Rafal_john3140

Zgrzyty w przednim napędzie john 3140

Polecane posty

Witam.

Mam nastepujący problem z jd 3140: kiedy mam załaczony przedni naped na zakretach słychac zgrzyty w obu kołach przypominające kamienie młyńskie trące o siebie.Kiedy jade prosto z włączonym przodem jest ok. Przy wyłączonym przydnim napedzie problemu nie ma nawet na zakretach.

Dodam ze zalałem nowy olej w kołach i przednim moscie,nie ma poprawy.

 

Co to moze byc? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

jakby byly to krzyrzaki to by halasowaly non stop a tak nie masz z tego co piszesz , po pierwsze czy dobry olej wlany i czy nasmarowane wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy pojawiły sie zgrzyty zalałem odpowiedni olej,  fush 80w cos tam..

Bez bicia przyznaje ze wczesniej był tam hipol<nie zdawałem sobie sprawy z powagi sytuacji> ale ciagnik nie duzo pracował na tym oleju.

 

Gumki ochronne? o co dokładnie chodzi?

Edytowano przez Rafal_john3140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Pomyliło się komuś z samochodem.  Jeśli krzyżaki/przeguby nie maja luzów.  Problem jest w środku mostu. Nikt tak bez rozbierania nie zgadnie dokładnie co się stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oba koła zgrzytają i zgrzyty te pojawiły się w tym samym momencie.

 

Czy to mozliwe zeby starcie się tarczek po jednej stronie powodowało takie objawy w obu kołach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moje jest takie zdanie że jak jest olej to raczej nie wina smarowania jeśli by się skończyły tarczki to tylko brak blokady i tym bardziej lekko powinno chodzić , tak na wszelki wypadek w zwolnicach też jest olej i oczywiście są krzyżaki a nie przeguby bo jesli przeguby to jest bardzo prawdopodobne że to ony ,ale co jest bardzo wazne to o jakim dokładnie modelu napędu rozmawiamy jakiś zf apl czy inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak to zf sprawdz łożyska zwrotnicy podnieś ciągnik i zdrowo sprawdz zwłaszcza dolnie i czy krzyżaki łączniki nie obcierają o widełki odlewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

napisz jeszcze czy w polu pod obciążeniem czy na szosie przy dużej szybkości czy na skręcie w czasie poślizgu  bo jesli w czasie poślizgu to żecz może być normą do tego mostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jadąc powoli bez zadnego obciazenia na trawie i na szosie.Pod obciazeniem jeszcze nie wiem, bo przedniego napedu uzywam w nim tylko do orki.Wydaje mi sie ze obicazenie nie ma wpływu na ten mankament.

 

Zgrzyty nagle zaczałem słyszeć ja i ojciec, wiec najprawdopodobniej cos musiało sie stac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego pytanie jeszcze jedno czy to co wklwiłeś zdjęcie poglądowe to identyczne jak u ciebie dokładnie rozchodzi mi się o te podwójne krzyżaki bo napisałeś że łożyska zwrotnicy były wymieniane jeśli są inne jak na podglądzie to tu może być problem w innym przypadku trzeba rozbierać podwójne nie problem ale pojedyńcze trzeba umieć wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ciężka sprawa przy skręconych kołach to jeszcze tylko mechanizm rużnicowy pracuje i tarczki ewentualnie widzą rużnicę obrotow w co watpie ale to nie w zwolnicach ty słyszysz w zwolnicach gdy by to były zwolnice powinno być słychać równiez na prostych kołach spróbuj jeszcze na wstecznym na prosto i skręconych ale pomysłów brak , poniewaz zwolnice to czy koła skrecone czy nie pracują jednakowo może to być jeszcze łożysko piasty w zwolnicach ale też byś wyczuł luz na kole .,przy podniesionym traktorze.wogule napoisz co było jak zrobisz bo ciekawa sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o jakich ty tarczkach mówisz ale w tych zwolnicach raczej żadnych nie ma chyba że ma chamulce jak w koparkach ale nie sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2112    3

Winien nie odpowiedni olej , który nie powoduje poślizgu wzajemnym tarcz automatycznej blokady przy określonym przeciążeniu. co skutkuje uszkodzeniem okładzin owych tarcz .Co gorsze może doprowadzić do uszkodzenia dyfru,

 

 

 

był tu na forum post o wymianie tych tarcz  ,  ,z tego co pamiętam to nie było takie proste  i polecał skorzystać z doświadczonego mechanika

Edytowano przez Konrad2112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

konrad2112 on pisze że w kołach czyli w zwolnicach ,a czy tarczki automatu jak pisałem wcześniej tak małą różnicę ruchu wychwycą bo jak posze że jak kamienie to raczej system satelitek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
    • Przez RafaHordyj
      Witam czy jest możliwość  zrobienia szybkiej skrzyni biegów w John deere 3040, 
    • Przez Paweł20
      Witam jak odpowietrzyć wysprzeglik 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj