Skocz do zawartości

Zdjęcie

Alternator się grzeje

39 odpowiedzi na ten temat

#21 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2117 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 15 sierpień 2015 - 22:04

Alternator się grzeje

No a popatrz klemy czy są gorace?Popatrz na kabel dochądzący od cewki do Alternatora , czy nie jest lużny.Daj fotkę tego alternatora.........co to za alternator masz?

Zdejmij pasek i zobacz czy swobodnie się kręci koło pasowe.W moich obydwuch ciapkach żaden sie nie grzeje altek, i w poprzednich też.......dziwna sprawa.

No to napisz mu co ma nie tak i zamknę temat. W elektryce sprawdzenie czegokolwiek bez pomiarów jest niemożliwe. Więc jak ktoś nie ma czym zrobić to niech wezwie odpowiedniego fachowca. 

Mod.

jak bym był koło ciapka to zaraz bym doszedł co jest nie tak........a tak na odległość to ciężko jest coś wywnioskować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Alternator się grzeje Dzisiaj, 09:56
  •  

#22 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 22:05

Alternator się grzeje Można robic i bez pomiarow. Tylko trzeba znac tez zasade działania.. Pomiary też trzeba umieć robić. Prosiliście o napięcie a nikt nie napisał żeby zmierzyc prąd ładowania (ampery ) i to nie na klemie a na przewodzie od alternatora
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#23 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 16 sierpień 2015 - 07:40

Alternator się grzeje

jak bym był koło ciapka to zaraz bym doszedł co jest nie tak........a tak na odległość to ciężko jest coś wywnioskować.

No i wreszcie załapałeś. Nie da się na odległość tego naprawić, a Ty mnie wyzywasz, że nie powinienem zamykać tematu bo autor nie ma czym zmierzyć. Jak nie zmierzy to nie można pomóc. Dlatego takie tematy od razu powinny lecieć w kosmos.

Do autora: na wyjściu jest 14V przy jakim prądzie? 

@zetores: jeżeli piszę że ktoś ma zrobić pomiary to oczywiste jest, że chodzi o prąd i napięcie. Ktoś kto ma pojęcie będzie o tym wiedział, a tacy jak ten elektryk powinni pracować w kamieniołomach, bo widać, że nie ma zielonego pojęcia co robi.

#24 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 08:43

Alternator się grzeje

kolega raz  w bizonie pomylił zaciski na akumulatorach i odpalać odpalał ale elektryka mu nie działała i spalił alternator tak się nagrzewał z miejsca

#25 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2117 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 16 sierpień 2015 - 08:45

Alternator się grzeje

Być może akumulatory zle załozone.....

#26 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 08:51

Alternator się grzeje

Akumulatory mam nowe, ciągnik pali z " dotyku " także nie ma potrzeby ich ładować, czy sprawdzać.
Alternator grzeje się bardzo jak przejadę się kawałek powiedzmy 10 minut jazdy na średnich obrotach to jak stanę i dotknę go to aż parzy. Wszystko jest z nim ok, tylko, że właśnie bardzo się nagrzewa i to w szybkim czasie.
Mod, o jakie pomiary ci chodzi ? Znajomy elektryk mierzył prąd ładowania, ładuje tak jak powinien, do 14V tak jak pisze na nim, nawet jak dam gaz do oporu to poza 14 V nie wychodzi także jest w porządku, patrzył też akumulatory i ładuje je, są naładowane.

A próbowałeś obracać ręką może troszkę obciera i nagrzewanie ma powód mechaniczny albo ktoś zapomniał nałożyć smaru do łożysk, najlepiej spróbuj go wymienić na reklamacji.

#27 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 09:54

Alternator się grzeje

dokładnie , jak jest nowy to zwróć do sprzedawcy na zasadzie rękojmy bo gwarancji to raczej nie dostałeś  .

Wypadałoby jeszcze zmierzyć prąd ładowania wstawiając szeregowo amperomierz do zacisku prądowego alternatora  bo może wina leży po stronie akumulatorów a konkretnie zwarcia wewnętrznego ,ale jak Jesteś pewien co do i ich stanu to wywal ten alternator i niech się kto inny martwi bo jak dojdzie do pożaru to będzie za późno !!!

nowy

#28 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 11:01

Alternator się grzeje

Po co w ogóle to całe pisanie, skoro autor nie podał żadnych konkretów. Na samym początku miał zmierzyć prąd i napięcie, a tego nie zrobił, więc po co to całe gdybanie? Na razie nie wiadomo nic o stanie całego układu ładowania. Jakiś pseudo elektryk niby zmierzył napięcie (zresztą nie wiadomo czy dobrze), ale w zasadzie to nic nie daje. Więc na razie proszę się powstrzymać z bezsensownym pisaniem, dopóki nie zostaną przeprowadzone rzetelne pomiary. Bo usterka jest do opanowania w dwie minuty.

#29 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 14:11

Alternator się grzeje

Mam problem z alternatorem Paris Rhone, na wyłączonej stacyjce lekko świeci się kontrolka, po przekręceniu w pozycję I kontrolka gaśnie, jest jakieś zwarcie bo zakładając i zdejmując kabel A+ dosyć mocno się iskrzy. Co może być przyczyną? 

#30 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 15:07

Alternator się grzeje

Prawdopodobnie zwarta dioda dodatnia.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 16:33

Alternator się grzeje

Mam problem z alternatorem Paris Rhone, na wyłączonej stacyjce lekko świeci się kontrolka, po przekręceniu w pozycję I kontrolka gaśnie, jest jakieś zwarcie bo zakładając i zdejmując kabel A+ dosyć mocno się iskrzy. Co może być przyczyną? 

A gdzie Ty tam masz "A+"?

#32 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 20:41

Alternator się grzeje

Ty , A+ mam na kablu prowadzącym na regulator, jest jeszcze exc i gruby +  ;)

#33 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 04:32

Alternator się grzeje A do czego mwasz te A+ podłączone.

#34 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 09:44

Alternator się grzeje

To jest alternator sześcio, czy dziewięcio diodowy?

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

#35 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 16:31

Alternator się grzeje

Nie wiem ilu diodowy, nie rozkręcałem go, ciągnik w ciągłym użytku. Ale chyba taniej będzie założyć boscha ewentualne następne awarie będą tańsze w naprawie . Miałem w MF-ie rozrusznik Paris Rhone to części nie byłe tanie 

#36 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 21 sierpień 2015 - 08:23

Alternator się grzeje

Regulator do Boscha kosztuje 200-300zł (oryginał). Szczotki niewymienne trzeba kupić nowy regulator. Nowsze modele nie zawsze współpracują z zamiennikami. Więc chyba nie wiesz co piszesz.

#37 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 21 sierpień 2015 - 13:10

Alternator się grzeje

To Paris Rhone tańszy w naprawach? Na pewno... W życiu nie dałem więcej jak 50zł za zamiennik, oryginał max 120zł , nie wiem jakie Ty ściemy walisz swoim klientom....

#38 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 21 sierpień 2015 - 13:19

Alternator się grzeje

Jak masz oryginały Bosch za 120zł to kupię od Ciebie z 50 szt.

#39 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 21 sierpień 2015 - 13:51

Alternator się grzeje

Poważnie? Myślę że i poniżej 100zł bym znalazł... Chodzi mi o takie alternatory jakie miały np golfy II czy Niemieckie maszyny z tych lat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 21 sierpień 2015 - 16:40

Alternator się grzeje

No to się nie zrozumieliśmy, bo mi chodziło o taki alternaotr. Do tych, o których piszesz ja kupuję zamienniki w hurcie poniżej 15 zł.