yacenty

Wideoczat z Ministrem Sawickim! Na żywo!

Polecane posty

hubertuss    4653

- Kiedy w końcu będzie porządek w KRUS? Kiedy KRUS będzie przysługiwał tyko ludziom faktycznie zajmującym się rolnictwem. A nie tym co tylko kupili ziemię a z rolnictwem nie maja nic wspólnego.

- Kiedy KRUS przestanie być socjalną przechowalnią i sposobem na ukrycie faktycznego bezrobocia dla ludzi, którzy mają hektar lub dwa i wiadomo jest, że się z tego nie utrzymają. Chociaż ziemię tą obsiewają. Dodatkowo pracują na czarno w Polsce lub za granicą.

- Czy rolnicy prowadzący dodatkową działalność gospodarczą. Często dobrze prosperującą nie powinni płacić ZUS zamiast podwójnego KRUS u? Lub składkę KRUS odpowiadającą wysokości składki ZUS wraz z podwójną składką zdrowotną. Tak jak ma to miejsce w przypadku osób pracujących na etacie i prowadzących dodatkową działalność.

- Czy ubezpieczeniami KRUS i ZUS nie może administrować jeden zakład ubezpieczeń? Było by taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a moje pytanie jest takie

-kiedy ZUS wkoncu spadnie do poziomu KRUS i nikomu nie bedzie sie opłacało kombinowac ? w żadnym wypadku nie powinno byc odwrotnie bo wystarczajaco duzo juz w tej chwili panstwo kradnie/zabiera obywatelowi !!!

 

hubertuss chłopie to o czym ty piejesz to jest kropla w morzu w porównaniu do tego jak sie rozkrada i rozkłada na łopatki ten kraj

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jako, że to temat gdzie wolno zadać tylko pytanie opowiem tak.

- Kiedy KRUS zostanie uszczelniony na tyle. Aby każdy płacił ubezpieczenie sprawiedliwie do tego czym się zajmuje? Czy jeśli o składuje się wszystkich sprawiedliwie do tego co robią. Nie da to w efekcie zmniejszenia składek dla dużej części ubezpieczonych. Którzy dzisiaj płacą za siebie i innych, którzy kombinują?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

hubertuss

najpierw by trzeba zlikwidowac zgraje ciezko schorowanych 40 letnich emerytów z budżetówki itp, moze wtedy jakies składki by sie obniżyły...

Ty chcesz sie zabierac do tego od złej strony, to ze ktos tam sobie ma firme na krusie to pikus bo jak chce zatrudnic pracownika to i tak musi za niego płacic zus...

a jezeli prowadzi firme jednoosobowa i płaci krus to po przejsciu na zus zapewne zamknie firme i zasili stado bezrobotnych, w wiekszosci przypadków tak własnie by sie stało, zeby zrobic sprawiedliwy system najpierw trzeba zlikwidowac komunistyczne przywileje wszystkim bez wyjatku, a tego nie podejmie sie zadna partia i zaden rzad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Pytam o KRUS i jego uszczelnienie bo to kompetencja Sawickiego i PSL. ZUS to inna bajka. Podzielam twoje zdanie na temat Uszczelnienia ZUS. Ale to nie miejsce na dyskusje o tym. Morze kiedyś pojawi się tutaj Kosiniak Kamysz to zapytam o ZUS.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Pierwsze pytanie :
Panie ministrze czemu minister nie działa nic z związku asf . Czemu my musimy sprzedawac trzode po 4 zl/ kg. Jak my przezyjemy jezeli teraz jest susza. U nas w wlkp. Mielismy 60% a nawet 80% mniejsze plony.
Drugie pytanie:
Panie ministrze czy pan mysli jak,, gdbysmy " powtarzam gdybysmy dostali te 100zl do ha to nam wystarczy na pokrycie straty. Myli pan sie to nawet nie starczy na 200kg zboza do ha a my mamy wieksze ubytki w zbiorach a nie te nedzne 200kg gdzie ciezko kupic.


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

jestem z zagłębia drobiarskiego pow. Żuromin ogromne fermy powstają jak grzyby po deszczu w pobliżu zabudowań

 

1.kiedy powstanie ustawa ,,odorowa" i kiedy to mieszkańcy gmin będą mieli coś do powiedzenia w tej sprawie i blokować powstawanie ferm pod nosem mieszkańców 

2. kiedy wypieprzycie  z Polski największego truciciela naszej produkcji świń ,,agri-plus" i podobne które zostawia w Polsce świński smród i świńskie ŁAJNO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Moje pytanie dotyczy kar za mleko które musimy zapłacić.

Na wyprodukowanym przez Nas Rolników mleku zarobili wszyscy oprócz nas mleczarzy, czyli mleczarnie, sklepy, supermarkety, pośrednicy jak również nasz rząd(czytaj podatek od produktów rolnych). Wszyscy mają czysty zysk, a my musimy tracić za to, że je tylko wyprodukowaliśmy??? Dla czego nie zrobi tego rząd? Ile w 2014 roku wpłynęło do budżetu państwa pieniędzy z handlu polskimi produktami rolnymi i jego przetworami??? Wie Pan co grozi farmerom którzy mają grube setki tysięcy do zapłaty? Już niektórzy z nas dostają za litr mleka mniej niż wynosi kara za przekroczenie kwoty mlecznej i z czego oni mają zapłacić tą karę? Kto pokrywa kary za przekroczenie kwoty w innych krajach Unii Europejskiej(rolnik czy rząd)???

 

Osobiście przekroczyłem tylko 3tys litrów, ale uważam, że nieważne o ile przekroczyliśmy kwotę mleczną czy 100 litrów czy 100 tys litrów, to karę za nadprodukcję powinno ponieść państwo.

 

Kare za nadprodukcje powinno pokryć Państwo podatkami z wyrobów mleczarskich


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

1. Dlaczego w projekcie ,,Modernizacji gospodarstw rolnych.............." zmieniono definicję "młodego rolnika" ? Ktoś kto skorzystał z premii w poprzednich naborach (co najmniej 5 lat temu) automatycznie nie jest już "młody" mimo że ma dwadzieścia parę lat i chęci do dalszego rozwoju, poziom dofinansowania 50%.

2. Identyczna sytuacja w przepisach o dopłatach bezpośrednich. Mimo młodego wieku Dodatkowa płatność nie przysługuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweGerc    0

Mam kilka pytań do ministra w związku z naborem z programu Premie dla młodych rolników na lata 2014-2020 na które odpowiedzi nie uzyskałem ani w ARiMR, ani w ośrodkach doradztwa 

1. Ilu rolników dostanie wspracie w nadchodzącym naborze premie dla młodych rolników?

2. Czy spełniając wszystkie warunki naboru uzyskując 15 punktów i mieszcząc się w liczbie 30 tysięcy rolników zostanie mi przyznane wsparcie?

3. Czy Premie dla młodych rolników będzie można wykorzystać jako wkład własny w program Modernizacja gospodarstw rolnych?

4. Dlaczego wprowadzono konieczność posiadania ziemi przed złożeniem wniosku na Premie dla młodych rolników? w przypadku jeśli osoba spełniająca warunki nie zakwalifikuje się na listę, a kolejny nabór nie zostanie ogłoszony w ciągu 12 miesięcy osoba ta zostaje zdyskwalifikowana i zostaje z ziemią bez premii

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostryga    0

Moje pytania do ministra, zupełnie inny temat niż poprzednie więc tym bardziej proszę o uwzględnienie:

 

1. Czy zamierza Pan wprowadzić zakaz hodowli lisów na futra, o który składał ostatnio interpelację Grzegorz Napieralski?

2. Co z hodowlą norek i innych zwierząt futerkowych - czy będzie Pan rozważał wprowadzenie zakazu w najbliższych latach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kucu95    2

Szanowny Panie Ministrze byłbym zobowiązany za odpowiedź na następujące pytania:

1. Czy nie byłoby prościej gdyby kara za przekroczenie kwoty mlecznej była rozłożona na raty ,,z urzędu,, ?

2. Biorąc pod uwagę obowiązujące przepisy, nie występowałem o pomoc w związku ze stratami w plonach spowodowanych suszą (posiadane duże pogłowie bydła, które zresztą niedługo nie będzie miało co jeść sprawia, że nie przekroczą one 30%). Kilka dni temu (już po żniwach) usłyszałem z ust Pani Premier, iż łączenie produkcji roślinnej i zwierzęcej przy ocenie szkód jest niewłaściwe i, że zostanie to zmienione. Czy w tej sytuacji mogę liczyć na wsparcie, a jeśli tak to w jakiej formie i do kogo mam o nie wystąpić ?

3. Sytuacja rolników w UE jest trudna, jednak dochody tych ze starej wspólnoty są nieporównywalnie wyższe od naszych. Co Pana powstrzymuje przed organizacją tak sektora rolnego tak jak robi to Minister Rolnictwa Niemiec czy Wielkiej Brytanii ?

4. Jest Pan przedstawicielem PSL, mającym z racji piastowanego stanowiska największy wpływ na notowania tej partii (rolnicy to ciągle trzon Waszego elektoratu).

Na wsi opinia jest jedna - tak źle nie było od początku transformacji, być może próbuje Pan to zmienić, ale my tego nie czujemy. Czy Pan i Pańscy koledzy partyjni nie obawiacie się powtórki syndromu Komorowskiego ? Czy Wyobrażacie sobie konsekwencje takiego, coraz bardziej realnego scenariusza ?

 

            Pytań byłoby znacznie więcej, bo gdzie nie spojrzeć to nierozwiązane problemy. 

                                                                                        Pozdrawiam, i życzę sukcesów !  

                                                                                   Tomek K.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

1.  W rejonach o największej produkcji bydła mlecznego susza zniszczyła uprawy kukurydzy. Z braku wilgoci kukurydza nie wyda ziarna lub tylko w 10% wypełni kolbę, taka pasza jest bezwartościowa. Trzeba będzie dokupić duże ilości pasz treściwych, a przy takich cenach mleka jest to niemożliwe. Co zamierzacie z tym zrobić?

 

2. Czy zamrozicie spłatę lub obniżycie raty kredytów? W związku z suszą jest potrzeba zakupu dużej ilości pasz treściwych, a przy obecnej cenie mleka nie ma takiej możliwości i rolnicy sprzedają krowy po 2zł/kg. Trzeba działać natychmiast gdyż zapasy pasz objętościowych na dzień dzisiejszy wystarczą do listopada-grudnia

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkamill    2

Skoro liczba miejsc na czacie będzie ograniczona, to czy będzie on zarejestrowany na video, bądź udostępnione będą jakieś stenogramy, aby wszyscy zainteresowani mogli się zapoznać?

Nie wszystkim odpowiada termin wydarzenia, a na pewno będą chcieli zobaczyć, co Pan Minister ma do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Mam parę pytań do Pana Ministra. Są dość specyficzne.

 

1. Mój ojciec chce mi przekazać gospodarstwo rolne. Ale nie wiem czy będę mógł skorzystać z Programu Młody Rolnik, gdyż jest tam wymóg pracowanie TYLKO w gospodarstwie i opłacać w pełnym wymiarze składkę KRUS. Moja sytuacja jest inna gdyż jestem w czynnej służbie i nie wiem czy mam służbę dla kraju traktować jako służbę czy jako prace. Spędzam każdą chwile w gospodarstwie i chce  prowadzić w odpowiedni sposób i ją rozwijać lecz nie chce też rezygnować ze służby. Zasadnicze pytanie brzmi czy służba jest traktowana jako praca czy jako Służba i nie podlega pod ten zapis.

 

2. W tym roku wystąpiła susza na ogromną skale w całym kraju. W głównej mierze ucierpieli rolnicy, którzy zajmują się hodowlą bydła mlecznego i mięsnego. Małe ilości paszy zebrane w tym roku są przyczyną załamywanie się rynku bydła mięsnego i mlecznego gdyż następuje sprzedaż na potęgę bydła za śmieszne pieniądze. proszę powiedzieć jak ministerstwo chce na to zareagować i jakie podjąć kroki? Czy ma już wypracowany jakiś plan albo pomysł na zażegnanie tej sytuacji?

 

3. Jak plan ma ministerstwo na rosnącą ilość dzików i bobrów? Już problem tej dzikiej zwierzyny nie na leży do ściany wschodniej polski lecz już całego kraju. Czy rolnicy mają być cały czas stratni przez te gatunki i czy populacja tych gatunków nie jest zbyt duża jak na nasz kraj?

 

Pozdrawiam i życzę sukcesów 

Robert Radziwiłowicz       

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

Mam pytanie do Pana ministra w kwestii kar za nadprodukcję mleka, otóż czy nie dałoby rady aby kary potrącane były bezpośrednio z deminimis? Niektórzy rolnicy praktycznie nie wykorzystali tych 60000 z deminimisu, a w obecnym czasie suszy byłoby to dla wielu zbawienne ze względu na konieczność dokupienia pasz. Odciąganie odsetek po rozłożeniu na raty z deminimisu nic nie daje, bo i tak 1/3 trzeba uiścić do końca września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870

Skoro liczba miejsc na czacie będzie ograniczona, to czy będzie on zarejestrowany na video, bądź udostępnione będą jakieś stenogramy, aby wszyscy zainteresowani mogli się zapoznać?

Nie wszystkim odpowiada termin wydarzenia, a na pewno będą chcieli zobaczyć, co Pan Minister ma do powiedzenia.

tak będzie zapis wideo


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek313    11

ja słyszałem że nie będzie kasy za dużo na odszkodowanie za suszę bo by musieli przełożyć referendum przez to pis do władzy nie dojdzie czy jakoś tak (nie interesuję się politykom więc może się pomyliłem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Co do liczby osób, ile bedzie mogło byc na video czacie?


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi101    0

Dlaczego straty w gospodarstwach szacowane są przez ODR w sposób karygodny.{nie mam pretensji do ODR]Rolnik mający pastwiska i łąki i posiadający krowy mleczne dostaje 1,3% strat,gdy rolnik z tą samą ziemią  bez bydła otrzymuje ponad 30% strat.W jaki sposób są szacowane straty w gospodarstwach mlecznych?Przecież ponosimy większe straty niż rolnik który ma łąki  bez zwierząt.dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawek43    3

W naszym rejonie (dawne woj. radomskie) kg. żywca wieprzowego 3.60+ vat. Tona pszenżyta 440 zł. To takie małe przykłady z którymi jestem na bierząco dlatego pisze. Tak tragicznie w kazdej dziedzinie gospodarstwa rolnego jak teraz jeszcze nie było. gospodarstwo rolne prowadzę od 1993r. JAK ŻYC panie ministrze. Nie będę już opisywał problemów producentów czarnej pozeczki i innych sadowników. Porażka.

Panie Ministrze Sawicki co pan robi w tym ministerstwie. Jak nam pomaga, bo ja nie widzę. Jestem producentem trzody chlewnej i z roku na rok klepie coraz gorszą biedę.

Wiem że to co napisałem nie brzmi jak konkretne pytanie do pana tylko jak żale. Ale ja już nie chce pana o nic pytać bo wiem że pan panie ministrze Sawicki i tak rolników nie słucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Na szkoleniu poruszona zostanie tematyka ochrony fungicydowej zbóż w zabiegu T2.
      Eksperci z działu doświadczalnego Syngenta omówią wyniki doświadczeń wewnętrznych oraz zewnętrznych pochodzących z niezależnych źródeł. Przedstawiona zostanie obecna sytuacja polowa oraz spodziewane zagrożenia związane z chorobami grzybowymi.
      Ze spotkania dowiecie się Państwo w jakim terminie najlepiej wykonać zabieg fungicydowy T2 w zbożach, żeby osiągnąć wysoki plon i nie stracić na inwestycji. Na przykładzie rekomendowanych rozwiązań Syngenta pokażemy jak maksymalizować zysk.
       
