Polecane posty

bizonbs    4

Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam :). Proszę o pomoc.

 


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Nie pisz że Bizon to za***ista maszyna. Przy tęgim zbożu czy rzepaku nie daje rady aby to sprawnie szło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

NH 8050 za 60 tys kupisz już ciekawy model. posiadam i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

W grę będzie wchodzić tylko zboże. Bo w okolicy kukurydzy na nasienie jest kilka hektarów tylko, więc przystawka mi się nigdy nie zwróci. Ta sama sytuacja z rzepakiem. Zresztą szkoda byłoby mi go w kukurydzy. W końcu to moja będzie maszyna. Co do bizona to dużo o tym myślę, ale w sezonie u mnie szacuję jakieś 300 hektarów do omłotu. Będąc z wami szczery to moim zdaniem najlepszym dla mnie rozwiązaniem byłby dominator 98sl (parametry są idealne dla moich potrzeb jeśli chodzi o gabaryty i wydajność), ale 98sl kosztuje troche więcej więc może następnym razem. 

 

http://olx.pl/oferta/kombajn-claas-96-98-heder-4-5-m-mercedes-hydrostat-orginal-CID757-IDbdp1X.html#2f73e0900b

 

http://olx.pl/oferta/kombajn-zbozowy-claas-dominator-106-CID757-ID50iE1.html#74c86c8fdb

 

http://olx.pl/oferta/new-holland-t32-heder-5-10m-lub-4m-klimatyzacja-sieczkarnia-f-vat-CID757-ID5KkcF.html#c8c5ab20fb

 

http://olx.pl/oferta/fortschritt-bonhil-e524-CID757-ID8Ok39.html#ca55114e2d

 

Dajcie swoje opinie na temat tych kombajnów. Dziękuję.

 

 


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

Chłopie jaki bizon - daj spokój - celuj w jakiegoś claasa a będziesz zadowolony Model dobierz sobie według funduszy i stanu kombajnu

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Deutz Fahr 2680 - prosty, łatwy dostęp w razie awarii i ogólnie luks maszyna. Kilka sztuk chodzi na moim terenie i bardzo chwalą. Sam mam 2385 ale moim zdaniem ciut przy mały jak chcesz wojować na usługach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z kombajnami miałem mało do czynienia, ale sam zastanawiam sie nad zakupem i po zgłębieniu się w temat do rym wyborem byłby NH 8060, niezawodny silnik mercedesa, podwójny system omłotu, co zwiększa wydajność i jakość koszenia, a cena nawet za 50k można coś ładnego kupic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

widzisz, ile użytkowników tyle typów.

Ja polecam coś z dominatorów, sam mam 86 i jestem zadowolony, Nie pakuj się w 108 tylko 88, 98 max (lub tańsze wersie 86, 96 róznią się małymi szczegółami typu: elektryczna regulacja nawiewu czy młocarni) to do 250ha obgolisz spokojniej jak na usługę. Różnica taka najoczywistsza miedzy tymi dwoma to powierzchnia m2 sit i młocarni.

Hedery kupując od handlarza to sobie dobierzesz jakie chcesz, ja nie polecam na usługę 5,1m gdyż ludzie kiepsko uprawiają pola i będziesz mógł którąś stroną zawadzić. Najlepiej 4,2 do 88 lub 4,5m do 98

Oczywiście klima działająca, potem mi podziękujesz... (bo sobie nie wyobrażam siedzenia 2tyg a może i 3 bez klimy w akwarium)

Ja na swoje 5lat użytkowania miałem dosłownie minimalne awaria typu: urwania się pręta przyspieszacza słomy nad wytrząsaczem)

 

E514 będzie tańszy, i też obgolisz,

a i wiadomo, że te maszyny psują się tylko na polu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

bizon daje rade nawet w tegim zbozu , jeszcze mojego nigdy nie zapchalem

Co to znaczy tęgie zboże ?? To nie chodzi że go zapchasz ale sita nie dają radę i klawisze i trzeba kosić na 3/4 kosy albo na sprzęgle noga ahhh szkoda gadać bo kosiliśmy przez naście lat Bizonem i nie tęsknie do tamtych czasów a napewno nie  ojciec który kosił nim choć maszyna była praktycznie bezawaryjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Jak myślisz o kombajnie jako źródło dochodów to weź pod uwagę też że jedna awaria może pochłonąć cały zarobek z sezonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmaragdowy    0

Jak myślisz o kombajnie jako źródło dochodów to weź pod uwagę też że jedna awaria może pochłonąć cały zarobek z sezonu

 

