Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombajn na usługi. Co wybrać?

89 odpowiedzi na ten temat

#21 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 14 sierpień 2015 - 23:24

mam podobny problem szukam kombajna na usługi tylko mnie interesuje dominator 85 proszę o opinie i na co w szczegulności zwrócić uwagę w tym modelu nie znam sie wcale na kombajnach .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombajn na usługi. Co wybrać? Dzisiaj, 12:59
  •  

#22 Share delta6583

delta6583

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 14 sierpień 2015 - 23:34

Jak nie znasz się wcale to sobie odpuść.

W kombajnach często coś się psuje łożysko się zatrze czy coś się poluzuje czy jeszcze coś innego.

A wzywać kogoś żeby zrobił nie opłaci się 

#23 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 09:48

właśnie że na mechanice to się znam i to dość dobrze na silnik wiem na co zwrócić uwagę i to pomińmy interesuje mnie dokladnie w kombajnie na co w sczegulności zwrócić uwagę i wogule jakąś opinie,

#24 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2401 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 10:16

Co to znaczy tęgie zboże ?? To nie chodzi że go zapchasz ale sita nie dają radę i klawisze i trzeba kosić na 3/4 kosy albo na sprzęgle noga ahhh szkoda gadać bo kosiliśmy przez naście lat Bizonem i nie tęsknie do tamtych czasów a napewno nie  ojciec który kosił nim choć maszyna była praktycznie bezawaryjna.

A przekładnię bez stopniową też się reguluję i ustawia ale jak to polak trafił na źle ustawioną maszynę i nie potrafi wyregulować to już zła maszyna bo zachód lepszy a części za grosze tylko po głowie się skrobie każdy jak pierdółka klęknie i przez internet trzeba zamawiać i polskę objechać a do bizonka do agromy i wszystko jest i za grosze.

#25 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 10:48

Jeśli już Claas (lub inny zachodni) to musi być w dobrym stanie. Claasy 86, 96, itp. nie miały w większości łatwo i obrabiały setki ha rocznie. Handlarze blacharkę odnowią i już jest jak nowy, ale w polu różne cuda wyskakują. Padnie sprzęgło i już 2-3 tyś w plecy. Starsze Claasy 85,100, itp. pewnie jeszcze bardziej są wychodzone, ale cenę mają o połowę niższą niż 86, itd. Więc jest z czego dokładać jeśli już coś padnie.

Bizon byłby dobry, ale nie obrobi 300 ha w sezonie. Komfort można poprawić, ale to za dużo zachodu. Na Claasach dużo ludzi się przejechało i wrócili na Bizony, ale to i tak popularna marka i ruch jest za nimi. Fortschritty ludzie ogólnie sobie chwalą, ale to już nie to, co Claas. Ostatnio coraz więcej pojawia się NH i teraz jest moda na te kombajny.

Jeśli kupi się w miarę nie zużyty model, to posłuży i zarobi na siebie, a jak będzie złom, to będzie pochłaniać pieniądze i psuć nerwy.

#26 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1713 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 11:37

Nie wiem jaka jest u Was sytuacja ale u mnie tez biora 350zł za ha lub za h ale uważam że jak na usługi to kombajn za 100-120tyś minimum z klimatyzacja dla dobra operatora i myśle że to minimum Bizon rekord (niebieski) lub Claas Dominator 88 98 lub NH  jeżeli Claas to tylko z silnikiem Mercedesa heder 3,9-4,5m wiekszy to cieżko z przejazdem

@autoostrowski a co chcesz wiedzieć o Dominatorze 85 dobre proste maszyny 5 wytrzaszaczy jak szukaj to z silnikiem mercedesa może troszkę wiecej pala ale sa mniej wrażliwe na jakośc paliwa  a na co zwrócić uwagę na młocarnie czyli cepy klepisko czy nie pogiete i odrzutnik słomy posliewacz sita heder czy nie pogiety  podajniki zboża i kłosowy czy nie powycierane i wiadomo sprzegło jak bieże i skrzynia biegów hydraulika czesto orbitrol cieknie na dole przy kierownicy, sprawdz wariator młocarni i jazdy czy sa sprawne i pasy na nich bo pas na wariator młocarni kosztuje polski ok 600zł,uszczelniacze i łożyska na połosiach  co do wydajnosci spokojnie ma wydajność rekorda, maszyna prosta w obsłudze i naprawach w miare łatwy dostepne, czesci cenowo troche droższe niż do bizona ale i lepszej jakości dłuzej wytrzymuja, łożyska dostepne w kazdej agromie pasy wiekszosci też jakieś inne czesci to jest sporo użwek jak nie to firma Gaska koło krakowa sprzedaż wysyłokwa zwróc uwage na rure wysypu bo te modele maja dość długie i czesro sa pogiete jak coś jeszcze chcesz to pisz na pw

ZETOR TEAM

#27 Share haczyk5

haczyk5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem.

Napisany 15 sierpień 2015 - 11:55

class dominator 76 lub 86 heder 4m. Kosił u mnie w tym roku, szybko jeździ , prawie 0 straty ziarna ładnie, czyści. Policzył nam 270zł/h 1ha kosił 50/min. Bizony natomiast biorą po 300zł. nie polecam osobiście bizona, co jakiś czas awaria, natomiast class miał 1 raz przerwę na uzupełnienie paliwa. Kabina w classie cicha, nie trzeba kosić na stojąco, prace umila radio do tego jest klimatyzacja, na prawdę polecam kombajn class dominator 76 lub 86 4m heder

Edytowany przez haczyk5, 15 sierpień 2015 - 11:56.

