Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombajn na usługi. Co wybrać?

89 odpowiedzi na ten temat

#41 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 941 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 16:52

ja swojego nie mam tylko już jakieś usługi prowadze własnie na zasadzie obserwacji i tu ta sama zasada widzę że brak konkurencji w temacie a nie znam sie i dlatego pytam gdy bym się znal to by mnie tu nie było i nie pytał bym o opinie a ci co kupują maszyny za miliony też ich nie ma na forum nie mam kasy milionów na nowy sprzet tylko na stary o starym nikt nic nie podpowie a co dopiero o nowym gdzie maszyna jest dzisiaj programowana pijemy piwko a ona sama kosi kierowana z satelit system się zawiesza i pewnie podobnie jak z bizonami sezon się kończy a my naprawiamy maszyny i chwalimy że nowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombajn na usługi. Co wybrać? Dzisiaj, 18:55
  •  

#42 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1258 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 16:56

U mnie w okolicy już pare osób się przejechalo na zachodnich kombajnach i coraz więcej ludzi wraca do Bizonów. Sam mam Bizona Supera i jestem zadowolony z maszyny. Obrabia jakieś 150 ha rocznie. [...]

Ile czasu kosi te 150 ha? Tak z ciekawości.

U mnie był Dominator 86 i właśnie on więcej stał, niż kosił. Do tego więcej kasy się w niego włożyło, niż zarobił. Teraz mam Bizona i nie mam problemów z nim. Przestojów praktycznie żadnych. Awarie to tylko pierdółki i to przed sezonem się usuwa.

Stare Claasy były twarde, ale teraz trudno o niewyrobiony model, chociaż modele 86, 96 itd. są często w jeszcze gorszym stanie, niż np. 85.

Użytkowników tych kombajnów można znaleźć za pomocą galerii.

#43 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 941 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 17:07

napisz kolego co ci się w nim psuło tylko nie pisz że wszystko jak w mojej okolicy w bizonach bo ciarki przejdą jak pomyślę że silnik  mercedesa to to samo co silnik z bizona.

#44 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 19:10

A przekładnię bez stopniową też się reguluję i ustawia ale jak to polak trafił na źle ustawioną maszynę i nie potrafi wyregulować to już zła maszyna bo zachód lepszy a części za grosze tylko po głowie się skrobie każdy jak pierdółka klęknie i przez internet trzeba zamawiać i polskę objechać a do bizonka do agromy i wszystko jest i za grosze.

I co da przestawienie przekłądni bezstopniowej ? Że wolniej będzie jechał ? I co wydajność wzrośnie odrazu ? Ustaw Bizona na 12 t/h jeśli jesteś taki szpec. Kolega też podobnie mówił jak Ty. Dokupił 2 Bizona forsy wjebał całą kupę bo przeszedł kapitalny remont wszystkiego  a po 2 latach męki sprzedał oba Bizonki  i kupił nowego NH  i teraz wie że ma czym kosić. Jak kolega myśli o usługach na 200-300 ha to trzeba być bardzo mocnym optymistą żeby Bizona komuś proponować.  :unsure:

#45 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 19:58

Dobrze mówisz.U naw w okolicy jest firma która świadczy usługi w koszeniu i też zakupili 2 NH nówki i po 4 sezonach sprzedali i kupili 6 bizonów rekordów bo na tych NH wyszli jak Zabłocki na mydle.Najtańszy serwis części szkoda gadać.poszedł w zeszłym roku wał za 27000 i termin usunięcia usterki to dobrze że żniwa w zeszłym roku się ciągły to się trochę zwrócił.Wszystko będzie śmigać jak ty sam jeździsz ale jak masz kierowców to wiadomo że to nie jego i jazda.A co do bizona to wiadomo że 12 ton nie przewali ale zrobić kapitalkę bizona graniczy koło 20000 tysięcy a kupić nowego NH to już muszą być  zasoby albo galancie ha żeby się zwrócił a gdzie zysk.

#46 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 20:10

To u Ciebie jest jakaś inna Polska bo u mnie na Zachodzie to ostatni SKR sprzedał reszte Bizonów a były to niebieskie rekordy i kupują właśnie NH. Kupili Case najpierw ale nie sprawdził się na usługach u małych rolników i go sprzedali po 3-4 latach a dokupili kolejnego NH TC . Co do remontu Bizona to owszem za 20 tys. zrobisz ale to jest dobra połowa wartości Bziona.  A wracając do tematu to uwazam że stary kombajn na usługi to z założenia jest zły pomysł ale to tak nawiasem.

Co do operatora to masz rację wszystko zajeździsz  ale jakby popatrzeć na spokojnie to zach. maszyna jest dużo bardziej zabezpieczona przez czujniki. Bizon dla mnie jest to dobry kombajn na małe gospodarstwa które w razie awarii nie chcą płącić dużo za części a nie mając dużo do koszenia zrobią to sobie po woli. A co będzie za kilka czy kilkanaście lat ?? Przecież większość z nich będzie miala ponad 30 lat ?

