Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus 4011 przybywa oleju

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Adrian40stka

Adrian40stka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 10:16

Witam od niedawana w moim ursusie przybywa oleju w silniku jest to na pewno ropa. W ciągniku przy okazji nie ma odpowiedniego ciśnienia sprężania wina leży po stornie zaworów. Wymieniona została pompka zasilająca już kiedyś był podobny probelm przybyło oleju w silniku wymienieona została owa pompka i z 7 lat był spokój a teraz już silnik zaczyna kuleć ciśnienie na wale ma dobre po wymienie tej pompki   problem nie ustąpił może się dziać tak że przez to że zawory nie trzymają ciśnienia olej napędowy jest nie spalany i spływa po sciankach tuleji do miski olejowej i rośnie stan oleju czy może uszczelaniacz  na pompie wtryskowej poszedł i przelewa przez rozrząd ?? pomocy prace porzniwne jeszcze nie zaczęte a tu akurat  w polu mokro.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus 4011 przybywa oleju Dzisiaj, 21:10
  •  

#2 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 497 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 10:25

Bardziej prawdopodobne jest uszkodzenie uszczelniacza na pompie wtryskowej i tam powinieneś zacząć szukać przyczyny.

#3 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 10:43

Jeśli sama pompka zasilająca i sekcje w pompie nie przepuszczają oleju to uszczelniacz na pompie nie ma znaczenia. 

Jeśli pompka i sekcje przepuszczają  może to być wina uszczelniacza. Chociaż ogólnie raczej winił bym za to kiepski stan silnika i lejące wtryskiwacze.

Jak wspomniałeś paliwo przedostaje się przez pierścienie.

KPK Kumurun Team

#4 Share Adrian40stka

Adrian40stka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 12:11

Olej w pompie wydaje się być rozcienczony ropą na wałku pompki zasilającej został wymieniony oring ten co odkręca się tą nakrętkę na klucz 22 olej przybył z tego co widzę awarie wystąpiły po tym jak kompresja zaczeła uciekać przez zawory były już tak nieszczelne że ciągnik co jakiś czas chodził na trzy cylindry przez ułamek sekundy przydymiał i już następny cykl pracy było normalnie przez np i co jakiś czas to samo nie to że cyklicznie tylko sporadycznie wtryskiwacze nie mają nawet zrobione 50 mtg i są to wtryski WUZETEM byłu regulowane podczas wymiany tak jak trzeba żeby miało ręce i nogi awaria z nieszczelnością po stronie zaworów wystąpiła z dnia na dzień tak jak pisałem sporadycznie chodził na 3 cyl i od tamtej pory coraz gorzej na sam poczatek biore się za zawory zobaczymy jak zniknie to uciążliwe dymienie upuszcze oleju do tej drugiej kreski i sprawdze czy przybywa. Ciśnienie na wale ma dobre obcując ze starszym mechanikiem z POMu a póżniej z SKRu powiedziałem mu że może pierścienie nie trzymają przyszedł do mnie i otworzł korek wlewu oleju i powiedział że jeżeli dym nie wydostaje się przez ten wlewe oleju to jest dobrze i tak jest a on do tej pory robi traktory i sie zna na tym ludzie wiem że często go podpytują.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Dzikizetor

Dzikizetor

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 93 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 12:16

Ursus 4011 przybywa oleju zrób glowice

#6 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 12:32

Szczelność zaworów w głowicy chyba nie ma nic do przybywania oleju w silniku.

Ja bym postawił na lejące wtryskiwacze i uszkodzone pierścienie na tłoku,ewentualnie któryś wtrysk jest pęknięty albo obsada wtrysku.

Sprawdź ciśnienie sprężania na tłokach.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#7 Share Adrian40stka

Adrian40stka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 13:47

trzeba sciągać głowice innej opcji nie ma ale mi się wydaje że to nie wina wtryskiwaczy tak jak mówię zrobię  zawory potem sprawdzę czy nadal przybywa i wymienie pompke zasilania jeżeli zawory nie trzymają a nie trzymają to pomiar będzie na pewno nie poprawny :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 15:39

Krótko mówiąc jak po kolei nie doprowadzisz wszystkiego do porządku to nic się nie dowiesz. Jeżeli jesteś pewny zimeringa na wałku pompy wtryskowej to z niech choć by nie wiem jak się lało nie dostanie się olej do silnika. Pozostaje ci wypadające zapłony,niespalone paliwo na cylindrach dostające się pod tłoki. Musisz sprawdzać sukcesywnie.  Opcje masz podane i nikt nie da ci jednoznacznej odpowiedzi.

KPK Kumurun Team