzisz to ci drugą wyrywa i tak non stop będzie. ustaw je bardziej w pion i daj trochę mniejszy kat natarcia i zobacz jak będzie szło

#23 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 18 sierpień 2015 - 18:07

Wału nie musisz podwieszać bo i po co, skoro ma tyle dociążenia na górze. Podnieś talerze przynajmniej o jeden otwór. Jak masz wątpliwości czy problem leż po stronie łap, to na polu po prostu odepnij górny łącznik, podnośnik maksymalnie w dół i rusz do przodu, powinien bez problemu zagłębić się w glebie. Gdyby tylko rysował po powierzchni bo jest za twardo, ja pokusiłbym się o wywalenie ścinaczy, z samymi dłutami i przy dobrym ustawieniu powinien rwać zabezpieczenia słupic ale nawet w twardą suchą ziemię wejdzie

#24 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 19 sierpień 2015 - 20:06

Tylko jaki będzie efekt pracy samymi dłutami - agregaty bez podcinaczy mają więcej redlic przy tej samej szerokości. Niestety podcinacze trzymają agregat na wierzchu, jest sucho i nic się nie poradzi - sam tego dzisiaj doświadczyłem pomimo "słusznej" wagi agregatu. W zasadzie to żałuję że kupiłem agregat z podcinaczami - lepszy byłby na samych redlicach sercowych...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 19 sierpień 2015 - 20:37

Efekt nie bedzie gorszy, "sercówki" nie są aż tak wąskie jak dłuta. Ja w zeszłym roku wszystkie pola miałem uprawione na samych sercowych i efekt wcale nie był zły, wsiewałem w to poplon poznaniakiem bez najmniejszych problemów. I ten sam poplon (łubin do kolan) likwidowałem w ten sam sposób, na wiosnę spokojnie mogłem w to siać zboże siewnikiem z redlicami stopkowymi.

#26 Share mati8991

mati8991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 14:52

a próbowales przestawiac na łaczniku otworu przy maszynie i ciagniku ??? moze masz wieszaki niewypoziomowane ?  a jakbys spróbował dac na tryb pływajacy i zobaczył czy wogóle wchodzi i jak głeboko ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share KILEROS

KILEROS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 09 wrzesień 2015 - 11:38

witam , mam gubera Euro-masz ma oddzielna regulacje wału i tależy niezależną od ramy ,no i jest ciężki 60 nie da rady go ruszyć bo przód w górę idzie , szerokośc 2,20 pracuje z nim traktor DF agroplus 100 mam ziemie 1 klasy i w tym roku było sucho to nawet sąsiedzi  pozyczali bo pług nie wchodzi ,a gruber daje rade no i po nim bronować nie trzeba ,wiec same zalety , jedyny problem to występuje na polach gdzie miałem powaloną mieszanka składającą sie z pszenicy ozimej owsa i jęczmienia jak jest niedokładnie wykoszone i pozostała nieścięta łąta po zbozu,to w tych miejscach niestety sie pcha w tym roku właśnie dużo takiej mieszanki miałem kombajn  skosił same kłuski i musiałem bronami przed gruberowaniem i palić nadmiar bo nie szło robic może jak by gruber miał rzad talerzy tnących przed grżadzielami to by  i w takim wypadku problemów nie było.Ja w moim agregacie mam talerzeże z zebami i wydaje mi sie że to lepsze rozwiązanie ,pracuje sprzetem od 2 lat i uważam ze do podorywki i uprawy nie ma bardziej uniwersalnego sprzętu , jak nadmieniłem trzeba kombajniste przypilnować żeby dokładnie kosił i jest super git .Koleg który założył wątek chyba jednak ma problemy z regulacja albo coś nie w porządku z hybrauliką traktora innego wyjścia nie ma