      Link do wydarzenia: https://agrofoto.clickmeeting.com/plon-to-pieniadz-zyskaj-w-t2
       
      Webinarium poprowadzi: Adam Szepiela oraz Robert Strycharz z firmy Syngenta.

       
      Na spotkaniu przewidujemy sesję pytań i odpowiedzi dla naszych ekspertów firmy Syngenta.

      Spotkanie online odbędzie się we współpracy z portalem AgroFoto w dniu  13 kwietnia 2022 o godzinie 20:00.
       
    • Przez yacenty
      Zabieg fungicydowy T1 - ochrona plonu na starcie
      Na spotkaniu zostanie poruszona tematyka ochrony fungicydowej zbóż w pierwszym zabiegu wiosennym T1. Przedstawiona zostanie obecna sytuacja polowa oraz spodziewane zagrożenia związane z obecnością patogenów. Pokażemy Państwu wyniki doświadczeń firmy Syngenta oraz sprawdzimy, czy znajdziemy potwierdzenie ich w niezależnych źródłach. Porozmawiamy, jaka jest różnica między temperaturą stosowania fungicydów a temperaturą działania.
      Link do pokoju webinarium:
      https://agrofoto.clickmeeting.com/zabieg-fungicydowy-t1-ochrona-plonu-na-starcie
       

       
      Na spotkaniu przewidujemy sesję pytań i odpowiedzi dla naszych ekspertów firmy Syngenta.

      Spotkanie online odbędzie się we współpracy z portalem AgroFoto w dniu 9 marca 2022 o godzinie 19:00.
    • Przez yacenty
      JAK ZAROBIĆ NA PSZENICY W NOWYCH REALIACH RYNKOWYCH?
      Kto z nas nie chce znać odpowiedzi na to pytanie, które jest tematem przewodnim najbliższego webinarium?
      Podczas spotkania poruszymy aktualne zagadnienia związane z sektorem produkcji zbóż. Dowiecie się m.in. jak skutecznie zwiększyć odporność roślin na przymrozki i suszę oraz jak podnieść efektywność zabiegów chemicznych. W programie czeka spora dawka wiedzy, którą warto wdrożyć w praktykę we własnych gospodarstwach.
      Po każdej sesji zaplanowano czas na pytania do prelegentów.
      Na uczestników webinarium czekają upominki: kubek kalibracyjny, deszczomierz oraz Katalog Agrotechniczny Wiosna 2022.
      Ponadto w czasie spotkania będzie można wygrać atrakcyjne nagrody w mini konkursie.
      Zapraszamy 22 lutego 2022 o godzinie 17.30.
      Uczestnictwo w webinarium jest bezpłatne, dostępne zarówno na komputerze, smartfonie jak i tablecie. Po rejestracji, każdy użytkownik otrzyma maila z linkiem do wydarzenia.
       
      https://agrofoto.clickmeeting.com/jak-zarobic-na-pszenicy-w-nowych-realiach-rynkowych-/register 
       
      Co w programie?
       
      →Jak zarobić na pszenicy w nowych realiach rynkowych
      Leszek Cebulski – Prezes Zarządu Osadkowski – Cebulski Sp. z o.o.
      →Zagrożenia w ochronie zbóż ozimych.
      Prof. dr hab. Zuzanna Sawińska, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
      →Nowe trendy w ochronie pszenicy.
      dr inż. Małgorzata Idkowiak, Mariusz Salawa – Dyrektor Działu Nawozów Dolistnych, Osadkowski – Cebulski Sp. z o. o
      →Co się opłaca siać wiosną 2022 roku ? Kamila Kozdra, Dyrektor Działu Nasion, Osadkowski – Cebulski Sp. z o.o.
       
