Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wideoczat z Ministrem Sawickim! Na żywo!

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
66 odpowiedzi na ten temat

#1 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 14 sierpień 2015 - 14:32

UWAGA!!!
Link do pokoju z wideoczatem:

Martwią Cię kary za nadprodukcję mleka albo wysokość planowanych odszkodowań za straty związane z suszą? A może interesuje Cię, co planuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w kwestii sprzedaży międzynarodowej i rosyjskiego embargo? O wszystko to i jeszcze więcej będziesz mógł zapytać bezpośrednio Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Pana Marka Sawickiego. 

Portal AgroFoto.pl zaprasza na wideoczat z Ministrem, który odbędzie się już 19 sierpnia o godzinie 20.00. Będzie to pierwsze wydarzenie tego typu w Polsce z udziałem tak ważnej osobistości! Zasiądź zatem wygodnie przed monitorem komputera, laptopa lub przy smartfonie i zapytaj Ministra Sawickiego o najważniejsze dla Ciebie sprawy rolnicze. 
Wystarczy tylko wejść na stronę: https://agrofoto.cli...a-i-rozwoju-wsi
Liczba miejsc jest ograniczona! Zarejestruj się już dziś! 

W wideoczacie możesz wziąć udział z dowolnego miejsca, w którym masz dostęp do szerokopasmowego Internetu. Oto czego jeszcze potrzebujesz:
– przeglądarka internetowa z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
– słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera i odpowiedzi Ministra,
– dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
Połączenie z wideoczatem odbywa się poprzez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami, takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym). Jeżeli natomiast będziesz łączyć się z nami za pomocą urządzenia mobilnego, ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida bądź BlackBerry. 
Uwaga! Podczas pierwszego podłączania koniecznie przetestuj swoje połączenie (aplikacja sprawdza, czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania). Pamiętaj też, aby sprawdzić, czy działa Ci dźwięk w komputerze! 

Link do relacji:

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wideoczat z Ministrem Sawickim! Na żywo! Dzisiaj, 07:28
  •  

#2 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 14 sierpień 2015 - 17:24

Gdzie się rejestrujemy???  

#3 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 09:44

w pokoju konferencji

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#4 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 12:35

Czekamy na wasze propozycje pytań, które przekażemy Panu Ministrowi.

#5 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 17 sierpień 2015 - 14:37

Wideoczat z Ministrem Sawickim! Na żywo! Pieresze to co oni zamierzają zrobić z ta susza. Zwlaszcze wśród chodowców bydła. IUNG uważa ze suszy nie ma. Podczas gdy lasu państwowe wprowadzają 4 stopien zagrożenia pożarem. A Wisła to juz strumyk. To jest susza czy nie?
Drugie to co jest z tym ASF. Jaki jest stan na dzień dzisiejszy.

Kwotowanie produkcji mleka? Gdzie sa pieniądze przeznaczone na tzw miekki start.

Czy ministerstwo zareaguje w jaki kolwiek sposób na próbę wymuszenia przez supermarkety obnizki ceny produktów mleczarskich.

#6 Share czyzyk85

czyzyk85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 14:46

czy będą przesunięte obiecane środki na młodego rolnika dla kolejnych 1200 osób (stary PROW)

#7 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 16:26

Wszystkie posty nie związane z tematyką będą usuwane :)

#8 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 17:41

Kiedy ruszy nabór na Modernizację Gospodarstw Rolnych z PROW 2014-2020?

#9 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 17 sierpień 2015 - 19:19

Kiedy Zostanie uruchomiona Pomoc w związku z suszą  i jak będzie wyglądała   ta Pomoc  naco możemy Liczyć prócz kredytów  Suszowych o których  Banki jeszcze nie wiedzą  nie dostały  żadnych Dyspozycji

Edytowany przez marekfarmer, 17 sierpień 2015 - 19:20.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#10 Share potrekk

potrekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 19:44

Wideoczat z Ministrem Sawickim! Na żywo! kiedy będzie nowa lista ze starego naboru na MR :d

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 19:57

Czy zawiesicie spłatę kredytów na rok?

#12 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1619 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 20:01

Z czego wynika to, że IUNG wskazuje na niedobór wody na -170-179mm(prawie maksymalny stopień) w mojej gminie w województwie mazowieckiem a mimo to w gminie nic nie wiedzą o żadnych komisjach? to gdzie one są jak jest taki niedobór wody i nic nie jest powoływane?

Edytowany przez PATr, 19 sierpień 2015 - 18:49.

#13 Share Krones

Krones

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 20:17

A jak by tak zamiast kredytów suszowych, państwo bądź unia dała dopłatę do każdej krowy sprzedanej na ubój;

pierwszej 600 euro

drugiej 500 euro

trzeciej 400euro

czwartej i kolejnych po 300 euro

paszy mamy mało i ogólnie jest droga więc trzeba redukować stada.

Mniej krów, to i mniej mleka więc cena mleka powinna wzrosnąć.

Aby rozładować duże ilości mięsa wołowego zrobić kampanię promującą wołowinę w supermarketach.

Po takiej akcji ludzie częściej sięgali by po te mięso także w przyszłości.

#14 Share mszk8

mszk8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i informatyka no i fajne dziewczyny ;]

Napisany 17 sierpień 2015 - 20:43

1. Dlaczego ministerstwo, nie potrafiło wyliczyć ile mają wolnych środków, aby je odrazu "skumulować" i powiedzieć, że tyle i tyle będzie pieniędzy na działanie MR, wybory się zblizają to i kasa się znajduje... dobry gospodarz wie co ma...

2. Dlaczego okres posiadania gospodarstwa w MR to TYLKO 5 lat, przecież to jest krótki okres, wielu przejeło aby potem oddać wdzierżawę lub sprzedać...

3. ASF czemu bijecie świnie a nie dziki, bo po lasach latać nie trzeba, tylko do chłopa i po robocie?

Windows jest jak kobieta lekkich obyczajów - łapie każdy syf...
"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

#15 Share gabrysiek

gabrysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 20:57

Dlaczego rozporządzenie do Młodego Rolnika wyklucza osoby, które chcą pracować na roli.

Podam przykład. Mam 19 lat. W trakcie nauki 3 klasa technikum agrobiznesu. W 2012 roku umiera mój tato i na postanowieniu z sądu otrzymuję że jestem posiadaczem 1/4 gospodarstwa czyli 2,26 ha. Wcześniej było, że jeżeli osoba się uczy to ma liczone 12 miesięcy od ukończenia szkoły w systemie dziennym aby się zrzec ziemi i być ,,czystym'' (dlatego się nie zrzekałem aby nie robić dodatkowych kosztów).Teraz 12 miesięcy jest liczone od pełnoletności. W moim przypadku jest już 16 miesięcy. Wszystkie inne warunki spełniam, tylko to że zostałem pokrzywdzony przez los po stracie ojca to teraz rozporządzenie mnie wyklucza z nowego naboru. Nie rozumiem tego naprawdę czy to jest na pewno pomoc dla MR. Po co w ogóle tworzenie nowych pojęć: osoba urządzająca i kierująca gospodarstwem.

Przejmując w lubelskim 20 ha ziemi oraz 20 sztuk bydła nie mogę skorzystać z premii dla Młodych rolników pomimo tego że mam 19 lat i kwalifikację R.03.

Dlaczego w MR posiadając kwalifikację R.03 dostaję 0 pkt będąc w technikum agrobiznesu. Tylko dlatego, że mam szkołę nie ukończoną. Mam rozumieć, że gdybym 3 lata temu jak stawałem przed wyborem szkoły i poszedłbym do zawodówki to zrobiłbym lepiej, bo już miałbym ukończoną szkołę, a przecież wszyscy chcą mieć wykształconych rolników.

Dlaczego MR nie może być wkładem własnym do modernizacji. Przecież to ma być pomoc dla młodych ludzi.

#16 Share 1mechanizator1

1mechanizator1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 21:06

1. Co z eksportem Polskiego mięsa wieprzowego do Azji? Trwały jakieś rozmowy ale teraz nikt nas o niczym nie informuje.

2. Czy Pan minister chce żebyśmy znowu byli zmuszeni blokować drogi czy w końcu ogłosi stan klęski żywiołowej a nie powołuje się na dane z kosmosu? Czy rząd nie widzi tego jaka jest susza? że w połowie sierpnia kukurydza jest już całkiem wyschnięta a w sklepie sprzedawane są jeszcze zeszłoroczne ziemniaki a na pytanie do sprzedawczyni czemu nie ma młodych ona mi odpowiada "a skąd pan chce wziąć młode przy takiej suszy?"

3.Czy będze jakaś konkretna pomoc finansowa ( nie większe dotacje z PROW na rozwój produkcji prosiąt bo kto będzie inwestował w coś co pociągnie go do bankructwa) dla producentów trzody z całego kraju? bo w takiej sytuacji dochodzi już do tego że przy produkcji świń nie stać mnie na jesienne nawozy że o nasionach kwalifikowanych mogę już tylko pomarzyć.

Edytowany przez 1mechanizator1, 18 sierpień 2015 - 07:33.

#17 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 21:35

Moje pytanie dotyczy kar za mleko które musimy zapłacić.

Na wyprodukowanym przez Nas Rolników mleku zarobili wszyscy oprócz nas mleczarzy, czyli mleczarnie, sklepy, supermarkety, pośrednicy jak również nasz rząd(czytaj podatek od produktów rolnych). Wszyscy mają czysty zysk, a my musimy tracić za to, że je tylko wyprodukowaliśmy??? Dla czego nie zrobi tego rząd? Ile w 2014 roku wpłynęło do budżetu państwa pieniędzy z handlu polskimi produktami rolnymi i jego przetworami??? Wie Pan co grozi farmerom którzy mają grube setki tysięcy do zapłaty? Już niektórzy z nas dostają za litr mleka mniej niż wynosi kara za przekroczenie kwoty mlecznej i z czego oni mają zapłacić tą karę? Kto pokrywa kary za przekroczenie kwoty w innych krajach Unii Europejskiej(rolnik czy rząd)???

Osobiście przekroczyłem tylko 3tys litrów, ale uważam, że nieważne o ile przekroczyliśmy kwotę mleczną czy 100 litrów czy 100 tys litrów, to karę za nadprodukcję powinno ponieść państwo.

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#18 Share Rafik87

Rafik87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 21:52

Moje pytanie brzmi: Dlaczego tyle półtuszy jest przywożonych z zachodu, czy nie można tego jakoś opodatkować żeby dać zarobić polskiemu rolnikawi a nie duńskiemu czy niemieckiemu?? dlaczego markety nie mają obowiązku wyróżnić na półkach z jakiego kraju pochodzą wyroby mięsne?

#19 Share cedox

cedox

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 07:33

Szkoda, że nie było możliwości stworzenia konferencji, w której online moglibyśmy zadawać pytania Panu Ministrowi. Mimo to gratuluję pomysłu.
Przechodząc do pytań:
1. Jaki sens miało zwiększenie wielkości ekonomicznej gospodarstwa młodego rolnika z poziomu 6000 euro w zeszłorocznym naborze do 13 000 euro w nadchodzącym? Powszechnie wiadomo przecież, że z poprzedniego naboru premii nie otrzymali rolnicy, którzy uzyskali najmniej punktów - a tym samym mieli gospodarstwa mniejsze, charakteryzujące się niższą wielkością ekonomiczną. Naturalną koleją rzeczy powinno być złagodzenie pewnych kryteriów, po to aby umożliwić otrzymanie premii szerszej rzeszy młodych rolników. Czy w takim razie jest szansa na obniżenie wymagań chociażby w kwestii wymaganej wielkości ekonomicznej przed rozpoczynającym się naborem na Ułatwianie Startu Młodym Rolnikom? Albo chociaż na jej regionalne zróżnicowanie?

2. W projekcie rozporządzenia dotyczącego Modernizacji Gospodarstw Rolnych zawarta jest informacja, iż nie będzie możliwości dofinansowania zakupu maszyn, które zostały zakupione z wykorzystaniem środków unijnych w poprzedniej perspektywie finansowej. Rozumiem że chodziło tutaj, aby ukrócić proceder, w którym rolnik np. sprzedaje kilkuletni, wciąż sprawny ciągnik i kupuje nowy, marnotrawiąc tym samym środki, które ktoś mógłby wykorzystać bardziej racjonalnie i efektywnie. Całkowicie się z tym zgadzam. Wydaje mi się jednak, że warto byłoby wprowadzić pewne wyłączenia od tej zasady, bo przecież istnieją maszyny, takie jak chociażby przyczepa rolnicza, których musi być kilka na wyposażeniu dobrze rozwiniętego gospodarstwa, a tym samym zakup kolejnej maszyny tego typu nie oznacza automatycznie sprzedaży "starej". Czy jest zatem szansa na wprowadzenie pewnych wyłączeń od wspomnianej wyżej zasady?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 07:57

Cedox - konferencja jest jutro - w srode o godzinie 20.00, wtedy możesz przyjść i zadać pytanie.

Zapraszamy.

Nie mniej 2 pytania które zadałeś wcześniej przekażemy Panu Ministrowi.