#47 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 941 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 20:17

tak jak czytam te fofa to muszę stwierdzić że w polsce to jednak bizon najleprzy a ja chciałem się coś dowiedzieć o starym claasie.

#48 Share delta6583

delta6583

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 20:26

Do classów tez łatwo części dostać w rzeszowie w agromie mają praktycznie wszystko do classów, ale te części sa droższe w porównaniu do bizona, ale bizon się psuje częściej ;)

#49 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 941 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 20:31

wiem że części dostanę chciał bym wiedzieć co ta się najczęściej psuje

#50 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2874 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 20:39

Kto narzeka na zachodni sprzęt to typowy łowca okazji, ja dałem za ciągnik z 80r 30tys i cyka już prawie 2tys mth, kumpel dał tyle samo za ciągnik z 95r i non stop awarie i lament że go zrujnuje, a tłumaczyłem idiocie że jak nie da za ten model min 60 tys to niech sobie daruje....Kup sprowadzony z Niemiec, broń Boże użytkowany w PL i będziesz zadowolony, tam się nie czają z remontami, wymieniają całe podzespoły na nowe i w pole, nie to co u nas, tu pospawa, tam przetoczy i może sezon przelata....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 21:15

@autoostorwski ja Ci powiem tak że wszyscy Ci co pisza tu o Bizonie i go zachwalają to w życiu nie pracowali na innych kombajnach ja jeżdziłem bizonem robiłem w szkole kurs na bizonie i na poczatku mluciłem bizonem, zmieniłem na mniejszego clasa senatora wszyscy sie zdziwili młuciłem nim kilka lat 3-4 lata jedna poważniejsza awaria koło na młucarni czy odzrzutniku, stwierdziłem że za mały ten claas był już na usługi wiec go sprzedałem i rolnik cieszy sie nim do dzis dnia i kupiłem Dominatora 85 miałem okazje sam byłem po niego w niemczech a szukałem go z 5 miesiecy i w polsce i na zachodzie i w 2003roku kupiłem go od niemca który był jedynym i pierwszym włascicielem a kombajn z 1979\80r mam go już 12 sezonów i nic wiekszego w nim nie robiłem po za łożyskami pasami, na poczatku wycinałem nim ok 80-100ha teraz już nie jezdze po usługach kosze u siebie ok 40ha bo umnie na usługach chodza nowe NH i Claasy ewentualnie Bizony te niebieskie w ciagu tych 12 sezonów wymieniłem kilkanaście łożysk, kila pasów, wytrzasacz urwał mi sie 2 lata temu (kupiłem używany za 200zł) 4 główki od kosy koszt jednej 80zł a do bizona 38zł tak dla porównania zerwał mi sie łańcuch podajnika skośnego (gardzieli) i podajnik zbożowy naprawiałem ze 2 razy, Co do hydrostatu można spotkać w tych modelach Ci co maja mówia że to bajka ja kombajnem na hydrostacie nie jezdziłem wiec nie wiem ale myśle że jak bym znieniał to kupił bym na hydrostacie tylko w starszych kombajnach trzeba to dobrze spawdzić bo podobno remont tego hydrostatu to niezły wydatek ale tylko tak słyszałem, młucisz nim na siedzaco nie musisz stać wiekszosć ma kabiny  z niezłymi nawiewami, sieczkarnie i rure hydraulicznie wysówana duży zbiornik bo ze 3tony pszenicy sie zmieści co do minusów co niektórzy uważaja ze silinki za kabina i przez to goraco jest bardziej i brak wysuwu do przodu motowideł ale ja tyle młuciłem i zlezałe zboże i nie narzekałem na to do tego ma takie na bagnety podbieracze gdzie lege podnosza do góry, silnik jak jest wszystko w porzadku to sie nie grzeje nawet przy tegorocznych upałach z sieczkarnia ciecz była na połowie wskażnika, ale oprócz bizonów i claasów sa jeszcze NH i JD i DF i pewnie kazdy bedzie chwalił swój napewno przy kupnie sie nie napalac, patrzeć na stan a nie na rocznik i wyglad zewnetrzny chodz też jest ważny i świadczy o użytkowniku zobadz jak u Ciebie w okolicy z czesciami do Clasa NH JD czy do DF, tylko mówie bynajmneij w mojej okolicy kombajn na usługi to myśle że minimum z Claasa to Dominator 88 98 a z NH to jakiś TX nie zman sie na ich oznaczeniach ale trzeba przeznaczyć te 100-120tyś 

@pawel885 swiete słowa i cała prawda

Edytowany przez wojtal24, 15 sierpień 2015 - 21:18.

ZETOR TEAM

#52 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1223 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 21:38

Trzeba być grubo nie poważnym żeby proponować na 150-300ha usług kombajny 30 letnie czy to zachodnie czy bizony..., robienie usług to całkiem inna liga niż koszenie na własnym gospodarstwie, sprzęt musi być pewny i jeszcze raz pewny a tu sie poleca dziadki z przebiegiem 5tys godzin... Pojedż sobie tu takim kombajnem gdzieś ze 50km od domu i koś kawał pola 50 nieznajomych hektarów. Jeżeli iałbym tak robić to dałbym sobie spokój z takim biznesem, niektórych rzeczy sie nie przeskoczy, rozumie ze od czegoś trzeba zacząć ale trzeba też mieć odpowiednie fundusze żeby na poważnie brać sie za jakąś działalność, sam sie zaczynam bawić w usługi i w rok dużo sie nauczyłem...

#53 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 941 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 21:42

wojtal ja tak kumałem że tylko ty łapiesz temat w tej dziedzinie ja kolego świadczę jakieś tam usługi w mojej okolicy u mnie niema narazie wielkiej konkurencji ale widzę że zniw nie mogą skączyć i temat mnie interesuje widzisz masz taką maszynę pewnie wstydziłeś sie przyznać czy masz na mercedesie i jak możesz napisz ile masz godzin o części się nie boję że nie dostanę mam zachodnie maszyny a jedną wyjątkowo nie typową i daję sobie radę z częściami a jest to traktor schluter ,dzięki ci kolego za dość konkretne informację ,jeszcz jedno czy rurę od wysypu na zdięciu rozrużni czy jest hydrauliczna czy nie .

#54 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2874 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 21:45

Masz cały rok żeby przygotować sprzęt, ja do nie dawna ciąłem po 100ha kombajnem 3.6m z 76r i dawałem radę, tam może ci się tylko coś urwać, w nowym również, ale i myszka może przegryźć kabelek, może coś zaśniedzieć i prędzej staniesz jak starym kombajnem w dobrym stanie.... 

#55 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 941 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 21:58

do jd1052 kolego poczytaj wątki o nowych kombajnach piszemy równolegle kosza 2razy wolniej goście sie sadują z firmami bo mają nowe maszyny serwis przyjeżdza 9 razy do już nam daje 2 tydodnie pomijając soboty niedziela i ze dwa dni deszczu nawet więcej kombajn prawie 1milion sezon mija a on wykosił 15h co powiesz na to ,ja prowadzę usługi trochę więcej jak ty kolego piszesz 1rok to niewiele i mam trochę praktyki z ludzmi ,mnie nie rozchodzi sie o przechwalanie kto jle ma pieniędzy bo kolego ty i ja mamy za mało .,proszę odpowiedz mi o sęs tak drogiego sprzętu na 15h ciągle do czynienia z serwisem bo tester do diagnostyki to pewnie znowu ze 100tys i jeszcze trzeba sie na tym znać i sądy .

#56 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 22:35

@jd1052 przeczytaj temat od poczatku to zrozumiesz ze kolega pytał o ten model kombajnu a ja pisałem ze na usługi w mojej okolicy trzeba miec spzrzed za min 120tys

@autoostroeski chyba kazda 85 ma hydrauliczna rure a jezeli nie to maja przy rurze taki drazek do otwierania z dołu i ta rura jest tak obracana  

ZETOR TEAM

#57 Share delta6583

delta6583

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 01:56

Otwieranie rury to najmniejszy problem...

Chyba, że ktoś ma klimę to tak.

#58 Share rolnik2354

rolnik2354

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 06:32

Kombajn na usługi. Co wybrać? Bizon rekord jest dobry :-)

#59 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1223 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 07:25

Chyba jednak nowa maszyna jest mniej zawodna od tej która ma 5 tys najechane... Autoostrowski piszesz jak nawiedzony tak samo jak w temacie o fendtcie, jak nowy kombajn może zrobić 15 godzin w sezon, wszyscy tu piszą o usługach grubo ponad 100ha więc nie wiem jak moze zrobić tak mało i dodatkowo robisz tragedie znów z tym serwisem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share bartas19

bartas19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 08:26

Maszyna z 5 tys mth też daje radę ale musi być odpowiednio najrzana przed sezonem. Wiem coś o tym bo mam taką. Oczywiście zgadzam się z Tobą kolego JD1052 że nowy sprzęt jest mniej zawodny a praktycznie niezawodny bo nowa przystawka do kukurydzy przeszła 3 sezony bezawaryjnie i nie wiem o maszynie. Co do kombajnu to stale jakaś pierdółka ale tak jak mówisz 5 tys godzin robi swoje. Po prostu zmęczenie materiału. Wracając do usług to kombajnem za 100 tys. zł z pięcioma wytrząsaczami to raczej 300 ha nie zrobi się w żniwa, no chyba że trwają 3 tygodnie i pszenica sypie po 4 tony. U mnie żniwa zaczęły się 30 lipca a 10 sierpnia było już wszystko pokoszone bo pogoda dopisała. Jedynie jacyś tam spóźnialscy zostali. Przez te 10 dni przekosiłem 160 ha razem z rzepakiem i prawdę mówiąc trzeba było się uwijać bo konkurencja silna. Rzepaki sypały ponad 4 tony a pszenice ponad 7. Pogonić jedynie można było w jarych bo lipa. Kombajn JD 1188. Co do wyboru maszyny to na pewno nie bizon. Claas dobry ale cena kosmos bo za 98 sl w dobrym stanie z 90 roku to 150 tys. handlarze wołają.

Edytowany przez bartas19, 16 sierpień 2015 - 08:29.