       
      Prelegenci webinarium:
      Leszek Cebulski
      Od ponad 30 lat założyciel i współwłaściciel firmy Osadkowski – Cebulski Sp. z o.o., Prezes Zarządu.
      Doskonale znany i ceniony w środowiskach rolniczych jako propagator nowoczesnej wiedzy na temat rolnictwa oraz biznesu. Zaangażowany społecznie, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców polskiej wsi i ich potrzeb. Fundator „Plonu Serca” – fundacji działającej z ramienia firmy Osadkowski – Cebulski Sp. z o.o. Humanista, prywatnie pasjonat narciarstwa oraz biegów długodystansowych, maratończyk.
       
      Prof. UPP dr hab. Zuzanna Sawińska
      Prodziekan ds. studiów na Wydziale Rolnictwa i Bioinżynierii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Ekspert w dziedzinie chorób grzybowych zbóż i rzepaku. Autorka wielu publikacji naukowych w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz programów ochrony roślin. Swoją pasją dzieli się na wielu ważnych konferencjach m.in. Top Agrar. Współtwórczyni kierunku studiów podyplomowych o tematyce rolniczej, gdzie zaraża studentów zamiłowaniem do zawodu.
       
      Dr inż. Małgorzata Idkowiak
      Absolwentka Rolnictwa Akademii Rolniczej we Wrocławiu na kierunku fitopatologii. Pracę doktorską na temat wpływu uproszczeń uprawy roli, realizowała na kierunku agronomia. Z pasji do rolnictwa 15 lat temu rozpoczęła przygodę z firmą Osadkowski-Cebulski Sp. z o.o. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wykładów eksperckich, z zakresu uprawy i ochrony roślin. Współautorka i autorka wielu publikacji naukowych. Przeprowadziła szereg doświadczeń polowych, będących podstawą dla wdrożeń do praktyki rolniczej w gospodarstwach rolnych.
       
      Kamila Kozdra
      Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, kierunek Rolnictwo, specjalizacja Agronomia. Studia  ukończyła z wyróżnieniem. 10 lat doświadczenia pracy w dziale nasion w firmie Osadkowski-Cebulski  Sp. z o.o. – od roku na stanowisku Dyrektora Działu Nasion, pozwoliły rozwinąć zamiłowanie do nasiennictwa oraz łączyć pasję z pracą. Na bieżąco śledzi trendy w hodowli roślin poprzez analizę wyników doświadczeń, obserwację nowych odmian roślin rolniczych na polach.
       
      Mariusz Salawa
      Absolwent Rolnictwa Akademii Rolniczej we Wrocławiu  o specjalności ekonomika rolnictwa oraz studiów podyplomowych w SGGW w Warszawie. Doświadczenie zdobywał pracując 10 lat w PIORiN, m.in. jako wirusolog. Od 14 lat związany z Osadkowski-Cebulski  Sp. z o. o. Obecnie zajmuje się tematem nawozów dolistnych i stymulacji roślin uprawnych. Pasjonat rolnictwa, prowadzi gospodarstwo rolne ukierunkowane na hodowlę bydła mięsnego.
    • Przez yacenty
      Jak ekonomicznie nawozić uprawy i zadbać o żyzną glebę?
       
      Tematem kolejnego webinarium zorganizowanego przez firmę Osadkowski-Cebulski Sp. z o.o. jest równie kluczowy problem. Kto nie chce zaoszczędzić na nawożeniu i przy tym nie ograbić roślin z cennych składników pokarmowych? W końcu to jeden z podstawowych zabiegów, który wpływa na jakość naszych plonów. Warto więc wiedzieć, jakie decyzje podejmować przy zakupie nawozów, aby nasz budżet na tym nie ucierpiał i finalnie – jakość gleby dla rozwoju roślin. Dlatego 1 marca o godzinie 19:00, dwóch specjalistów z dziedziny uprawy roślin: Dr inż. Anna Ambroszczyk,  Dyrektor Działu Badań i Rozwoju w firmie ORGANIKA-AGRARIUS Sp. z o.o., oraz Mariusz Salawa,  Dyrektor Działu Nawozów Dolistnych w firmie  Osadkowski-Cebulski Sp. z o.o., omówi temat ekonomicznego i efektywnego nawożenia upraw. Po tym interesującym dialogu zaplanowano czas na punkt Q&A, podczas którego każdy z uczestników wydarzenia będzie mógł zadać pytanie prowadzącym.
       
      Na uczestników webinarium czekają upominki – produkt Nano gro aqua. Ponadto na końcu spotkania przeprowadzimy szybki quiz, w którym przewidziano atrakcyjne nagrody:
       
      ●       Nawóz Bi Azot (5 kg) – 1. miejsce.
      ●       Nawóz Bi Fosfor (5kg) – 2. miejsce.
      ●       Nawóz Bi Protect (5 kg) – 3. miejsce.
      Zapraszamy 1 marca 2022 o godzinie 19.00
      Uczestnictwo w webinarium jest bezpłatne, dostępne zarówno na komputerze, smartfonie jak i tablecie. Po rejestracji, każdy użytkownik otrzyma maila z linkiem do wydarzenia.
      https://agrofoto.clickmeeting.com/oszczedz-na-nawozeniu-przez-odzyskanie-skladnikow-pokarmowych-z-gleby-
       
       

       
      Co w programie?
      Prelegenci poruszą m.in. poniższe tematy:
       
      → Uwsteczniania się składników pokarmowych w glebie oraz o organizmach, które mają umiejętność ich odzyskiwania.
      → W jaki sposób organizmy w glebie współtworzą jej strukturę oraz zachowują równowagę biologiczną?
      → Dlaczego wczesną wiosną warto stymulować wzrost roślin, aby mogły przeciwstawiać się stresom w okresie wegetacji?
      →  Rekomendacje i zalecenia na rozpoczynający się sezon wegetacyjny.
       
      W trakcie spotkania zaprezentowane zostaną wyniki doświadczeń własnych w zestawieniu z wynikami Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.
       
      Prelegenci webinarium:
       
      Dr inż. Anna Ambroszczyk – Doktor Nauk Rolniczych ze specjalizacją w dziedzinie warzywnictwa. Od 2007 do 2018 roku pracowała jako adiunkt na Wydziale Biotechnologii i Ogrodnictwa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Od 2008 roku jest związana z polską firmą Agrarius – początkowo jako konsultant, a od 2018 roku pełni funkcję Dyrektora Działu badań i rozwoju. Jest autorką wielu publikacji naukowych i popularno-naukowych oraz ekspertką w dziedzinie doradztwa i wdrożeń.
      Prelegentka chętnie dzieli się swoim entuzjazmem, wiedzą  i doświadczeniem ze wszystkimi, którym leży na sercu produkowanie żywności w harmonii z naturą.
       
      Mariusz Salawa – Absolwent kierunku rolniczego na Akademii Rolniczej we Wrocławiu o specjalności ekonomika rolnictwa oraz studiów podyplomowych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Doświadczenie zdobywał pracując 10 lat w PIORiN, m.in. jako wirusolog. Od 14 lat związany z Osadkowski-Cebulski  Sp. z o. o. Obecnie zajmuje się tematem nawozów dolistnych i stymulacji roślin uprawnych. Pasjonat rolnictwa, prowadzi gospodarstwo rolne ukierunkowane na hodowlę bydła mięsnego.
       
       
    • Przez Kamillubuskie
      Witam. Mam bardzo ważne pytanie dotyczące starania się o dofinansowanie nowego sprzętu z pomocy restrukturyzacji malych gospodarstw. Wszystkie warunki spełniamy ale co się dzieje w takim przypadku gdy rolnik ma 62 lata za 3 lata emerytura a program restrukturyzacji wynosi 5 lat ??? Czy rolnik będzie musiał pracować wtedy do 67 lat czy jak ????
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj