Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozstaw tylnych kół ciągnika Massey Ferguson z serii 300

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share -Johny-

-Johny-

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 16:22

Witam wszystkich, jestem nowy na tym forum oraz mam małe doświadczenie z zakresu rolnictwa dlatego proszę o wyrozumiałość ;). Moje pytanie dotyczy ciągnika marki Massey Ferguson z serii 3XX mianowicie modelu 362 i 365 bo chciałbym zastąpić starą 60 i nie męczyć się tak jak do tej pory, 60 pewnie zostanie ale jako ciągnik awaryjny/pomocniczy. Konkretnie chciałem Was zapytać który z nich lepiej kupić : 362 czy 365 wiadomo różnica prawie żadna bo ledwie 3 km i w sumie lepiej kupić ten mocniejszy bo wiadomo zapas mocy = mniejsze spalanie. Tylko martwi mnie rozstaw tylnych kół czy ma ktoś któryś z tych ciągników i mógłby podać długości tych linii niebieskiej oraz czerwonej które znajdują się na dołączonym obrazku. Pytam dlatego ponieważ uprawiam ziemniaki i chodzi mi o uprawę między rzędową oraz o pracę z kombajnem ziemniaczanym Anna, z tego co znalazłem w internecie model 365 ma szersze opony przednie oraz tylne i czy nie będą bardziej gniotły redlin ziemniaków podczas wyżej wymienionych zabiegów. Bardzo proszę o pomoc w tym temacie, z góry Wam dziękuję za wszelkie informacje :).  

MF wymiary.jpg

Edytowany przez -Johny-, 15 sierpień 2015 - 16:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozstaw tylnych kół ciągnika Massey Ferguson z serii 300 Dzisiaj, 20:01
  •  

#2 Share soltys13

soltys13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo jeździectwo motocykle fotografia podóże

Napisany 16 sierpień 2015 - 21:53

oczywista rzeczą jest   że   koła szersze    pójdą po wierzchu    dzięki czemu traktor się nie kopie   oraz ma wiekszą siłę zaparcia  natomiast  do między rzędzi   może być problem   to zależy  też jakie   te koła są szerokie  . jeśli się da można zwęzić  .Nie podałes konkretnego rozmiaru   kół tylnich . Może  lepiej byłoby wybrać model  4 cylindrowy serii 3050 3055 lub 3060  do   twoich potrzeb  zwłaszcza  że ma być to trakator podstawowy w twoim gospodarstwie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share -Johny-

-Johny-

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 22:28

Jestem podobnego zdania bo wiadomo szersza opona nie tonie tak w glebie jak również ma mniejszy poślizg kół podczas pracy a to wpływa na mniejsze spalanie. Widzę że do oprysków ziemniaków oraz formowania redlin zostanie 60 ale do pracy z kombajnem ziemniaczanym Anna to się nie nadaje, na równym polu lub ewentualnie tylko z górki, bo pod górkę to się kopie i dlatego chciałbym zmienić 60. Bo to jest męka tym ciągnikiem trzymać nogą i w ogóle podczas pracy włączyć tą nieszczęsną blokadę, bo bez niej ani rusz przynajmniej na mojej ziemi a płycej kopać to szkoda kroić ziemniaki. Dlatego jeśli ktoś ma Masseya Fergusona 365 lub 362 i ewentualnie model 375 bo z tego co wyczytałem to ma te same opony co 365 i może się mylę ale ten sam rozstaw kół, to proszę o informacje jakie są rozstawy tylnych kół bo chciałbym to lepiej przemyśleć i się nad tym zastanowić.

Edytowany przez -Johny-, 16 sierpień 2015 - 22:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 17:07

Mogę ci jutro zmierzyć jak nie zapomnę. Mam 390 na oponach 15,5. W tych ciągnikach masz regulowane felgi jak w 255. A co do opon nie patrz w internet tylko na to co będzie miał dany ciągnik założone. Nie kupujesz w salonie tylko używkę. I opona będzie taka jaką poprzedni właściciel lub handlarz założył. Kiedyś u mnie facet mierzył do warzyw i chyba jest rozstaw kół 110 a szerokość całkowita 185 czy coś. Nie pamiętam.

Rozstaw kół 117 cm szerokość z oponami 15,5 193 cm. Da się go chyba na felgach jeszcze zwęzić o 15 - 20 cm.

Edytowany przez hubertuss, 20 sierpień 2015 - 18:23.

Dodaj odpowiedź