adrianek21

jaki ciągnik 4x4 na 6ha

Polecane posty

adrianek21    0

mam 60 i chciałbym kupić coś większego bo pola mam na górach gdzie 60 przód podniesie,na skarpach gdzie w 60 słabe hamulce...
po prostu chce coś nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niezawodność to jakoś tam jeżdzi ale brak synchronizacji i wogóle to jak c 360 a to to znasz nic więcej dodać ja miałem c360 i wiem co to za konstrukcja kupiłem fendt puzniej drugiego i trzeciego oczywiście fendt i nie ma co porównywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A może budżet by kolega podał, obecne maszyny, czy jest możliwość jazdy nimi z większym ciągnikiem czy trzeba wymieniać.

Na razie wiemy 6 ha i górki. A tu jak najbardziej przedni napęd i jak na moje oko 60-80 koni z naciskiem na 60 ze względu na niewielki areał i maszyny po 60-ce.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianek21    0

Budżet do ok.25 tyś 

I właśnie czy maszyny by pasowały to jest problem na pewno by pług musiał zmienić na 4 skiby,talerzówke... 

Chce kupić coś mocniejszego bo koledzy rozumiecie-60 już nie chce katować...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

E no przestań. Może coś co kolega poszedł by do przodu a nie cofał. 

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

323 za to kasę to igłę kupi napędy blokady wszystko na przycisk 18 biegów kabina wyciszona ogrzewana 2 osobowa z radiem z lat 90 i nic się nie będzie cofał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tak. Kupić ciągnik nieistniejącej marki  nie można nazwać postępem.

Szukaj coś co jeszcze produkują.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

jak za taką kasę  to ciężko coś w dobrym stanie kupić nie łap okazji bo takich to nie ma tylko są wady ukryte możesz kupić za taką kase mf 575 590 lub 690 675 to ma odpowiednik 4512-5312 w ursusie to części tanie bo w mf nie ma się co pchać jak w polskim nie ma odpowiednika bo części trochę drogie mtz nie polecam bo znajomy kupił to w c 360 wszystko lepiej dopracowane niż w balerusie tam biegi żeby włączyć to trzeba się uszarpać a ciągnik z 2014 r to lewarek lata  w każdą stronę leje się z kąt się da nie wiem jak te starsze ale tego nowego nie polecam jak dla mnie po raszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

adrianek zapoznaj sie z 946 tak jak pisałem to to samo co fendt tylko silnik inny skrzynia biegów i przedni napęd to to samo co fendt serji 600 a lepszych fendtów i traktorów raczej od tej seri nie było i za naszych czasów niestety ale nie będzie a cenowo spokojnie sie wyrobisz jeszcze na porządne lakierowanie wystarczy biegi są sinchrynizowane dwa prędkości wałka nie ferguson tam są jaja z wałkie ciągniki powyżej 2000r nie mają podwójnego wałka .

piszę ci dobrze napewno nie pożałujesz zobacz zrób zdięcie w fendt i ihc czy international a części produkują bo to firma zf i nie rozglądaj się za sprzętem komunistycznym bo my do zf to za 50lat nie zrobimy tego co oni 30 lat temu wystarczy na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj