Tukano320

Poważny problem Claas Tucano320

Polecane posty

szopen    29

Dlatego od 2015 Tucano nie ma w standardzie sprężarki. Ciekawe jak Ad Blue będzie się zachowywało jesienią przy temperaturach czasem poniżej zera. grzałki w zbiorniku nie montują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi18256    0

chyba kolego masz słabe wiedze bo ad blue nie może pracować bez grzałki wiec w nowym jak i w starym jest grzałka w zbiorniku fakt staszy system pneumatyczny miał wady są trudne do diagnozy i naprawy ale jak serwis był 9 razy to nie oznacza że nie chciał pomóc więc bez przesady a straty to trzeba obadac na polu a nie siedząc w kabinie bo jak klimatyzowana to juz sie nie chce wychodzić ale to tak nie ma trzeba wyjść i samemu sprawdzić nawet wyłaczyć sieczkarnie i sprawdzić a czujnik to tylko orietacja  fakt serwis mógł by wyłaczyć ad blue ale takie uprawnienia ma tylko serwis z poznania . za kombajn dużo zapłacone no cóż jak to za nową maszyne ale prawdziwe kombajny z wielką wydajnością zaczynaja sie od  1 miliona. Tucano to kombajn bardzo fajny i awarie jak już to tylko w pierwszym sezonie go meczą tak jak i w innych markach zdaża sie problematyczny. Radził bym się uspokoić i wrzucić na luz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Co do grzałki to opieram sie na informacji serwisu, do tej pory bardzo kompetentnego. Co do strat to w pełni się zgadzam i to nie ja narzekam na awaryjność Tucano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi18256    0

o wrzuceni na luz było do załozyciela tematy a co do grzałki nie trzeba być z serwisu żeby wiedzieć że system ad blue nie może pracować bez grzałki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Takie tez miałem zdanie ale serwis twierdził co innego. Przy najbliższej okazji spytam ponownie. Zobaczymy czy zmienią zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie jestem pewien ma 100% ale coś mi świta, że przewody ssące i podające adblue maja oplot z rurki, które podgrzewa płyn chłodzący silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek313    11

ja jak kupiłem new holland t7 z adblue to dostałem gratis 1000l adblue i pompkę elektryczną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

u nas kosi 2-sezon i pierwszy raz wyskoczył błąd NOX i LIN po 550 mtg i tak jak Szopen pisze telefon do serwisu i odkręcić, przepłukać destylowaną i teraz na 700 mtg tez ten błąd wyskoczył w kuku ale już wozi ze sobą strzykawke i słoik z destylowaną płukanie trwa 5-8 min i spokój

adblue nie kupuje luzem tylko w bańkach 18 L drożej ale jakość lepsza tak serwis mówił i faktycznie coś w tym jest staram się kupować z Yary 

my jesteśmy zadowoleni z maszyny i kupiłbym ją jeszcze raz ma skoszone prawie 600 ha i tydzień temu padło łożysko na wytrząsaczu intensywnym ale tym dolnym, wymiana we dwóch 4-5 godz łożysko typowe koszt 40 zł

 

wydajność w pszenicy 8 t/ha na odpowiednim kawałku 1,3 do 1,7 ha/h zależy od odmiany każda się inaczej omłaca 

  

Mam od tego roku nowego Tucano i tylko raz wyskoczył błąd czujnika NO. Wystarczył jeden telefon do serwisanta ten powiedział co odkręcić i przepłukać i po sprawie. Jego zdaniem po zakupie Adblue od innego producenta (niż na początku) wystąpił problem. Jak kupiłem następną partię Adblue od pierwotnego producenta problem nie pojawił się do końca żniw. Serwis musi takie rzeczy mieć w małym palcu. Mnie uczulali nawet na sposób wlewania Adblue (osobny lejek, czystość itp) żeby nie było problemów. To nie wina producentów tylko zasranej unii, która wprowadza bzdurne normy. Miałem po gwarancji pozbyć się tego systemu (z przeprogramowaniem silnika) ale chodzą słuchy, że ITD dostanie uprawnienia do kontroli działania systemów katalitycznych. Od tego roku wszystkie silniki z Adblue muszą mieć specjalne wejście-gniazdo do kontroli działania systemu.

 

Edytowano przez tomusgigant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Wydajność pszenicy to chyba raczej 8t/ha co daje wydajność kombajnu 1,3-1,7ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowak5425    61

Co do starszych kombajnów Claas to posiadam dominator 88sl maxi silnik perkins 170km 1998r.. Poprzednio miałem Rekorda. Claas trochę bardziej wydajniejszy,ale co do jakości części i awaryjności, to z Claasem nie mam żadnych problemów. Obcina 100 ha rocznie. U mnie obciął już 4 sezony.Super się pracuje tym kombajnem. Jak na razie nie zamierzam zmieniać. Z pewnością kupił bym drugi raz tylko już 98sl bo ma dłuższe wytrząsacze.


Zapraszam na kanał YouTube : Nowakowsky. Filmiki  z budowy własnych konstrukcji oraz różnych remontów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Co do starszych kombajnów Claas to posiadam dominator 88sl maxi silnik perkins 170km 1998r.. Poprzednio miałem Rekorda. Claas trochę bardziej wydajniejszy,ale co do jakości części i awaryjności, to z Claasem nie mam żadnych problemów. Obcina 100 ha rocznie. U mnie obciął już 4 sezony.Super się pracuje tym kombajnem. Jak na razie nie zamierzam zmieniać. Z pewnością kupił bym drugi raz tylko już 98sl bo ma dłuższe wytrząsacze.

 

 

Sporo wnosi Twoja wypowiedź w temacie o Tucano i problemie z AdBlue.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czwarty    1

panowie na kombajnach sie znacie jak koza na pieprzu...serwis serwis i nic sami nic...młocarnie w classie trzeba zapełnić  zwiększać prędkość ja na medionie 310 muszę mieć minimum 6-7km na letniej pszenicy na zimowej10t/ha  miałem 5km/ha..inaczej straty straty ....sprawdzić proszę przyspieszanie kombajnu a nie zwalniać...  na kukurydzy w 5 rzędach lecę 7-10km/h Po żniwach nie widzę gdzie były pokosy...ale to po 2-3 latach doświadczeń z tą maszynką.Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Często złe opinie są bo ludzie piszą jak jest źle a nie jak dobrze :) Mam Tucano 320 od 2008 r. i w zasadzie nie narzekam. Co do AdBlue to sie nie wypowiem bo go na szczęście nie mam. Co do omłotu to mogę poprzeć wypowiedź powyżej. Kupując nową maszynę niestety trzeba trochę czasu poświęcić na ustawienie omłotu. Ja koszę tylko u siebie na 120 ha i sita mam ustawione zupełnie inaczej niż mówi instrukcja, ale pszenice młócę bardzo czysto (w zasadzie brak jakiejkolwiek słomy i plewa sporadycznie się trafi) przy moich ustawieniach zimowa pszenica w trakcie omłotu wychodzi około 12t/h. Jara pszenica to inna bajka. W zależności od odmiany, np. Tybalt młóci się strasznie, dużo wraca kłosowym podajnikiem więc trzeba jechać wolniej. Tu bym kolegę poprawił z podawaniem prędkości, bo mamy różne hedery jak mam 4,3m a ktoś może mieć 5,9 m więc prędkość jazdy nie wiele tu mówi, lepiej operować wydatkiem/h.

Co do czujnika strat, to traktuję go jako przyrząd pomocniczy a nie świętość. Zawsze wychodzę i sprawdzam co się dzieje za kombajnem. Fakt, że jak mi się spierdzielił czujnik na wytrząsaczu i pokazywał cały czas maksymalne straty to było bardzo irytujące. Mediom ma inne czujniki strat niż Tucano (wedle starego wyjadacza z serwisu claasa Medion miał lepsze), ale u mnie nie ma takiego objawu, że jak wolniej jadę straty są większe wręcz przeciwnie. Jedynie podwyższają się przy nawrocie, ale to norma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cris10
      Hej. Mam do kupna Tucano 430, według katalogów wcale nie jest jakiś dużo większy niż mój obecny Dominator 88SL maxi. Chciałbym zapytać użytkownikow o wydajność takiego kombajnu. Mniej więcej o spalanie. I na co zwrócić uwagę? Wydaje mi się że dla niego 1.5ha/h to max. Możecie podzielic opinia na jego temat?
    • Przez aprochota
      witam przymierzam się do zakupu kombajnu na 80 ha do tej pory męcze to dominatorem 85 ale taki rok jak ten pokazuje że sprzęt musi być wydajny bo mało okienek pogodowych. myślę nad dominator 108.118 mega 204 .208.2018. kwota do 200 tys. oczywiście są to lata 90 ale tylko na to mnie stać 208 i 218 to już konkretne maszyny ale będą też bardziej wypracowane moje pytanie co byście polecili żeby nie było za dużo elektryki czy w wszystkich jest podobnie? co w nich najczesciej wysiada? a może ktoś ma do sprzedania to proszę pisać jestem z opolskiego
    • Przez Mateooo92
      Witam,
      Potrzebuje porady odnosnie kombajnu claas tucano 320 a mianowicie mam zamiar kupic kombajn z 2009 roku z hederem c600 i powiedzcie mi czy ten heder będzie pasowal do tego modelu kombajnu czy jednak będzie za szeroki i jeszcze jedno pytanie jaka jest długość rury wysypowej (hydraulicznej) ?
      W załączniku przesyłam zdjęcia kombajnu oraz hedera. 
      Czekam na wasze odpowiedzi. 
      Pozdrawiam 


    • Przez Daro85
      mam pytanie ile kosztuje obecnie claas tucano 320 ? bo chce sobie takiego kupić lecz nie znam za bardzo ceny.
    • Przez Marecki2922
      Panowie, po wyłączeniu hederu trochę za długo spływa olej z siłownika przez co heder ciągle pracuje około 10 sekund może  i więcej , podpowie ktoś co może być nie tak 
      Tak na wyczucie obstawiam że olej ma zbyt ciężki powrót tylko co może być powodem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj