rzymek98

Prasa John Deere 550 Informacje

Polecane posty

rzymek98    6

Witam wszystkich użytkowników AF. Panowie ile jest potrzebne wyjśc hydraulicznych do tej prasy ? Na czym polega zbijanie hudrauliczne ? Cały czas musi ciągnik nabija docisk czy tylko raz ? W przypadku siatki jak jest ona podawana i jak jest ucinana ?  Czy ciagnik o mocy 75 km wystarczy do niej ? :D z Góry dziękuje za odpowiedź :P Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Jak masz hydrauliczny podbieracz to 4 wyjścia jak nie to 2. Docisk jest hydrauliczny zamykasz klapę robi się ciśnienie a dalej to już pasa sama sobie reguluje i robi ciśnienie. Siatka podawana hydraulicznie i ucinana nożem. 75km starczy do tej prasy ale wszystko zależy od zbicia. 


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jest  już kilka  tematów  o tych prasach, nowy  niepotrzebny .

np

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/28905-prasa-john-deere-550/

 

a  tu  cały dział 

http://www.agrofoto.pl/forum/forum/419-prasy-roluj%C4%85ce-john-deere/

 

 

w podbieraczu  są  siłowniki  jednostronne  i jedno  wyjście  jest potrzebne do podbieracza...

 

 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

W podbieraczu mam silownik dwustronny w 550, wiec trzeba 2 wyjscia na podbieracz, 2 na klape - w sumie 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Zgadza się niektóre miały podbieracz z siłownikiem dwustronnego działania jedne z jednostronnego. Jak zamykasz klape robisz ciśnienie a dalej prasa sama sobie dobija takie jak powinno być jak zaczyna balot. 


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

Mam Problem z Siatką w 545 nie ucina jej równo jest nieraz nawet do 50 cm różnicy między jedną a drugą stroną. I na bardzo suchej słomie nie zawsze obwiąże bele tylko siatke wciągnie do komory i zrobi z niej rulon na samym dole. W efekcie bela zostaje nie obwiązana. Miał ktoś taki przypadek ? W czym może leżeć problem ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawe5    2

@miłosz jak zamykamy klapę prasy siłownimk nie wytważa ciśnienia tylko zamyka zamki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Jak nie wytwarzamy ciśnienia. Musi być ciśnienie bo inaczej zapomni ze sprasujesz jedynie jakieś papucie jak po polskiej no chyba ze takie robisz. Bez tego pasów nie napnie nawet i zgniatać nie będzie. Zamykasz robi się ciśnienie ruszasz zaczyna zwijać i ciśnienie dobija do określonego zaworem w prasie zobacz na manometr to będziesz widział ze robi ciśnienie chyba ze masz taki sprzęt ze nie da rady wytworzyć ciśnienia żeby zegar ruszył :)


Mam Problem z Siatką w 545 nie ucina jej równo jest nieraz nawet do 50 cm różnicy między jedną a drugą stroną. I na bardzo suchej słomie nie zawsze obwiąże bele tylko siatke wciągnie do komory i zrobi z niej rulon na samym dole. W efekcie bela zostaje nie obwiązana. Miał ktoś taki przypadek ? W czym może leżeć problem ? 

A nóż masz ostry ?? jak nie rowno ucina to coś z nożem musi być w nowej famarolce sąsiada był tępy od nowości naostrzył i całkiem inna robota. Może być ostry ale nie po całości jednak swoje te prasy już na kręciły także niema co się dziwić i od tego może dobrze siatki nie łapie i zawija u sąsiada tez nie łapała siatki albo złapała i była zaplątana na połowie balota ale no nie można tu porównywać starej poczciwej jd z tym wynalazkiem :) ale podpowiadam ze podobny problem miał i bym to sprawdził


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Dobra jak sie nie znasz to sie nie wypowidaj lepiej bo ludzi w blad wprowadzasz jedynie.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, chcialbym zamienic john 550 na nowsza mysle nad 592, co powiecie? jest sens? jakies opinie o tym modelu?
    • Przez witaminka2000
      Witam mam problem z prasą John Deere 575.mianowicie chodzi o zbijanie. Kupiłem i dzieją się z nią jakieś jaja. Wskaźniki pokazują co chcą itd. mam kilka pytań,1 jak włącza się cofanie rotora,2 jak włącza i wyłącza się noże,3 jak powinien działać wskaźnik hydrauliczny z przód prasy,4 czy ktoś regenerował siłowniki klapy i gdzie to robił i jaki był koszt,5 jak działa zawór ta kostka z pokrętłem z przodu prasy,6 czy ktoś regenerował naprawiał ta kostkę od ustawiania zgniotu,7 jak ma byś ustawione i jak działa ten przełącznik na klapie od wielkości beli. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Może miał by ktoś instrukcje obsługi i napraw do tej prasy i może katalog części to też by było miłe widziane 
    • Przez mpj
      Dzień dobry. 
      Mam problem z prasą JD960. Słoma dostaje się między pasy a wał który je napędza. Przez to pasy dotykają innego wałka niżej i kiedy nazbiera się dużo słomy to prasa się zatrzymuje. Miał ktoś taki przypadek? 

    • Przez Kamiljankowski
      Cześć wszystkim. Ma może ktoś z was instrukcje obsługi do jd 578? 
    • Przez Mateusz320
      Czy prasa John Deere 592 nadaje się do sianokiszonki? Robię ponad 300 bel sianokiszonki plus 100 siana rocznie, słomy brak 
      Jakie zapotrzebowanie mocy w sianokiszonce
      Prasa godna polecenia na co zwrócić uwagę przy zakupie ?
      Czy nadaje się w góry,bo jest dość wysoka a przy tym pewnie wywrotna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj