Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poważny problem Claas Tucano320

33 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Tukano320

Tukano320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 17:03

Poważny problem Claas Tucano320 hej kupiłem w tym roku Tucano 320 i po 5h wyskoczył problem czujnik Nox później Lim i kombajn stawał i przyjeżdżał serwis kasowal błąd i za godzinę znów to samo już nie wspomnę o stratach na wytrzasaczach; ( mieliście takie problemy..? nie polecam tego kombajnu z Ad blue po prostu masakra proszę o porady

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Poważny problem Claas Tucano320 Dzisiaj, 23:03
  •  

#2 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 17:12

jle ma godzin przepracowane i ile ty nim przepracowałes że nie polecasz bo rozglądam się za claasem ale starego nie polecaja ty nowszego terz nie polecasz czy claas gorszy od bizona bo nie chce się wierzyć.

#3 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 17:17

Poważny problem Claas Tucano320 straty na wytrząsaczach to albo wina operatora albo źle skalibrowany czujnik strat. a co do serwisu do .uj nie serwis bo trzeba znaleźć przyczynę a nie tylko błędy kasować.

#4 Share withanight

withanight

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 18:04

Poważny problem Claas Tucano320 Żeby nie te bizony, to żniwa by do października trwały :)

#5 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 18:41

to co kolego bizon lepszy

#6 Share withanight

withanight

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 19:13

Poważny problem Claas Tucano320 Nie mowie, ze lepszy ale co miał zrobić to zrobił i będzie robił dalej. Dłużej, wolniej ale zrobi, żadne wyskakujące błędy go po 30 min nie zatrzymają.

#7 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 19:37

tak czytam różne fora i trzeba stwierdzić po wszystkich wypowiedziach że bizon najleprzy najwięcej dobrych opinji a ja szukałem na siłę opinii o klaas.

#8 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 20:13

Poważny problem Claas Tucano320 niziny były dobre 20-30lat temu i może nie są źle tylko jakość nowych części zamiennych jest kiepska a co do Tucano to jak napisał kolega wyżej serwis kiepski ze nie mógł znaleźć usterki tylko kasowal błąd ogólnie w tych nowszych maszynach chyba jest za dużo elektroniki i stąd się biorą problemy
ZETOR TEAM

#9 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 20:23

i widzisz kolego stary zły a nowszy jeszcze gorszy bo serwis sobie nie radzi a  jak jest temat o serwisie i pojawia się czlowiek z serwisu to mówi że nie ma takiej opcji żeby serwis się nie znał. i znowu jest jedna odpowiedz bizon powoli ale żniwa skączy bo jak by nie bizony to do zimy.

#10 Share Tukano320

Tukano320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 20:31

Poważny problem Claas Tucano320 servis był u mnie 9 razy i nic to czuje kieruję wniosek do sądu mam przepracowany 140godzin w tym sezonie i jak pszenica spała U mnie 9ton to prędkość 2km. I czujnik pełny to skandal 430tys netto i nosiłem dłużej niż rekordem za 50tys w tamtym roku Roltex Krasnystaw nie polecam
kupujecie ale bez ad Blue bo to masakra jest
i przepraszam za błędy pisze z tel:/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share withanight

withanight

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 20:31

Poważny problem Claas Tucano320 Prawda jest taka, że napchaja tej elektroniki do tych kombajnów i ciągników a za 5 lat nie będzie miał tego kto naprawiać. Któryś temat już czytam ze autoryzowany serwis nie potrafi sobie poradzić z awaria lub usterka. Tylko kasowanie błędu, które oglupi komputer na ileś tam czasu a problemu nie rozwiązuje.

#12 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 20:35

Poważny problem Claas Tucano320 połowa sukcesu to zdiagnozować usterkę a jak to ma zrobić pajac co h*ja się zna? i umie tylko błędy wykasowac a nie wie co oznaczają kody albo parametry czujników odczytać podejrzewam że ci serwisanci nigdy na żadnym szkoleniu nie byli

#13 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 20:35

Poważny problem Claas Tucano320 Mój znajomy kosi na tucano 440 już ten nowy, pierwszy sezon, dość dużo gospodarstwo i od początku same problemy, no i mówi że jakoś taki mało wydajny a wcześniej kosil bodjrze megą 204 i było dużo lepiej, właściciel gospodarstwa podobno ma się sądzić z claasem bo nie może sobie pozwolić na takie przestoje

#14 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 20:42

a ja chciałem kupić starszy wszyscy się śmieją że staroć nowym jak słyszę nie da się pracować serwisy w gębach są bardzo dobrzy jak rozmawiam z serwisantami to oni wszystko robią najlepiej a to jak zwykle nie potrafią znaleść usterki elktronika to przecierz komfoft dla rolnika ,ad blue to to czyste środowisko własnie nowość.

#15 Share Tukano320

Tukano320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 21:24

Poważny problem Claas Tucano320 żałuję bardzo tego zakupu ... ja dzwoniłem do claas polska do poznania i dopiero oni mini diagiem zablokowali silnik ze błąd się włącza ale nie odcina mocny.. no ale to nie znalezienie usterki tylko zamykanie ryja rolników. Panowie Roltex krasnystaw omijać daleko i ten servis co Dębie nie wiedzą w którą stronę śrubę się odkreca albo gdzie jest czujnik Nox ci ja wiedziałem a on nie masakra

#16 Share zukasz

zukasz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 22:15

System ad blue to nowość w maszynach rolniczych więc nie ma co się dziwić, że serwis ma problem.

Polecałbym skorzystać z serwisu samochodów cieżarowych np. Mercedesa bo pewnie taki masz tam silnik, będą mieli większą wiedzę

Ogólnie claas to dobre maszyny i myślę, że będziesz zadowolony jak tylko usuniesz usterkę

#17 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 22:27

Nie jesteś sam... znam człowieka, co miał same Lexiony i jak to mówił "pokusiło go żeby to tucano kupić". Wszystkie Lexiony stare czy nowe młóciły a tucano tylko praktycznie co chwilę stało. Nie wiem czy do końca żniw się serwis uporał...

#18 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 22:37

będzie  zadowolony bo przez cały rok bedzie niepotrzebny a zniwa krótki sezon i znów sie popsuje lata lecą wartośc traci a maszyna nie tania powinna pracować a jak kosi 15h to muj dziadek tyle kosa kosił a pieniądze lepiej do banku wpłacić jest 2procent zysku a inwestycja w taka maszynę strata.

#19 Share Janek313

Janek313

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 23:26

Poważny problem Claas Tucano320 znajomy kupil tucano 320 w tym roku i nie narzeka zadowolony

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 14:30

Mam od tego roku nowego Tucano i tylko raz wyskoczył błąd czujnika NO. Wystarczył jeden telefon do serwisanta ten powiedział co odkręcić i przepłukać i po sprawie. Jego zdaniem po zakupie Adblue od innego producenta (niż na początku) wystąpił problem. Jak kupiłem następną partię Adblue od pierwotnego producenta problem nie pojawił się do końca żniw. Serwis musi takie rzeczy mieć w małym palcu. Mnie uczulali nawet na sposób wlewania Adblue (osobny lejek, czystość itp) żeby nie było problemów. To nie wina producentów tylko zasranej unii, która wprowadza bzdurne normy. Miałem po gwarancji pozbyć się tego systemu (z przeprogramowaniem silnika) ale chodzą słuchy, że ITD dostanie uprawnienia do kontroli działania systemów katalitycznych. Od tego roku wszystkie silniki z Adblue muszą mieć specjalne wejście-gniazdo do kontroli działania systemu.