#28 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 12:10

wojtal24 właśnie myślę tylko z silnikiem mercedes powiedz mi co tam jest drogiego w naprawie i bardzo trudnego w rozbieraniu jakieś uszczelnienie łożysko łatwo dostępne to pikuś a co powiesz o hydrostat czy skrzynia i czym w praktytce sie odruznia i czy warto 85 kę powiedz mi jego wady i zalety .

#29 Share lukasz1995

lukasz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze

Napisany 15 sierpień 2015 - 13:24

Tak to już jest,w bizonie jak coś się spierniczy to płacisz stówkami,a jak w claasie to płacisz tysiącami,tylko w bizonie co rusz się coś psuje :D ostatnio znajomemu poszła skrzynia w NH i zabulił 2200zł

#30 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 13:32

komunistyczny sprzęt wogule mnie nie jnteresuje nawet jak by części były za darmo to i tak starszy to psuje się codziennie obserwuję w swoich okolicach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share delta6583

delta6583

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 13:34

Myślisz, że te nowsze się nie "psują" ?

To jest kombajn a nie obieraczka do ziemniaków.

#32 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 13:39

jeśli widziśz to szukam dominatora 85 a to jest właśnie stary a nie nowy tylko nie bizon jak obserwóję u siebie to więcej naprawiają jak kosza

#33 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 15 sierpień 2015 - 13:54

Tak to już jest,w bizonie jak coś się spierniczy to płacisz stówkami,a jak w claasie to płacisz tysiącami,tylko w bizonie co rusz się coś psuje :D ostatnio znajomemu poszła skrzynia w NH i zabulił 2200zł

Tylko ciekawe co poszło w tej skrzyni bo to strasznie nieprecyzyjnie określenie. 2 tyś to grosze na tego typu awarię

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#34 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 14:44

na  usługi to może bizon bs 110 ? czerwony

albo NH TF albo TX na usługi też by był dobry

claasa nie polecam oglądałem 76 i 86 i strasznie rdza była na nich i kupę hektarów mają za sobą

jeszcze może mf 31 xp ?

#35 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 14:51

W ostatnich latach jest ciężko z częściami do Bizonów,robią takie dziadostwo że często nawet trzeba przerabiać nowe części żeby dało się je założyć.

Przy zagranicznych kombajnach płaci się za części duże pieniądze ale jakość jest przyzwoita.

Według mnie kupując zagraniczny kombajn który ma już ze 20 lat i więcej trzeba patrzyć głównie na stan i na to żeby nie kupić czegoś do czego jest ciężko o części.

Claas ma w Polsce tak dobrą opinie że mimo kiepskiego stanu sprzedający często chcą za nie duże pieniądze i często okazuje się że lepiej kupić coś innego ale zadbanego.

#36 Share bartekursus

bartekursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 15:26

U mnie w okolicy już pare osób się przejechalo na zachodnich kombajnach i coraz więcej ludzi wraca do Bizonów. Sam mam Bizona Supera i jestem zadowolony z maszyny. Obrabia jakieś 150 ha rocznie. Fakt komfortu w nim nie ma ale jest tani w użytkowaniu i nie skomplkiowany. Jesli masz około 300 ha rocznie do skoszenia to polecam ci Bizona Rekorda niebieskiego. Na sąiedniej wsi gościu ma łasnie takiego. Kupil nowego jakoś w 2002 roku i tyle czasi jeździ i ten kombajn śmiga aż miło patrzeć.

#37 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 15:54

a ja właśnie obserwóję że bizony to tylko problem stoja i nażekają jak są żniwa ale jak rozmawiam z nimi to i tak chwalą bizona i dlatego chcę wejść na pole z clasem 85 tylko czy nikt z forum nie ma tej maszyny bo coś mało w tym temacie .

Ps tak wogule to prowaczę tam jakies usługi maszynami tylko sprzęt z poza ustroju komunistycznego .

#38 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 16:12

Ty na poważnie z tym dominatorem 85 i 300 hektarami, czy jaja sobie robisz? U Ciebie żniwa trwają miesiąc czy zakładasz, że na południu zaczniesz a na północy skończysz?

#39 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 16:20

ja nie pisałem że na 300h a tak wogóle to na poważnie bo tak jak piszę to właśnie miesiąc i to dlatego że nie ma kto kosić  bo są bizony i właśnie wyjedzie i atoij silnik półos itd co tam pisać więc prosze o podpowieć odnośnie dominatora 85 a dlatego dominator bo w większości to silnik mercedes i to przemawia za na niczym więcej się nie znam w kombajnach i proszę o sugestie opinie za i przeciw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 16:40

Jak się nie znasz na kombajnach to sobie odpuść i wynajmij kombajn. Zapłacisz i masz spokój. A jak się nie znasz to się może zdarzyć, że na początku żniw popsujesz, części do takiego staruszka to będzie problem, przyjdą deszcze, wrzesień a u Ciebie na polu zboże, chociaż oczywiście ja Ci tego nie życzę.