Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poważny problem Claas Tucano320

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share R1D2

R1D2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 19:07

Poważny problem Claas Tucano320 Bez obrazy kolego ale czujniki to jedno a straty na polu to drugie... Większość osób obniża czułość czujnika na wytrząsaczach do 30% w pszenicy. Tak trudno jest wysłać kogoś albo samemu wyjsć i pogrzebać w słomie za kombajnem? Pewnie krotki sezon wiec wszystkiego nie wiesz co i jak ustawić, ustawienia szczeliny , prędkości napędów i otwarcia sit tez sobie trzeba wypracować aby dobrze szło i ładnie czyścił Tucan. A co do awari to pisz do claas Polska... Ale raczej kombajn jest prosty i cieżko cos popsuć bo szybciej Cię cebis poinformuje niż pas zacznie się jarać ;) Radzę zapoznać się z instrukcją zanim sie wyjeżdża w pole...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Poważny problem Claas Tucano320 Dzisiaj, 19:39
  •  

#22 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 568 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 07:18

Niewielu ją czyta, trochę obszerna :D . Ja się zawiozłem i wiele dowiedziałem.

#23 Share R1D2

R1D2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 20 sierpień 2015 - 21:55

Poważny problem Claas Tucano320 Wszelkie "tradycje" z bizona radzę odrzucić ;) na słuch to radio tylko polecam, bo niewiele słychac co sie dzieje na zewnątrz... Jak sie pilnuje regulacji łańcuchów itd to raczej nic sie nie wydarzy... Proponuje zapoznać sie z poślizgami pasów w cebisie, ciekawa funkcja... A co do czujnika na wytrząsaczach to dobra rada żeby zobaczyć straty przy tej samej prędkości i na tym samym polu z siekaczem i bez... Z siekaczem słomki odbijają się od czujnika i dlatego pokazuje większe wartości, dlatego się zmniejsza czułość wedle uznania... W instrukcji jest wiele ciekawostek przydatnych i wszelkie wymiany, nastawy dobrze opisane więc nawet serwis nie zarobi chyba, że ktoś chce płacić za proste czynności...

#24 Share MASZLAND

MASZLAND

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, modelarstwo lotnicze,

Napisany 09 wrzesień 2015 - 08:16

Tak bywa.

Edytowany przez MASZLAND, 09 wrzesień 2015 - 09:07.

#25 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3685 postów

Napisany 12 wrzesień 2015 - 21:14

Problemy z adblue bywały w pierwszej generacji z pneumatuycznym dawkowaniem noxa. Często też był wiinny sam płyn adblue, który stał kilka miesięcy i zmieniło się stężenie.

W 2 generacji adblue już jest inaczej wtryskiwane i nie ma z tym żadnego problemu. Zrobiłem 180godz i nie miałem żadnej awarii.

Co do wydajności to 320 to nie wiele większy kombajn od rekorda więc dużych wydajności nie można oczekiwać.

#26 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 568 postów

Napisany 14 wrzesień 2015 - 06:40

Dlatego od 2015 Tucano nie ma w standardzie sprężarki. Ciekawe jak Ad Blue będzie się zachowywało jesienią przy temperaturach czasem poniżej zera. grzałki w zbiorniku nie montują.

#27 Share yogi18256

yogi18256

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 wrzesień 2015 - 17:29

chyba kolego masz słabe wiedze bo ad blue nie może pracować bez grzałki wiec w nowym jak i w starym jest grzałka w zbiorniku fakt staszy system pneumatyczny miał wady są trudne do diagnozy i naprawy ale jak serwis był 9 razy to nie oznacza że nie chciał pomóc więc bez przesady a straty to trzeba obadac na polu a nie siedząc w kabinie bo jak klimatyzowana to juz sie nie chce wychodzić ale to tak nie ma trzeba wyjść i samemu sprawdzić nawet wyłaczyć sieczkarnie i sprawdzić a czujnik to tylko orietacja  fakt serwis mógł by wyłaczyć ad blue ale takie uprawnienia ma tylko serwis z poznania . za kombajn dużo zapłacone no cóż jak to za nową maszyne ale prawdziwe kombajny z wielką wydajnością zaczynaja sie od  1 miliona. Tucano to kombajn bardzo fajny i awarie jak już to tylko w pierwszym sezonie go meczą tak jak i w innych markach zdaża sie problematyczny. Radził bym się uspokoić i wrzucić na luz.

#28 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 568 postów

Napisany 14 wrzesień 2015 - 17:37

Co do grzałki to opieram sie na informacji serwisu, do tej pory bardzo kompetentnego. Co do strat to w pełni się zgadzam i to nie ja narzekam na awaryjność Tucano.

#29 Share yogi18256

yogi18256

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 wrzesień 2015 - 17:49

o wrzuceni na luz było do załozyciela tematy a co do grzałki nie trzeba być z serwisu żeby wiedzieć że system ad blue nie może pracować bez grzałki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 568 postów

Napisany 14 wrzesień 2015 - 18:32

Takie tez miałem zdanie ale serwis twierdził co innego. Przy najbliższej okazji spytam ponownie. Zobaczymy czy zmienią zdanie.

#31 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3685 postów

Napisany 14 wrzesień 2015 - 19:16

Nie jestem pewien ma 100% ale coś mi świta, że przewody ssące i podające adblue maja oplot z rurki, które podgrzewa płyn chłodzący silnik.

#32 Share Janek313

Janek313

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 26 wrzesień 2015 - 13:58

ja jak kupiłem new holland t7 z adblue to dostałem gratis 1000l adblue i pompkę elektryczną 

#33 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 28 wrzesień 2015 - 09:28

u nas kosi 2-sezon i pierwszy raz wyskoczył błąd NOX i LIN po 550 mtg i tak jak Szopen pisze telefon do serwisu i odkręcić, przepłukać destylowaną i teraz na 700 mtg tez ten błąd wyskoczył w kuku ale już wozi ze sobą strzykawke i słoik z destylowaną płukanie trwa 5-8 min i spokój

adblue nie kupuje luzem tylko w bańkach 18 L drożej ale jakość lepsza tak serwis mówił i faktycznie coś w tym jest staram się kupować z Yary 

my jesteśmy zadowoleni z maszyny i kupiłbym ją jeszcze raz ma skoszone prawie 600 ha i tydzień temu padło łożysko na wytrząsaczu intensywnym ale tym dolnym, wymiana we dwóch 4-5 godz łożysko typowe koszt 40 zł

wydajność w pszenicy 8 t/ha na odpowiednim kawałku 1,3 do 1,7 ha/h zależy od odmiany każda się inaczej omłaca 

Mam od tego roku nowego Tucano i tylko raz wyskoczył błąd czujnika NO. Wystarczył jeden telefon do serwisanta ten powiedział co odkręcić i przepłukać i po sprawie. Jego zdaniem po zakupie Adblue od innego producenta (niż na początku) wystąpił problem. Jak kupiłem następną partię Adblue od pierwotnego producenta problem nie pojawił się do końca żniw. Serwis musi takie rzeczy mieć w małym palcu. Mnie uczulali nawet na sposób wlewania Adblue (osobny lejek, czystość itp) żeby nie było problemów. To nie wina producentów tylko zasranej unii, która wprowadza bzdurne normy. Miałem po gwarancji pozbyć się tego systemu (z przeprogramowaniem silnika) ale chodzą słuchy, że ITD dostanie uprawnienia do kontroli działania systemów katalitycznych. Od tego roku wszystkie silniki z Adblue muszą mieć specjalne wejście-gniazdo do kontroli działania systemu.

Edytowany przez tomusgigant, 06 październik 2015 - 09:08.

#34 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3685 postów

Napisany 29 wrzesień 2015 - 20:18

Wydajność pszenicy to chyba raczej 8t/ha co daje wydajność kombajnu 1,3-1,7ha ?

#35 Share Nowak5425

Nowak5425

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 styczeń 2017 - 15:44

Co do starszych kombajnów Claas to posiadam dominator 88sl maxi silnik perkins 170km 1998r.. Poprzednio miałem Rekorda. Claas trochę bardziej wydajniejszy,ale co do jakości części i awaryjności, to z Claasem nie mam żadnych problemów. Obcina 100 ha rocznie. U mnie obciął już 4 sezony.Super się pracuje tym kombajnem. Jak na razie nie zamierzam zmieniać. Z pewnością kupił bym drugi raz tylko już 98sl bo ma dłuższe wytrząsacze.

#36 Share Jarecki88

Jarecki88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 433 postów

Napisany 14 styczeń 2017 - 17:58

Co do starszych kombajnów Claas to posiadam dominator 88sl maxi silnik perkins 170km 1998r.. Poprzednio miałem Rekorda. Claas trochę bardziej wydajniejszy,ale co do jakości części i awaryjności, to z Claasem nie mam żadnych problemów. Obcina 100 ha rocznie. U mnie obciął już 4 sezony.Super się pracuje tym kombajnem. Jak na razie nie zamierzam zmieniać. Z pewnością kupił bym drugi raz tylko już 98sl bo ma dłuższe wytrząsacze.

Sporo wnosi Twoja wypowiedź w temacie o Tucano i problemie z AdBlue.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share czwarty

czwarty

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 22 luty 2017 - 06:53

panowie na kombajnach sie znacie jak koza na pieprzu...serwis serwis i nic sami nic...młocarnie w classie trzeba zapełnić  zwiększać prędkość ja na medionie 310 muszę mieć minimum 6-7km na letniej pszenicy na zimowej10t/ha  miałem 5km/ha..inaczej straty straty ....sprawdzić proszę przyspieszanie kombajnu a nie zwalniać...  na kukurydzy w 5 rzędach lecę 7-10km/h Po żniwach nie widzę gdzie były pokosy...ale to po 2-3 latach doświadczeń z tą maszynką.Powodzenia