Właśnie dokładnie to samo sobie pomyślałem zanim doszedłem na dół tematu. Biorąc to opd uwagę nie wiem czy jest to najlepszy pomysł, chociaż oczywiście wszystko zależy między innymi od szczęścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Zastanów się nad Dominatorem 105 lub 106  jak bedziesz miał co kosić to lepiej mieć nawet spory zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Na moje oko, to swój kombajn jedynie żeby u siebie wymłócić a usługi jako dodatek. Wymiana jednej opony, którą przebijesz u sąsiada to już cały zarobek w p....  Nie mówiąc o tym, że co prawda class czy nh to co innego niż stary bizon, ale cały czas brud, kurz, gorąco. A na dokładkę później prosić się o należne tobie pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Równie dobrze biorąc pod uwagę twoją opinię "usługi jako dodatek" też możesz złapać gumę. I ani kasy ani opony. Dla mnie sprawa jest jasna. Uda się to dobrze, nie uda się to trudno. Gdybyśmy tak myśleli to każdy musiałby nowy kombajn brać z gwarancją i umową serwisową. A raczej mało jest takich. Ale to już inna historia. Wracając do sedna sprawy. Koledzy jaką osiągacie wydajność new hollandami ? Powiedzcie gdzie zaopatrujecie się w części do claasa i do new hollanda. Rozważam te dwa. Dam sobie spokój z fortschrittem. Może i maszyna dobra, ale new hollanda czy claasa łatwiej później będzie sprzedać niż fortschritta, a kiedyś ten czas zapewne przyjdzie. Poza tym moim zdaniem blacha jest lepsza niż na fortchrittach. 


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem szukam kombajna na usługi tylko mnie interesuje dominator 85 proszę o opinie i na co w szczegulności zwrócić uwagę w tym modelu nie znam sie wcale na kombajnach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
delta6583    76

Jak nie znasz się wcale to sobie odpuść.

W kombajnach często coś się psuje łożysko się zatrze czy coś się poluzuje czy jeszcze coś innego.

A wzywać kogoś żeby zrobił nie opłaci się 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie że na mechanice to się znam i to dość dobrze na silnik wiem na co zwrócić uwagę i to pomińmy interesuje mnie dokladnie w kombajnie na co w sczegulności zwrócić uwagę i wogule jakąś opinie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Co to znaczy tęgie zboże ?? To nie chodzi że go zapchasz ale sita nie dają radę i klawisze i trzeba kosić na 3/4 kosy albo na sprzęgle noga ahhh szkoda gadać bo kosiliśmy przez naście lat Bizonem i nie tęsknie do tamtych czasów a napewno nie  ojciec który kosił nim choć maszyna była praktycznie bezawaryjna.

A przekładnię bez stopniową też się reguluję i ustawia ale jak to polak trafił na źle ustawioną maszynę i nie potrafi wyregulować to już zła maszyna bo zachód lepszy a części za grosze tylko po głowie się skrobie każdy jak pierdółka klęknie i przez internet trzeba zamawiać i polskę objechać a do bizonka do agromy i wszystko jest i za grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Jeśli już Claas (lub inny zachodni) to musi być w dobrym stanie. Claasy 86, 96, itp. nie miały w większości łatwo i obrabiały setki ha rocznie. Handlarze blacharkę odnowią i już jest jak nowy, ale w polu różne cuda wyskakują. Padnie sprzęgło i już 2-3 tyś w plecy. Starsze Claasy 85,100, itp. pewnie jeszcze bardziej są wychodzone, ale cenę mają o połowę niższą niż 86, itd. Więc jest z czego dokładać jeśli już coś padnie.

Bizon byłby dobry, ale nie obrobi 300 ha w sezonie. Komfort można poprawić, ale to za dużo zachodu. Na Claasach dużo ludzi się przejechało i wrócili na Bizony, ale to i tak popularna marka i ruch jest za nimi. Fortschritty ludzie ogólnie sobie chwalą, ale to już nie to, co Claas. Ostatnio coraz więcej pojawia się NH i teraz jest moda na te kombajny.

Jeśli kupi się w miarę nie zużyty model, to posłuży i zarobi na siebie, a jak będzie złom, to będzie pochłaniać pieniądze i psuć nerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
    • Przez calverdu
      Posiadam Claas Ares 657 z 2007 roku, od nowości u mnie (2600mtg) . Natomiast w ostatnich dniach dzieje się coś dziwnego, w trakcie oprysku rozłącza mi wałek i całkowicie jazdę, deska zaczyna swiecić, pikać. Zgaszenie na minute załatwia sprawę i moge jechać dalej. Druga kwestia jest taka, że jadę w transporcie i rozłącza skrzynie na 2-3 sekundy po czym znowu zaczyna "ciągnąć". Występuje to czasami, lecz coś mi się wydaje że coraz czesciej i trzeba coś z tym zrobić, tylko pytanie co ?
    • Przez peewee1984
      Witam. Planuję zakupić przystawkę bezrzędową do w.w. Jaguara i zastanawiam się która opcja będzie lepsza, RU 450 czy Champion 3000? Koszt zakupu podobny, ceny około 15,000-20,000, ceny części na allegro przemawiają na korzyść RU, ale może Champion mniej awaryjny? Czy obie przystawki będą pasowały do tej sieczkarni, czy potrzebna jakaś adaptacja? Może ktoś miał styczność z obiema maszynami i może je obiektywnie porównać, która lepiej zbiera małą, albo zachwaszczoną kukurydzę? Może ktoś poleci jakąś maszynę w swojej okolicy?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj