piotr89

NH TC 5070-Problem e zmieniającymi się obrotami wialni i młocarni

Polecane posty

piotr89    48

Ja mam problem z moim TC5070 - w trakcie koszenia wariują ustawienia prędkości wentylatora (skacze od 700 do 2000) i bębna, spadają obroty silnika. Problem z wariującymi ustawieniami wentylatora i bębna pojawia się również w czasie zwykłej jazdy po polu bez włączonej młocarni. Na wyświetlaczu nie pojawiały się żadne błędy ani ostrzeżenia. Serwis nie potrafi zdiagnozować przyczyny. Założyli że to wina komputera, wymienili na wymontowany z nowego kombajnu, ale nic to nie dało. Później zmienili mi oprogramowanie na niby "nowsze", i teraz w momencie występowania usterki pojawia się symbol akumulatora oraz błąd - niby coś wytrząsaczem lewym. Wcześniej w polu sprawdzano akumulator i był w porządku. Od tygodnia serwis nie dał znać.

Może ktoś miał podobne objawy i znalazł rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikos22    4

Sprawdź dla pewności napięcie ładowania aku przez alternator, czy przypadkiem nie przeładowuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało sie rozwiązać ten problem? bo u mnie występują te same problemy

 serwis zmienił alternator, akumulatory sprawdzone, wgrane nowe oprogramowanie i serwis rozkłada ręce bo nie wiedzą co robić

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    48

Przyczynną było zesypane łożysko w alternatorze, przez co nie ładował z odpowiednim napięciem i komputer pokładowy wariował. Serwis zmienił alternator na nowy i wszystko jest porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13
Dnia 29.07.2018 o 10:31, dawidfarmere napisał:

Udało sie rozwiązać ten problem? bo u mnie występują te same problemy

 serwis zmienił alternator, akumulatory sprawdzone, wgrane nowe oprogramowanie i serwis rozkłada ręce bo nie wiedzą co robić

 

Co było przyczyną? Mój problem wygląda następująco na pełnych obrotach co chwile obroty bębna i dmuchawy skaczą do 2 tysięcy. Do tego co jakiś czas wyskakuje błąd UCM<->RHM A1202. Serwis twierdzi, że może być spalony bezpiecznik, ale wszystkie są dobre. Kostki też wszystkie wpięte. Napięcie na akumulatorach nie skacze. Czujniki sprawne, były zamienione z innymi i dalej to samo.

@Piotr13100

 

Winny okazał się czujnik strat na wytrząsaczu. Po wymianie jest wszystko ok.

Edytowano przez maniek0987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem pojawił się  błąd UCM<->RHM A1202 podczas wysypywania słonecznika oraz UCM<->RHM A5006. Kolega zgasił kombajn aby skasować błąd i już nie zapalił. Stoimy na polu i grzebiemy, co może być przyczyną? Bezpiecznik alternator jakiś czujnik? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
    • Przez Sztoss
      Witam 
      Mam problem ze skrzynia power command w new holland TM150.
      Podczas kalibracji na biegu F2 wyskakuje błąd u37.
      Co może być przyczyną i jak to naprawić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj